Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hányszor szóltok rá a...

Ti hányszor szóltok rá a gyereketekre egy nap?

Figyelt kérdés

Akár erősebben is. Van egy másfél évesem. Minden áldott nap a déli altatás min egy óra, a végén fenyegetőzök, hogy mehet egyedül is aludni. Ilyenkor általában fél perc alatt el is alszik. Ez engem nagyon bánt, nem szeretném ha mindennap idáig jutnánk. Amúgy a nap nagy részében tündéri, cuki, együttműködő, de ha nem... akkor a jó isten irgalmazzon, mert olyan frekvencián tud sikítani a semmin, hogy nincs az az ember aki ezt ép ésszel bírná. Néha már nem bírom türelemmel és kiakadok, elmondom neki hangosabban hogy mi a helyzet ès mi lesz ha nem fejezi be. Ez àltalàban hatásos.

Szóval ti hányszor szóltok rá a gyereketekre egy nap, akár erősebben is? Nem féltek, hogy hosszú távon lelki kárt okoztok neki? Mert èn nagyon. :(



2018. ápr. 15. 13:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
Masfel eves gyerekkel kiabalni. Gratulalok. Gyerekvallalas elott kellett volna felkeszulni az ilyen problemakra. El lehet neki normalisan is mondani hogy mi a helyzet. Legyen rendszeresseg, es idovel ra fog alni. Kiabalassal azt fogod elerni hogy kesobb mar csak azert se fogja csinalni. Nagyobb koraban pedig ellened fog lazadni.
2018. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Az egesz napunk egy nagy rászólás. Igazabol mast se csinalok. Ne dobald ki a ciposszekrenyt 50x, ne rants le az asztalrol/polcokrol valogatas nelkul mindent 100x, ne massz az ablakba 150x hagyd beken az edenyeket, ne gongyolitsd le a wcpapirokat ne vegyel a szadba mindent...satobbi satobbi satobbi. Nekem is elegem van mar hogy semmi ertelmeset nem lehet vele csinalni mert csak az ellenkezes van. Ezert szoktunk inkabb reggeltol estig elmenni itthonrol. Setalunk, jatszoterezunk, tomegkozlekedunk, bevasarlunk. Ilyenkor kezelhetoen viselkedik legalabb.
2018. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Az elsonek tuti nincs gyereke vagy egy parhuzamos univerzumban el, ahol az 1.5 eves gyerekek ertenek a szep szobol.
2018. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, hármas válaszoló. :D kicsit félve is írtam ki a kérdést, gondoltam hogy kapok ilyen kommentet, és gondolom el is képzelte ahogy magamon kívül ordítok egy kicsi gyerekkel. Csakhogy ez azért nem így van és az a kicsi gyerek se annyira kicsi. Szerintem van olyan, hogy muszáj erélyesebbnek lenni, hogy tudja hol a határ, csak persze az anyai szívem megszakad ilyenkor.
2018. ápr. 15. 14:08
 5/21 A kérdező kommentje:
Amúgy szintén amiota jó idő van, azóta kint élünk!
2018. ápr. 15. 14:10
 6/21 anonim ***** válasza:
44%

Én forditva, ezért nem megyek vele sehova.

Nagyobb már az én gyerekem (ovis)es ő már szánt szándékkal okoz károkat a beszédkommunikácio helyett. Nem odajön es elmondja hogy mérges, nem szol a wc ről hogy végzett, ehelyett a gyenge pontokat keresi meg.

Drága parfümöm szétfujja a fürdőben, multkor a wc be nyomta a drága fogkrémem, konnektor mellé ledönti a gyökerező virágot, multkor reggel elárasztotta az egesz fürdőszobát kinyitott vizcsappal, mindenről TUDJA hogy mik anya gyengéi es direkt csinalja.

Kollega emlitette hogy a 12 éves rokonuk is ilyen, hogy nem közli hogy baja van, de aljasul okoz károkat jo nagyot, reggel eldugja a kocsikulcsot, kirandulason leszedi a biciklilancot, stb

Ahhoz, hogy ilyenek után én menjek vele bárhova is hogy képes legyek higgadtan terelgetni az uton es boltban es kirandulos partokon, nem létezik.


Ma amikért rászoltam, kávé kiboritás szétszorás es takaritottam egy orat utána, lengette felém az autokereket mintha azzal akarna nekem dobálozni(bebitaxirol ami letört), orvosos játéknál ugy "műtött"hogy epp azt játszottam hogy fáj, es direkt folytatta ujra es ujra, nem evett reggelit, mert helyette ropit akart, ma öntötte rá a virágot a hosszabbitora ami be is volt kapcsolva, es igaz nem ő tette (habár kitudja) de elment a hűtőben az áram, mindent dobhatok ki.


Szombat reggel fel sem akartam kelni pont az ilyen hétvégék miatt. Egy rémálom ha ébren vagyok ami itt megy.

2018. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
2,5 eves , naponta 135655764663478756 - szor szolok ra.
2018. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
"5 éves koromig olyan rossz voltam, hogy azt hittem az a nevem, hogy Lucanem"
2018. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Es a parapettbe tette a játékait mert tudja hogy felgyulladunk es nem szabad. Most látom. Mig alszik.
2018. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mindenféle rosszindulat nélkül, nem gondolkoztál még a nevelési tanácsadón?
2018. ápr. 15. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!