Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden 2 ea fel eves gyerek...

Minden 2 ea fel eves gyerek nem normalis? Mikor mulik mar el a dackorszak?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 14:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
Egyre nehezebb lesz. Az oviskorban egymást utánozzák ahogy le is írta vki, kisiskolás korban pedig kinyílik a csipájuk és szemtelenkedni próbálnak. De ha te ilyen idegbajos vagy, nálatok lesznek ezeknél súlyosabb gondok is.
2018. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

Az orvos szerint az én 2,5 évesem "nem normális" (mozgása miatt járunk neurológiai kontrollra), s ez alatt azt érti, hogy az átlagnál sokkal akaratosabb, makacsabb (illetve szerinte a spektrumon van).


Legutóbb a konduktor pedig engem nevezett furcsának, miután közöltem vele, hogy a lányom kicsit se fura, nekem nem esik nehezemre kezelni a "hülyeségeit", ami neki 30 év tapasztalattal nem megy.


Szóval egy extrán dacos gyerek kezelése is hozzáállás kérdése, hogy bezzegeljek neked,

de akkor is úgy gondolom, hogy ki értse meg azt a szerencsétlen gyereket, ha a saját anyja se tudja?


Szedd össze magad, és próbáld megfejteni a saját gyereked, mert ez neked kellene menni a legjobban, ha te töltöd vele a legtöbb időt!

2018. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nyugi, elmulik. Valoszinuleg azert visel meg ennyire, mert nagyon belemerultel a gyerekezesbe. Szakits tobb idot magadra, hagyd egyedul is jatszani, vond be a hazimunkaba.
2018. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Elnezest ha sietosen es nyersen fogalmaztam. Igen ki vagyok keszulve de ez nem uj keletu.

A gyerekem elvezi ha engem kikeszithet, folyamatosan a hatarokat kergeti es at is lepi..

Nem hallgat ram soha, direkt oda se digyel en 43x elmondok valamit es semmi.

Nem alszik napkozbe, csak nagy veszekedesek aran de akkor is ordutva alszik el. Ez megy 2 es fel honapja. Ja es nincs el ha nem alszik du 2tol kiborul az almossactol es rajtam tolti ki a haragjat es frusztraciojat. Borzalmas.

Mindenert ami neki nem tetszik, ami nem ugy van ahogy o makacsul kigondolta , mindenert ordit, negyed oran at bog . Ez nem hiszem h a dacos hiszti. Szimplan manipulalva probal ravenni arra, hogy minden ugy legyen ahogy o akarja. Ha ne akkoe modszeresen kikeszit.

Szobatiszta volt majd most ujra bepisil, tokatol bokaig es sztem ez is direkt megy, hogy megnezze mennyire leszek tole ideges.

Nem tudom magam kipihenni sajnos, max amit ejszaka alszom.

Eddig anyam elvitte neha de most mar anyu se bie vele az allando orditas miatt igy nem viszi szoval meg annyit se kapcsolhatok ki.

Allando magnezium es vashianyom van ettol a helyzettol szoval nem konnyu.

Mas gyereke is ilyen?

2018. ápr. 27. 12:41
 15/20 anonim ***** válasza:
42%
Istenem...Kettő és fél éves! Próbálj már másképp hozzáállni. A szobatisztaság is ráér még.
2018. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Hogyan alljak maskepp hozza?

Nem kotozkodok, tenyleg erdekel

2018. ápr. 27. 12:55
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg azon szórakozik, hogy te kikészülsz, akkor “egyszerűen” ne készülj ki. Ha örjöng hagyjad. Ne foglalkozz vele. Így akarja magára vonni a figyelmed. Neked arra kellene figyelned, hogy amikor “jó”, akkor figyelj csakis rá. Se házimunka, semmi, csak ő. Ha pedig vadul, akkor mintha mi sem történne hagyd ott. Mondd neki, hogy majd ha normálisan viselkedik, akkor tovább játszol vele. Ne ordibálj, ne könyörögj, hagyd dühöngeni. Egyszerűen kizártnak tartom, hogy ha ezt következetesen tartod akkor ne válna be. Legyél következetes és akármennyire nehéz de ne menj bele a hatalmi harcokba mert sosincs jó vége
2018. ápr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Makacs, dacos, manipulál, élvezi, direkt... Ezek nagyon szembetűnőek.

Van rendes napirend? Sok séta, friss levegő? Eszik, alszik stb. rendesen? Apuka?

2018. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! Igen van minden amit felsoroltal. Mindennap hosszasan setalunk a dunan, csodas kornyezetben. Jatszoter ia van heti parszor. Kertbe is jatszik a jo levegon , ejjel alszik 10-12 orat.

Na most mar nappal is lefekudt. 😊 ez mar haladas. Es magatol.

Apuka melozik de ha itthon van akkor segit es velw van.

2018. ápr. 27. 15:46
 20/20 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Mérei-Binét szerzőpáros Gyermeklélektan c. könyvének azt a részét, ami erre a korosztályra vonatkozik. Tankönyv, de nagyon olvasmányos és segít megérteni az ok-okozatokat, így felkészültebben tudsz reagálni is.

Nekem sokat segített.

2018. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!