Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megvonhato e az apuka felügyel...

Megvonhato e az apuka felügyeleti joga?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiam. Egy honapos koráig voltunk együtt az apjaval. Azota a férjemmel neveljül ketten. Apjanak két hetente van.láthatasa. de nemjön már egy éve mert külföldön van. Csinaltatni szeretnék neki személyit de az apja nem irja alá és.nem tölti ki a beleegyezö nYilatkozatot. Szépen megkértem pedig. Azt mondja oldjam meg egyedül. De nélküle nem tudom kell a.beleegyezese. igy oviba se tudom iratni személyi nélkül. Felügyeleti jog közös. Megvonhato e ezokbol a felügyeleti joga hogy akadályoztat mindennemü okirat elkészittetésében? Megütheti emiatt a.bokáját?
2018. ápr. 29. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Reméljük.
2018. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Gyakoris szakértők helyett inkább ügyvéd kell.
2018. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Tudom nem a kérdésre válaszolok, de miért nem tudod oviba iratni? Nálunk a születési anyakönyvi kivonat is elég volt, plusz lakcímkártya és az én igazolványaim?
2018. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
3. vagyok, véletlenül elküldtem, és bocsi utolsó mondat nem kérdés. Egyébként menjvagy telefonálj be a gyámügyre ott majd megmondják.
2018. ápr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nár beadtam a biroságra a papirokat jövö heten elvileg kapjuk az idézést. Csak érdeklödésképp vagyok kivancsi hogy a biroság meg e iteli. Es a magasabb gy.tartast és a láthatas jorlatozasat iskértem.
2018. ápr. 29. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem sok esély van rá, hogy megvonjak a felügyeleti jogat, azt viszont simán kérelmezheted és szinte biztosan meg is ítélik, hogy igazolványt csinaltathass neki az engedélye és a jelenléte nélkül.

Magasabb tartásdíjat akkor ítélhetnek meg, ha a magyarorszagi azonos munkakörben szokásos munkabér magasabb, mint ami alapján eddig kaptad.

Amúgy igaz, hogy a felügyeleti jogtól függetlenül fizetnie kell tartásdíjat, de magánvéleményem -szerin ha már szabadulni akarsz tőle, akkor kimondottan pofátlanság nemhogy kerni is, de pláne emeltetni

2018. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én sehol nem irtam kedves utolsó hogy szabadulni akarok töle. Az nem egy és ugyanaz azzal hogy kizárolagosan ln szeretnék a gyermekem gyámja lenni. Szoval hogy nem közösen. Van egy jogerős papirunk amiben az áll hogyha hivatalos munka viszonya lesz a fizetése harminc százalékát önkéntesen megfizeti. Ez lassan egy éve van.. mármint munkája. És mindig 15.000 ft ot fizet. Gyerek felöl nem érdeklpdik se telefonon se máshogy. Kérdem én.. milyen apa az ilyen ? Aki nem a sajat gyereket nezi hanem azt hogy velem hogy csesszen ki.. de annyi esze nincs szegenyemnek hogy nem velem cseszik ki hanem a fiam szivja meg :(
2018. ápr. 29. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"a sajat gyereket nezi hanem azt hogy velem hogy csesszen ki"


Hát eddig amit leírtál, addig szinte csak az van, te hogy cseszel ki az apjával ...

Gondolom részedről kezdődött, csak ezt nem igazán veszed észre.

Nem csodálom.

2018. ápr. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Perdít minden szavadból süt, hogy meg akarsz tőle szabadulni. Értem én, nálunk is ilyen apuka volt. De a tartásdíjat nekem eszembe nem jutott emeltetni, miután megszűnt a szülői felügyeleti joga. Sőt, ag addigi tartozását is elengedtem, pedig már a végrehajtónál volt az ügy. Így a világon semmi közünk nincs egymáshoz
2018. ápr. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!