Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetne ezen a helyzeten...

Hogy lehetne ezen a helyzeten javítani? Kiskamasz 11 éves fiam iszonyatosan szemtelen és rosszakaró lett.

Figyelt kérdés

Sohasem szerette az iskolát de tudott viselkedni. Most csak a videójátékok érdeklik, az apja meg bíztatja Minecraftos kiállítással, drága laptoppal és most a tudtom nélkül ps vmit vett neki.Agresszív lett, utálatos. Semmi sem jó. Megértem ciki idővel a szülőkkel lenni nem jó ha aggtelekre mennénk, nem jó ha fürdőbe, nem jó ha vásárolni. Ételekből csak ami bolognai vagy nasi. Lassan heti szinten fodrászhoz akar menni, hogy jól álljon a haja. Nem jó az olcsóbb farmer. Az iskolában lekezelően beszél a tanáraival, volt akit lekurv,nyazott az órán a padra felállva.

Teljesen tanácstalan vagyok a nevtanba májusra kaptunk időpontott.


2018. ápr. 17. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Fölösleges a nevtanba menni, kamasz. Teljesen normális. Ott is azt fogják mondani. Súgok egy nagy titkot: te is ilyen voltál. A pszichológusok azt mondják, hogy akkor van a baj, ha nem ilyen a kamasz gyerek, az ugyanis nem a normál állapot. Neki most kötelező lázadnia, szembefordulnia a körülötte lévő felnőttekkel, hogy a saját arcát és a saját kortársai közt a helyét megtalálja. Ugyanis az a cél. És ha normális családban nevelkedik elfogadható mintával, akkor majd vissza fog saját maga térni a családi értékrendhez.

Neked a (volt?) férjeddel van bajod, pedig ezt a hajót jobb lenne, ha elengednéd. Majd visszatér hozzád is a fiad, ne hidd, hogy meg lehet vásárolni.

2018. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Nem, ezt nem lehet a kamaszságra fogni.


Szerintem az a baj, hogy a férjeddel nem vagytok közös nevezőn. Amit egyikőtök tiltana, azt a másik támogatja. Kihasználja az állapotot és hülyének néz titeket. Üljetek le beszélgetni a férjeddel.

2018. ápr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Úgy általánosságban nem tudok tanácsot adni, csak részletekre. Az étkezéssel kapcsolatban jó hatással lehet, ha hagyod, hogy ő főzzön. Válasszatok egy menüt, lehet bolognai is, csak legyen mellé más is. És ezt most ő készíti el, szánjátok rá az időt, bevásárlás, előkészület, főzés. Hagyd, hogy ő csináljon minden lényeges lépést. Sokkal szívesebben megkóstolja, ha munkája van benne. És egy fiúnak sem árt, ha tud főzni.


A fodrászra adj neki fix összeget egy hónapban, és ossza be maga mikor megy. Az is jó lehet, ha befizeted inkább arra egy fodrászhoz, hogy tanítsák meg hogyan kell magának beszárítani, beállítani a haját. Hosszú távon ez is kifizetődőbb lesz.


Ezek persze részmegoldások, de így a fentiekkel támogathatod az önállósodását, hogy érezze, sok mindent magának is meg tud csinálni. Így talán talán más téren is kevésbé lesz ellenséges veled.

2018. ápr. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Nekem is 11 eves a nagyfiam.

Szerencsere (meg) rendes kolok.szofogado,jol tanul.

A hajat nemreg vagattam le,az mondjuk jo harc volt.feloldalasan noveszti,de mar nagyon hosszu volt es takarta az egyik szemet.nem engedtem a hisztinek.mondtam,hogy 18 eves kora utan ugy cseszi el a latasat ahogy akarja.addig az van amit en mondok.

Ez altalaban bevalik.

