Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Görkorcsolya ovisnak?

Görkorcsolya ovisnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24-25ös lábakra hol lehet görkorcsolyát venni?

2018. ápr. 20. 17:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban, ami nem most volt, cipőre csatolható, de fűzős négykerekű korcsolyám volt, na azzal aztán lehetett menni, mégsem estem el soha vele, védőfelszerelelés nem volt akkoriban, mint ahogy autós gyerekülés sem. Imádtam korcsolyázni, a környéken minden lánynak volt ilyen korcsolyája, én még a testvéremtől "örököltem". Ma meg vannak ezek a nehéz egysoros korik, amiben a gyerek alig bírja a lábát megemelni és valóban veszélyes velük menni. A felnőttnek rendben, de egy gyereknek kész életveszély, nem csoda, hogy kell a védőfelszerelés. Sajnos ezek terjedtek el és nem a négykerekűek, pedig külföldön nagyon jó modellek vannak belőlük.
2018. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11, igy ebben a formában ez teljes hülyeség. Kb ezzel azt mondod ne is jégkorizzon egy gyerek
2018. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerinted hol mondok ilyet? Egyébként a gyerekem jégkorizik is kb. középső csoportos kora óta teljesen egyedül, mert járt tanfolyamra. Együtt is szoktunk menni télen, van különbség a jégkorcsolya és a görkorcsolya között. A legalapvetőbb az, hogy az egyiknek kerekei vannak, a másiknak pedig nem. Az pedig, hogy valaki tud görkorcsolyázni például egysorosan az nem jelenti azt, hogy fog tudni jégkorcsolyázni és. Jégkorival nem szoktak lejtőn lefelé menni, legalább is a hobbi korcsolyázók, mi most pedig róluk beszélünk, ráadásul gyerekekről. És míg a gyerekek többsége 3-3,5 évesen simán tud egy négykerekűvel korcsolyázni, a jégkorcsolyánál már biztosan kisebb lenne az arány. Egészen máshogy mozog a gyerekem görkorival, mint jégkorival. A görkorit nem kell oktatni, a jégkorit viszont igen. Legalábbis kicsi korban. Szerintem elég különbséget mondtam.
2018. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez így nem teljesen igaz. Az én fiam hokizik, megtanult 4 évesen korcsolyázni. 6 évesen kapott görkorit, egysorost, pont úgy megy vele, mint a jégkorival. Azt kellett megszoknia, hogy az egysoros hosszabb, mint a hokikori, így koszorúzni nehezebb vele. És ezért kell a védőfelszerelést, mert a jégen is megszokta, hogy semmi baja nem lesz, ha zuhan, de az aszfaltos pályán bizony lehet.
2018. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A soros görkorcsolya leginkább a jégkorita hasonlít, max jobban tapad. Jégen is fájdalmasakat lehet esni, max nem horzsol.

Egyébként meg én tőlem azt csináltok amit akartok.

Ok nem kell tanulni, bezzeg a sorost!

Ti bajotok.


Nekem ebből elég volt. Et a vita parttalan, és semmi értelme. Korizzatok négy kerekün, ahogy hivod, hol érdekel. Meg gondolj hülyeségeket, nekem az se fáj.

2018. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14-es, jéghokis felszerelésben lehet, hogy nem lesz baja, ha esik a jégen, de ha valaki csak hobbikorcsolyázik, akkor bele is halhat. Én estem el jégen, valaki szépen fellökött, a fejemet és a gerincemet is megröntgenezték, soron kívül behívtak, egy rossz esésbe simán bele lehet halni. Nem hiába gyerekeknek kötelező a jégen a sisak, az enyémen is sísisak szokott lenni. Én sem vitatkozok, mindenki azt ad a gyereke lábára, amit akar. Részemről a vita lezárva.
2018. máj. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!