Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti engeditek hogy más rászóljo...

Ti engeditek hogy más rászóljon a gyereketekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdés igazából nem feltétlen jól van megfogalmazva, de itt kifejtem. Van egy 3 éves kislányom, és egy barátnőm akinek 3 éves a kisfia. A lánykám egy lassabban tanuló, igazi "jó" kislány. Gyakorlatilag mindig szót fogad, és öröm vele az élet. Tudom fordulhat ez még, de tényleg szuper jó a kapcsolatunk.

Barátnőm kisfia a szöges ellentét. Folyamatosan hisztizik, határokat feszeget, verekszik, ha lehet így mondani "szemétkedik". Látom mennyit küzdenek vele, látom azt is hol romlik el ez a dolog, de beleszólni nem lehet, nem akarok. Viszont ha együtt vagyunk a barátnőm folyamatosan mind a két gyereket fegyelmezi. Pédául hisztizik a boltban az övé, és olyankor többes számban mondja hogy "fejezzétek már be, nem bírom már ezt a nyávogást" az enyém meg smmit nem tett. Vagy ült a lányom egy széken és babázott, és a fia kirántotta alóla mert neki is az kellett..Erre barátnőm elvette a széket hogy akkor most senki n em játszik vele. Persze aztán a fia odasomfordált, és lenyúlta a széket..Erre az a reakció hogy "Kisfiam te mindig eléred amit akarsz".

Ti engednétek ezt? Rászólnátok? Vagy ne engedjem együtt játszani a gyerekeket? A párom szerint amíg ez a lányunkat nem érdekli addig nekünk is hagyni kéne, de a szívem megszakad mindig érte, hogy ő az aki mindig megszívja..


2018. jan. 28. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben nem hagynám

Ha tényleg rosszat tesz, vagy veszélyeset, akkor nyugodtan szóljon rá pl a barátnőm,de igy ne.

2018. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném. Kisebb testvérrel nőttem fel, anya folyton többesszámban beszélt, ha szidás volt, akkor is, ha ott sem voltam, rühelltem érte. Mikor rákérdeztem nagyobbként, hogy miért, azért mert"ne érezze rosszul magát a testvéred, hogy csak ő kap ki".


Tutti ez az indíttatása a barátnődnek is. Direkt vagy kevésbédirekt bemártja a lányodat is, hogy a másik gyerek kevésbé tűnjön rossznak.

2018. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Állj már ki a gyerekedért b+!

Ha a lányod tényleg nem csinál semmi rosszat akkor meg pláne.

A barátnődhöz hasonló idióták meg a saját gyereküket neveljék ne a másét.

Komolyan nem értelek ..látod, hogy ez így tarthatatlan de mégis hagyod?!

Félsz, hogy megsértődik a "barátnőd"?! Ennyit ér neked a barátsága?

Egyébként biztos, hogy nem érdekli a lányodat ez az egész?!

Nem lehet, hogy csak azért nem szól mert már megtapasztalta, hogy nem állsz ki érte?!

Sértődj meg, pontozz le! Nem érdekel.

Nem mondom, hogy rossz anya vagy, de azért ezt szégyellném a helyedben.

2018. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miért pontoználak le? Véleményre voltam kiváncsi és ez is egy. Szégyenlem e magam? Hát nem véletlenül egy anonim oldalra írtam szerintem. Igen..Csak egyszerűen nem szeretném megsérteni. Igen ennyi.
2018. jan. 28. 13:17
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

3. vagyok.

Hát nem tudtam, hogy normális felhasználó vagy-e, vagy pedig olyan aki megsértődik ha a szemébe mondják az igazságot.

A "b+"-ér viszont elnézést kérek.

2018. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Ártatlanul soha senkinek nem hagyom hogy beszoljon, megvedem a gyerekem ill a masikat hibáztatom, ha kell. Volt már hogy ejszaka azert sirt fel a gyerek krokodilkönnyekkel, mert x azt mondta rá napközben hogy rossz vagy..bármi ilyennél fokozottabban kiallok a gyerekért,megtanulja azt is hogy nem fogadunk el mindenkitol mindent csak mert felnott, attol még lehet olyan buta mint egy ház, es igenis kikérjük magunknak es kiállunk magunkert.

Ugyanis ezek a beszolasok igenis roncsolnak ahogy az emlitett anya gyerekében meg is van erositve mert a gyerek mindig annak a kepnek akar megfelelni amit belétukmálnak. Ő negativ megerositest alkalmaz magyarán. Ahelyett hogy biztatna dicserne azert pl mert visszaadta a szeket inkabb megerositi benne hogy CSAK helytelenül képes cselekedni.



A gyerekneveleshez szinte az anyak tobbsege nem ért ezert váljék mentségére hol cseszi el a saját gyerekét de jo tanulopenz masoknak azaz általa gyakorolható az hogyan álljunk ki önmagunkert.

2018. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
"Barátnő"! Ez bem barátnő! Legalábbis mi barátnőmmel simán egymás szemébe mondjuk ha valami nem tetszik minden sértődés nélkül. Ha rossz a gyerekem simán rászól ő is vagy én az övére. Ha az én barátnőm ezt csinálná amit a tied én biztos mondanám neki, hogy nem kéne, de mi ezeket tanácsként vagy sima beszélgetésnek vesszük fel nem a gyerek nevelésébe való beleszólásnak. Szerintem ez nem egy építő jellegű barátság illetve a lányod meg ne emiatt a majom miatt sérüljön akinek halvány lila fogalma sincs a gyerek nevelésről, mert a lányod igen is sérül ha nem állsz ki mellete.
2018. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Én ritkítanám a találkozásokat. Nekem pont fiam van és a barátnőnek kislánya. Olyan hisztiket vág le a kislány, hogy fetrengve dobálja magát a földön ha nem az van amit ő szeretne. Játszótéren meg az a hobbyja hohy minden gyerektől elveszi a játékát és az anyja könyörgésére sem adja vissza másnak direkt. Én ezt a szitut nézni se hallgatni sem bírom. Telefonon tartjuk a kapcsolatot.
2018. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Fhuuu, nekem is ezt csinálták a szüleim meg a nagynénémék. Unokatestvérem állandóan verekedett, rosszalkodott, normálisan játszani nem tudott. És ha még fel is lökött csak úgy, mert miért ne, akkor is többes számban nyomták a sódert. De komolyan, minden szarért kaptam én is, amihez közöm nem volt! Tudod milyen érzés volt ez? A tehetetlen bosszúság, zavartság, hogy nem tudom hogy kell viselkednem, jónak lennem? Rosszalkodni nem rosszalkodtam, de ha normális voltam is kaptam, mert a hülye unokatesóm is ott volt! Egy gyereknek ez borzasztó érzés! Valami olyasmit éreztem, hogy létezésem is baj. Mai napig nem értem, hogy ez miért volt jó. Sosem hagynám, hogy a gyerekem ezt átélje.
2018. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Mivel több esetről beszélsz és nem csak 1 alkalomról, én szólnék. Vagy valahogy óvatosan tisztáznám az adott szitut, gondolom nem az a cél, hogy megbántsd. Vagy ne erőltesd ezeket a találkozásokat.

Én a székes szitunál azt mondtam volna, miután elvette a gyerekektől, hogy: Igazából mivel a lányom ült rajta előbb, neki szerintem adjuk vissza... Mindezt óvatosan... normál hangnemben.

2018. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!