Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka bemehet az óvódába...

Apuka bemehet az óvódába információt szerezni a gyerekről, mikor anyukánál van a felügyeleti jog és áll apuka rendelkezésére és nem akadályozza a kapcsolattartást?

Figyelt kérdés
Óvodába úgy tudom annak jogosult az óvónő információt adni akinél a gyerek el van helyezve?
2014. szept. 12. 14:44
1 2
 1/18 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Az óvoda/iskola köteles tájékoztatni a különélő szülőt is, ha az kéri. A korlátozás abban van, hogy a felügyeleti jogot nem gyakorló szülő csak korlátozott mértékben- a családjogi törvényben meghatározott esetekben - hozhat döntést a gyerekkel kapcsolatosan, de az információhoz joga van.
2014. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, mi van a bírósági végzésben.


De alapvetően mind a két szülőnek jogosult információt kiadni, kivéve ha van jogerős bírósági végzés az ellenkezőjéről. Attól, hogy nálad van a felügyeleti jog, apukának még joga van tudnia a gyereket érintő dolgokról tudnia.

2014. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

De ez az hogy én mindig tájékoztatom és mindig megkérdezem van-e kérdése.

Erre "hátulróljövősen" bemegy az óvodába. Egy átlagos, problélmamentes gyerekről beszélünk, semmi indítéka nincs arra hogy mögöttem kérdezősködjön. Elvileg úgy tudtam vagyunk olyan viszonyban hogy egyenesek vagyunk :(

2014. szept. 12. 15:39
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
És miért csinálsz a bolhából elefántot?be ment meg érdeklődte püff neki.Mit kukacoskodsz ilyen piti dolgon.Ha ilyenen megszívod magad akkor gyanítom semmibe nem könnyited meg az ex-ed helyzetét.
2014. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Örülj,hogy törődik a gyerekkel, hány apa van aki még azt sem tudja hova jár a gyereke vagy az óvónőt,hogy hívják.
2014. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem ismeritek a körülményeket.

Köszönöm azért a választ!

2014. szept. 12. 16:50
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Joga van hozzá, mert ő a másik szülő.
2014. szept. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

A felügyeleti jog nem azt jeletni, hogy a másik szülőnek ne lenne joga információt kérni óvónőtől, gyerekorvostól, vagy ha kórházban van, akkor a kórháztól.

Az, hogy az óvodától kér információt az jelentheti azt is, hogy nem élvezet neki a volt feleségével találkozni és beszélgetni. Ezen talán nem kéne meglepődni.

2014. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Mi a baj azzal, hogy máshonnan is kér információt a saját gyerekéről? Mit titkolsz?
2014. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy semmit és nem is értem. Mikor jön a gyerekért elmondom mi történt, kérdezem szeretne e tudni valamit. Mondja hogy nem, mosolyog és távozik.
2014. okt. 25. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!