Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen nehéz?

Miért ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretemalányom, egyedul nevelem es amióta megszuletett egy harc az életem h nevelhessem, megmaradhassak mellette. Miutan megszuletett , betegseken estem át, es aggódtam h árvaházbakerül. Minden betegseg elkapott, es az h aggódtam érte , nem kifejezés. Akkor válnom kellett azapjától, megint az aggály h nehogy elszakitsnanak egymastól, nehogy elveszitsem a gyámságot . A volt ferjem mindent megpróbalt h megkeseritse az eletunket , sajnos többesszamban kell ezt mondjam , egy nagyon rosszindúlatúember volt, akit túl kesön ismertem ki.

Mindig mellette voltam , védtem, es mindig szorongtam , ami miatt sokszor kiabaltam, turelmetlen voltam pont vele, akit a legjobban szereteka világon.

De a sok munka nehez volt , egyedul vinnem a kis családunkat .

Vegul a szorongásom megbetegitett , a munkaban figyelemzavaraim lettek, nem tudtam jelen lenni az eletben , hiaba szidtam magam es próbálkoztam, törekedetem, hibát hibara halmoztam , túl nagy volt a tét.

Mindig félek máig h mi lesz ha a szamlakat nem tudom befizetni es vegul csak elveszitem. Most mar lassan tizenegy éves.

3 eves koraig alomszeruen jó volt az eletunk mert anyukamek sokat segitettek es jók voltak az anyagiak, mára már megöregedtek es nekem kéne öket segiteni. Mar nincs kihez fordulni , senki aki átvegyen valamit az anyagi terhekböl, amitöl megnyugodnék én is végre.

Mit tanácsoltok, túlzott az aggódásom? Mit tudnak tenni ?



#számla #anyagiak #aggály #magamrautaltság
2018. ápr. 30. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen nem túlzott az aggódásod, de ahogy megéled ezt az egészet, az viszont már túlzó. Értem, hogy az a gond, hogy izgulsz, mi lesz veletek, de ha ettől a szorongástól nem tudod normálisan ellátni a mindennapi feladataidat, akkor abból tényleg gond lehet. Egyszerűen a gondolat erejével vágod tönkre magadat és a gyerekedet. Kétségbe vagy esve, oké, de ez te is látod, hogy nem megoldás, hogy csak hergeled magad. Jó lenne, ha más egyedülálló anyukákkal beszélgetnél arról, ők hogyan oldják meg az életüket. Biztos vagyok abban is, hogy valami családsegítő vagy ilyesmi rendelkezésére áll az egyedülálló anyáknak, de sajnos ebben én nem tudok neked segíteni, majd talán lesz olyan válaszoló, aki igen. Én csak azt tudom neked mondani, hogy szedd össze magad. A probléma egyébként amivel küzdesz, tök általános. Mindenki izgul, hogy mi lesz, hogy lesz, stb, és nagyon sokan teszik ezt egyedül. Ezt fontos megértened ahhoz, hogy kicsit lenyugodj: nem vagy egyedül, nem vagy speciális eset, mindenkinek megvannak a problémái amiken szoronghat, de nem határozhatja meg ez a mindennapjaid
2018. ápr. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kellene keresned egy pszichológust, aki segít kicsit feldolgozni régi dolgokat, nyilván az anyagiakban nem tud, de ha már összébb kapod magad, már könnyebb lesz minden napod.
2018. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szinte pont ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te, a lányom is ennyi idős. Annyi a különbség, hogy a szüleim még jól vannak, hála Istennek. De hosszabb időre már nem tudom rájuk bízni, már nem bírják fizikailag. Nekem inkább az a bajom, hogy szeretném nevelni, szabályokat felállítani, de sokszor nem merem azt tenni, amit szeretnék, tehát korlátozni, szabályokat felállítani. Hanem sok dologban engedek (pl. telefon, tv-használat, stb.), hogy ne én legyek a rossz, miközben a másik oldalról így is elvtelenül sokkal engedékenyebbek. Amikor velem van hétvégén, próbálok mindig programot keresni neki, ami fizikailag és anyagilag is megterhelő nekem, mert nekem is a hétvégém van a lazításra, de legalább két hétben egyszer elmegyünk azért valahová. Azt próbálom, hogy amikor a volt páromnál van hétvégén próbálok rendesen feltöltődni, foglalkozni magammal, hogy a hétköznapokra legyen energiám. Te nehezebb helyzetben vagy, de kitartás, próbálj meg töltekezni mindenből, amiből lehet.
2018. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!