Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet felkészíteni egy...

Hogy lehet felkészíteni egy két éves gyereket arra, hogy több napig távol lesz az anyukája?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon anyás, ragaszkodó, két éves. Lassan érkezik a tesó, és mivel császár lesz 4-5 napig nem tudok majd hazamenni a kórházból. Hogy készítsem fel erre? Nagyon sír, kiborul ha sokáig nem lát, eddig fél napokra hagytuk csak nagyszülőknél. Apukáját is nagyon szereti (vele lesz mikor elmegyek),de sokszor ha ketten vannak is hiányol.
2018. ápr. 21. 15:30
 1/9 anonim válasza:
48%
Az nem jó ötlet hogy próbáljátok elvonni a figyelmét? Vagy nem tudom.. Legyél egyre kevesebbet vele.. Ha téged hív is menjen az apja.. És hátha akkor vele is annyira a el lesz mint veled. Vagy hagyjátok hisztizni? Néha nézzétek rá hogy nincs semmi. De próbáljátok meg hogy ha kell valami neki nem tőled kapja meg. Sok sikert! :)
2018. ápr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Előre el kell neki mondani többször, de ne látványosan ijedt képpel, mintha valami tragédiát közölnétek, hanem semlegesen. Azt se mondom, hogy ujjongjatok a kistesó miatt, mert úgyis csalódás lesz neki, hogy nem tud vele játszani és még a te figyelmedet is elveszi. És ha mégis sír, hát sír. Mindenki ki fogja bírni. Vele jár az élettel, hogy nem minden a mi kívánságunk szerint működik.
2018. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekunk is ket eves a lanyom, amikor a kisteso jott. Nem mondtam neki elotte semmit, mert o is nagyon anyas, nem akartam elore elszomoritani.. Viszont amikor beindult a szules mondtam neki, : "hogy anya most elmegy de jovok hozzad haza amint tudok" .. Korulvolt veve vegig nagyszulokkel es apukajaval, elfoglaltak, eltereltek a figyelmet programokkal. Bar nem mondom h konnyu volt neki, foleg az altatasnal hianyolt engem, de mivel lekotottek a figyelmet, engem jobban megviselt a hianya. Amikor hazajottunk furcsa volt neki, de mara imadja a tesojat
2018. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Az nem opció, hogy látogatnak minden nap?
2018. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
#3 vagyok meg azt hagytam ki, hogy jo otlet az, hogy az apuka legyen tobbet vele, etetesnel, altatasnal, furdetesnel. Nem azt mondom h te hanyagold el, mert az rosszabb lennw, hanem, hogy apuka jobban vegye ki a a reszet. +ha hazajossztok a babaval, vedd bele ot is a babazasba pl mig eteted az o oleben legyen a laba, vagy en vettem neki babat amit hasonlokepp ellathatott, es ketten "babaztunk". Azt nem tudom, hogy jo otlet volt e , hogy hozzam is behoztak naponta, mert mindig nagyon sirt a bucsuzasnal, ahogyan enis, es nem ertette, hogy miert nem megyek vele haza. De megorultem volna, ha egy napog nem latom.
2018. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Én azt gondolom, ha a kórházba beviszik a gyerkőcöt akkor minden nap stresszként éli meg, hogy anya nem megy vele haza.Tuti nem vinném be látogatni.

Sokszor el kell neki mondani, hogy pár napig anya nem lesz otthon mert el kell mennie, de ettől még nagyon szereti és nagyon fog neki hiányozni.

2018. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Játsszatok ilyet plüssállatokkal. Berendeziktek a házat ahol a macik laknak, anyamaci, apamaci, gyerekmaci. Építetek kórházat is, és anyamaci egyszer csak elmegy a kórházba. Kismaci keresi, de csak apa maci van ott. Ő fektetei le, viszi a játszótérre,stb. Kismaci szomorú, sír, anyamaci telefonál, stb. Közben újra és újra elmondjátok, hogy anyamackó a kórházban van, de majd hazajön... És a végén egy icipici macival hazaérkezik.

Pár naponta előadnám ezt a mesét 3-4 percben, akkor is, ha a kisfiút eleinte nem nagyon érdekli, és nem kapcsolódik be a történetbe.

2018. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Tudom, hogy nem ide tartozik, de melyik kórházban tartják bent az anyát 4-5 napig manapság? Akit én ismerek, ők 3 nap után ki lettek téve. Vagy ez valami magánklinika? Mert ha jól tudom állami kórházba nem mehet be 14 éven aluli látogatóba csecsemős osztályra (legalábbis ahol én dolgoztam).
2018. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak, főleg a macis szerepjátékos, biztos kipróbáljuk! Mindenkinek ment a zöld kéz. Vidéki kórház, kisfiamat is itt szültem, semmi komplikáció nem volt a császár közben, és a babával se volt gond, be se sárgult, mégis ötödik nap engedtek csak haza. Nekem is új volt, hogy most szült egy barátnőm Pesten, szintén császár lett és őt a harmadik nap kiengedték. Itt sajnos ennyit bent tartanak, nem tudom miért :(
2018. ápr. 22. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!