Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen esetben mennyi idős...

Ilyen esetben mennyi idős kismama vagyok? (bocsánat a hül*e kérdésért, de elbizonytalanodtam)

Figyelt kérdés

Szóval július 9-én jött meg a menzeszem, és tutira augusztus 8-án volt a peteérésem, tehát rettentő hosszú ciklusom volt. Augusztus 22-én, amikorra a peteérésből következtetve meg kellett volna jönnie, pozitívat teszteltem.

Nos, ha még a júli elején megjött menzeszemhez számolom a terhességi kort, amihez elvileg szokták, akkor már 6 hetes vagyok, holott biztosan augusztus 8-án fogant, azóta meg ugye két hét telt el, vagyis ha tankönyvi 28 napos ciklus lett volna, akkor még csak 4 hetes vagyok.

Ilyen hosszú ciklusnál szokás "csalni", hogy nem a menzesz kezdő napját veszem figyelembe, hanem a peteérést, minusz két hét?

Így mikor menjek az első vizsgálatra?

Köszönöm.



2016. aug. 24. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a helyzetben voltam, mint te, csak azzal az eltéréssel, hogy nem tudtam mikor volt a peteérésem és a saccolt hetedik hét környékén mentem dokihoz. 4 hetes terhességet állapított meg és egyértelműen kijelentette, hogy nem a menstruációtól fogjuk számolni a heteket. Két hét múlva kellett visszamennem, akkor már volt szívhang is.


Azóta is a babaméret szolgál alapul a hetek számolásának, tehát a válasz: igen, a peteérés mínusz két hetet veszik majd alapul, vagyis inkább a babaméretet. De mindenképpen említsd meg, hogy később volt a peteérésed, nehogy lelombozzon azzal az indokkal, hogy nem fejlődő terhesség.

2016. aug. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
ha tudod, mikor fogant, akkor ahhoz képest számolj vissza két hetet és, bár nem akkor volt, úgy add meg a dokinak az utolsó menstruációd. így biztos nincs kavarodás. a legelső vizsgálatra az általad vélt 6. betöltött hét környékén szerintem már mehetsz :) még nem 100%, hogy lesz szívhang (gép függő), de azt már láthatod, hogy jó helyen van, jól fejlődik, stb. ez i sfontos és megnyugtató szerintem
2016. aug. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A dokinak nem hazudunk... Megmondod mikor volt meg,és hogy szerinted később fogant. Megnézik uh méretet,ott lehet eltérés. Lányomnál is más volt a havi szerinti kiirás,mint a méret alapján. Méret alapján született időre. Nekem akkoriban 34napos ciklusaim voltak,egy héttel fogant később (nem tervezett volt és akkor volt a konkrét eset,hogy nem lett megszakitva) és pont annyival is letteü késöbbre kiirva. Másodiknál jelenlegi párommal második hónapban jött össze,rendes kb 28-30napos ciklusban,az átlag középidös peteéréskor.
2016. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Tutira gondolom a fogantatás, hőmérőztem, meg ugye a teszt is 22-én lett pozitív :)

Akkor a pé alapján megyek orvoshoz.

2016. aug. 24. 08:20
 5/7 anonim ***** válasza:
A te számolt korod alapján kb 7 hetesen, azaz 3 hét mulva menj el orvoshoz. Menzesz alapján ha minden igaz 9 hetes lennél de látni fogja a méretek alapján, hogy nincs annyi. Ekkora eltérésnél úgy tudom inkább méret alapján szoktak belőni egy terhességi kort, mondd el nyugodtan, hogy mikor fogant szerinted, figyelembe fogja venni.
2016. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves utolsó :)
2016. aug. 24. 10:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Második babámmal így voltam.24ciklusnapon volt ovu.Menszi szerint 6 hetesen elmentem azért orvoshoz,de mondtam ne ijjedjen meg ba nincs szívműködés mert később fogant 😊

Mivel ezek után minden uh-n 10-11nappal volt kisebb így később módosította a terminust,beírta a kiskönyvembe is.

Még igy is túlléptük a terminust,1héttel 😂

2016. aug. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!