Ruhakban ha akarna sem tudna valogatni mert olyan vekony es magas,hogy derekban az atlag 116-122 es nadragok lennenek jok,hosszban viszont kell a 158 as.igy varrono keresztanyummal megyunk nadragot venni.o megnezi melyiket lehet ugy szukiteni comban,derekban,hogy ne nezzen ki butan es azt veszuk.ha ez epp egy kinais darab akkor az.ezen nem cirkuszol.

Mindenaron borkabatot akart tavaszra,vettem egyet de ahogy gondoltam csunyan kikezdte a taska,esesek,falnakmenesek,kulcs a zsebben a bort(mubor persze,igy sem volt olcso)mar probalkozott,hogy masikat szeretne mert igy csunya,es ciki mert ugy nez ki mintha ezer eves lenne.nem kap,majd oszre.nem hitt nekem,en mondtam,hogy nem lesz jo,en is jartam mar porul igy.

Hagyni kell,hogy a sajat karan tanuljon.

A fodraszert dolgozzon meg.beszeljetek meg,hogy mondjuk 1-1,5havonta egy fodraszt ti fizettek.ha gyakrabban akar menni akkor setaltassa a szomszed kutyajat,segitsen autot mosni,mosogatni,teregetni,fuvet nyirni ilyenek.igy talan a penz erteket is hamarabb megtanulja.

Enyemek is kaptak apjuktol ps-t.haza is hoztak,de csak hetvegen jatszhatnak vele.telefon,tablet tanulas utan 1 ora.azon kivul ha a nagynak epp ir egy osztalytarsa termeszetesen valaszolhat.nem zarom el a telefont.en is valaszolok ha valaki ir.de jatek nincs tobb.

Meset szoktak nezni tableten,vagy a mi tevenken meg este,azt vacsi es furdes kozt lehet.amig a kicsit is megetetem es lefurdetem.

Tanarokra o is sokat panaszkodik.de csak itthon,nekem.meghallgatom,megbeszeljuk,hogy ugyan miert is mondhatta,csinalhatta azt a tanar amit o nehezmenyez.de mindig elmondom,hogy a kort tisztelni kell.akkor is ha nem a tanarnak van igaza.

Probalom partnerkent kezelni bizonyos keretek kozott.neha a felnotteknel is kiborul a pohar.egy gyereknel is megtortenhet.de igyekszem arra tanitani,hogy ezeket helyesen kezelje.

Fiatalon szultem,igy igazabol nem allok annyira messze tole korban,mintha 30 korul szultem volna.29 vagyok.

Mivel elegge laza tipus vagyok,szivesen jonnek velem akarhova.mi egy seta alkalmaval is jokat nevetunk,szorakozunk.ha furdeni megyunk ok elobb kimennenek a vizbol mint en.

Szombaton voltunk a tropicariumban,nagyon elvezte mindenki.mondjuk talan sokan hulyenek neznek,hogy tudok viselkedni veluk.de amig a tiszteletet megadjak nekem,addig leszek a haverjuk is,nem csak az anyjuk.

Legy kovetkezetes.legyenek szabalyok amiket be kell tartani.ha nem viselkedik az iskolaban,otthon akkor nincsenek kutyuk.akkor sem ha fejen ugral,habzo szajjal.

Eloszor ulj le vele.beszeljetek meg.mond el neki normalisan,hogy ez a viselkedes nem helyes.indokold.majd mond el a szabalyokat,es tudatositsd benne,hogy ezeket kemenyen be is tartatod.

Aztan tegyel is igy.kitartas.ha most nem fogod meg,akkor ennel csak rosszabb lesz.

2018. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

sajna nálatok apa a főnők ,ő rá hallgat ,légy te főnők tedd helyre férjed,utána fiad,fiad viselkedése meg nem foghato kamaszságra ,a nevtan jó ötlett mennyetek el családilag .

nálunk én vagyok főnők ,még kamasz fiaim sem akkarnak feltétlenül velem szemtelenkedni,néha elkezdik aztán vagy eltüröm vagy nem ,ilyeneket mint fiad csinál nem türném el ,sőt büntetés járna érte szigoruan .

2018. ápr. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!