Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért bolondul be ilyenkor...

Miért bolondul be ilyenkor teljesen a gyerekem?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos ovis. Ha az óvodai legjobb barátjával összetalálkozunk óvodán kívül (pl.játszón) akkor valami nagyon durván kezelhetetlenné válik. Rá sem lehet ismerni. Kifordul magából, szófogadatlan lesz, bármit mondok meg sem hallja (ha mégis akkor hisztizni kezd), tombol, veszélyes dolgokat csinál. Csak akkor ilyen ha ezzel a kisfiúval találkozunk, sok más ovistárssal is össze szoktunk futni a játszón, mindenki mással normálisan eljátszanak. A kisfiú amúgy nem "rossz gyerek", aranyos, nyugis, normális, de ilyenkor azért a fiam valamilyen szinten őt is beleviszi ebbe az "őrületbe". Magkérdeztem az ovónéniket is, az oviban nem ilyenek, szépen játszanak együtt, aranyosak, maximum huncutkodnak néha, mint minden gyerek. Már szó szerint félek a találkozásoktól, mert a kisfiú anyukája már nem tudom mit gondolhat rólunk, de szerintem ha így haladunk nem fog örülni hogy a fia az enyémek barátkozik, de sajnálnám, mert tényleg őt tartja a legjobb barátjának a fiam.

A múltkor már büntetésből nem mentünk három napig játszótérre egy ilyen eset után (tényleg vállalhatatlanul viselkedett), akkor mindent megígért, átbeszéltük mi volt a probléma (kb.minden más gyerekbe belekötöttek együtt, úgy mászott fel a csúszdára hogy végül leesett a tetejéről, felborítottak egy padot, és még sorolhatnám). De legközelebb megint hasonló volt a helyzet. Miért csinálhatja? Miért van rá ilyen hatással a kisfiú? Mit csináljak? Tapasztalt valaki hasonlót?


2018. ápr. 29. 23:30
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
*lenyugatani nem lenyűgözni 😁
2018. ápr. 30. 08:08
 32/43 anonim ***** válasza:
75%

Magyarán nem reagálsz azonnal, hanem folyton újabb esélyt adsz neki. Nem érted a következetesség lényegét.

A másik anyukát is feleslegesen véded. Ha a gyerekem csak valaki mással viselkedik állatként, ugyanúgy büntetem és nem a másikra mutogatok, hogy "beleviszi a rosszba".


Az én következetességem pedig az lesz, hogy nem reagálok az újabb mentségre. Úgy látom a többiek már megtették.

2018. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
*lenyugtatni nem lenyűgözni 😁
2018. ápr. 30. 08:09
 34/43 A kérdező kommentje:
30-as köszönöm!! Ilyesmire gondoltam, hogy hasonló viselkedéssel van e tapasztalata valakinek. Lehet hogy valamiféle gőz-kieresztés akar lenni... :/
2018. ápr. 30. 08:14
 35/43 A kérdező kommentje:
Csinált ő is hasonlót amit te írsz, és nekünk is ezt mondta rá az ovónéni. Ez télen volt, akkor hazamentünk ovi után. Most a jó időben a játszóra megyünk, lehet hogy így ott jön ki...
2018. ápr. 30. 08:22
 36/43 anonim ***** válasza:
58%

Szia, az enyém 4 éves, ugyanez van vele is :( egy kisfiú van a csoportban akivel ovin kívül konkrétan tiszta zakkantak. Nem látnak nem hallanak,mintha nem is szólnék hozzà. Mindig hazaràngattam, màr vagy 10x, de ugyanúgy csinàlja, de csak ezzel az egy gyerekkel.

Én már inkább 15perccel előbb megyek a fiamért az oviba, és elkerüljük őket, màsik jàtszóra megyek vele inkàbb, mert másokkal normálisan viselkedik..

Nyáron elköltöznek hàlistennek :D

2018. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

36, köszönöm. Megnyugtató hogy nem vagyok egyedül :D.

Most egyelőre én is ezt találtam ki hogy egy darabig nem megyünk arra a játszóra, csak hosszú távon ha már egyébként ilyen jó barátok, jó lenne ha megoldódna.:( Az óvónők azt mondják hogy nagyon jól elvannak együtt az oviban.

2018. ápr. 30. 08:51
 38/43 anonim ***** válasza:
58%
Hát nálunk is van olyan barátja a 3 és fél évesemnek, akivel jól felpörög, ordítva rohangál, és nagy hisztit csap, ha épp nem megyünk be hozzá vagy nem keressük a másik játszón is (pedig nem hisztis) és persze olyankor többet is rosszalkodik meg több a baleset is. De tiltott dolgoknál ugyanúgy rászólok vagy kivonom a forgalomból (gyere ülj le és inkább igyál egy kicsit... vagy háromig számolok...). Használ az is, ha ilyenkor az ember kitalál nekik a hülyeség helyett valami értelmesebb irányított játékot, pl. szerepjáték, persze hátránya, hogy be kell szállni és valami olyat kell kreatívkodni, ami az ő szemszögükből legalább annyira érdekes, mint amit abba kéne hagyniuk.
2018. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk is van ilyen barát, 2 és fél éves pedig, és bölcsisek csak.

Szóval létezik a jelenség. Szerintem vele "túl" felszabadultnak érzi magát, máshogy nem tudnám megfogalmazni. Ilyenkor mellette meg meri csinálni, amit máskor nem. És valahogy egymást pörgetik fel. Érdekes, hogy egyedül egyik sem rossz gyerek.

Szerintem is csak az válik be, hogy figyelmet terelsz és nagyon következetesen, azonnal büntetsz. Ami egy 1 éves pici mellett gondolom, milyen nehéz, de mást akkor sem lehet.

2018. ápr. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is a válaszokat. Akkor remélem egy idő után kész hatása a büntetéseknek. Legközelebb megint hazahozom ha így viselkedik, és haaddig nem találok valami megoldást arra hogy elébe menjek ennek viselkedésnek. Jól írod utolsó, valóban túlságosan felszabadul, még ettől bepörög...
2018. ápr. 30. 16:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!