Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért bolondul be ilyenkor...

Miért bolondul be ilyenkor teljesen a gyerekem?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos ovis. Ha az óvodai legjobb barátjával összetalálkozunk óvodán kívül (pl.játszón) akkor valami nagyon durván kezelhetetlenné válik. Rá sem lehet ismerni. Kifordul magából, szófogadatlan lesz, bármit mondok meg sem hallja (ha mégis akkor hisztizni kezd), tombol, veszélyes dolgokat csinál. Csak akkor ilyen ha ezzel a kisfiúval találkozunk, sok más ovistárssal is össze szoktunk futni a játszón, mindenki mással normálisan eljátszanak. A kisfiú amúgy nem "rossz gyerek", aranyos, nyugis, normális, de ilyenkor azért a fiam valamilyen szinten őt is beleviszi ebbe az "őrületbe". Magkérdeztem az ovónéniket is, az oviban nem ilyenek, szépen játszanak együtt, aranyosak, maximum huncutkodnak néha, mint minden gyerek. Már szó szerint félek a találkozásoktól, mert a kisfiú anyukája már nem tudom mit gondolhat rólunk, de szerintem ha így haladunk nem fog örülni hogy a fia az enyémek barátkozik, de sajnálnám, mert tényleg őt tartja a legjobb barátjának a fiam.

A múltkor már büntetésből nem mentünk három napig játszótérre egy ilyen eset után (tényleg vállalhatatlanul viselkedett), akkor mindent megígért, átbeszéltük mi volt a probléma (kb.minden más gyerekbe belekötöttek együtt, úgy mászott fel a csúszdára hogy végül leesett a tetejéről, felborítottak egy padot, és még sorolhatnám). De legközelebb megint hasonló volt a helyzet. Miért csinálhatja? Miért van rá ilyen hatással a kisfiú? Mit csináljak? Tapasztalt valaki hasonlót?


2018. ápr. 29. 23:30
1 2 3 4 5
 1/43 banánherefőzelék ***** válasza:
7%
Gyerek, hadd játszon.
2018. ápr. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Játsszon, persze, csak amikor miattuk megy haza a játszóról egy kislány mert addig szekálták, meg nem hagynak másokat lecsúszni a csúszdák, még olyan őrülten rohangál hogy majdnem fejbe találja a lengő hinta, végül leesik a csúszda tetejéről, aztán még leszórja az egy éves öccsét földdel (még csak nem is homokkal)... Ez lenne a játék? Ezt tényleg hagynom kéne? Máskor ülnek a homokozóban ha más gyerekkel találkozunk és ásnak, szaladgálnak, fogócskáznak, csúszdáznak...
2018. ápr. 29. 23:41
 3/43 A kérdező kommentje:
És tényleg, a másik kisfiút is ő viszi ilyenkor bele ezekbe a "balhékba"...
2018. ápr. 29. 23:43
 4/43 anonim ***** válasza:
91%

"átbeszéltük mi volt a probléma".


Mikor beszéled át vele? Ott ahol történik az, amiről beszélsz neki, vagy sokkal utána, vagy sokkal előtte?


És hogyan beszéled meg vele? Kérdezed őt? Véleményt, elvárt viselkedést mondasz neki? Máshogyan?

2018. ápr. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 banánherefőzelék ***** válasza:
57%
Az nem buli, de miért hagyod? El nem tudom képzelni, hogy ilyet hagyjak a gyerekeimnek. Ha másképp nem megy, ég, saller megoldja. (fröcsöghet bárki, akkor is így van)
2018. ápr. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Ott helyben rászólok, leállítotom ha olyat csinál, csak lényegre törő én, elkezdeni részletesen magyarázni, kérdezgetni, stb. hatástalan, ahogy írtam is meg sem hallja mit mondok, elrohan, vagy hisztizni kezd.

A legutóbbi esetnél már a hazaúton is beszéltünk róla, kérdeztem is, hogy szerinte mi volt ami nem volt helyes, el is mondtam, hogy szerintem mi volt a gond, nem szabad csúfolódni, padot feldönteni, földet szórni más fejére, stb... Azt is próbáltam hogy ha olyasmit csinál, azonnal hazamegyünk, óriási hiszti lett belőle, egész hazaúton üvöltött, ilyen sem szokott egyébként lenni. Ez után is megbeszéltük amikor hazaértünk, lenyugodott.

2018. ápr. 30. 00:02
 7/43 A kérdező kommentje:
Nem hagyom.
2018. ápr. 30. 00:03
 8/43 A kérdező kommentje:
Nyilván ezeket nem hagyom, de az is elég hülyén néz ki hogy az egész ottlétünk alatt kénytelen vagyok fegyelmezni őt, ami ilyenkor kb.két percig van rá hatással (minden, ami máskor beválik)...Azért lenne jó tudni hogy mi válthatja ki benne vezet a viselkedést, mivel máskor nem ilyen. Ha ezt tudnám, talán tudnám kezelni, de erre még senki nem válaszolt.
2018. ápr. 30. 00:11
 9/43 A kérdező kommentje:
Az azonnali hazamenetelt úgy reméltem beválik majd, de ahhoz sincs sok kedvem hogy máskor is végighúzzam a városon az örjöngő gyereket... Jobb lenne megelőzni mindezt. Szegénykém már mondta hogy jó lenne ha meghívnábk magunkhoz a kisfiút, gondoltam magamban ezek után az anyja hülye lenne elengedni, azt hiszi hogy valami őrültek vagyunk .. 😳
2018. ápr. 30. 00:15
 10/43 banánherefőzelék ***** válasza:
40%
Szerintem a másik kisfiú valamiféle katalizátor szerepet tölt be nála. Nálunk ilyenkor elég komoly fegyelmezés van. Ha kell, 1-2 pofon is. Ha az sem elég, hazamegyünk. Lehet hisztizni, őrjöngeni, nem hat meg. Meg kell törni a kölyköt, mert ha látja, hogy nem tudod megakadályozni, egyre többet fogja csinálni. Egy idő után már a kis barátja sem kell majd ehhez.
2018. ápr. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!