Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet ilyen esetben tenni...

Mit lehet ilyen esetben tenni hosszú távon?

Figyelt kérdés

Ha az alattunk lakó szomszéd - aki időről-időre feljött panaszkodni, hogy túl hangos a gyerekünk - ma nemhogy durván bezörgött, és egyből fenyegetni kezdte a neki ajtót nyitó gyermekem apját, de meg is ütötte őt többször (a mi lakásterületünkön), mindezt a kétéves kisfiunk szeme láttára. Végül a másik szomszéd választotta őket szét, gyermekem apja meg nagy nehezen kituszkolta a bántalmazót a lakás előszobájából és kizárta őt.


Hosszú távon mi legyen a teendő? Ez esetben már tarthatatlan lett az egy házban élés? Csak a költözés maradt?


Távolságtartás szomszéd ellen nem kérhetünk (féltjük a gyereket)?


Illetve mivel kisfiunk szeme láttára történt az eset, ez nem minősül lelki gyermekbántalmazásnak vagy valami hasonlónak? Egyáltalán nem érdekelte, hogy látja a kisfiunk, tisztára begőzölt.


A többi szomszédot már kérdezgettem többször, hogy mennyire vagyunk hangosak mi illetve leginkább a kisfiunk (eléggé áthallatszanak a zajok)és azt mondták, teljesen normális kisgyermekes család zajok, sőt, még csendesebb is a kisfiunk, mint általában a hasonló korúak. Amúgy jó alvó, elalvás után ha fel is ébred éjjel, csak inni kér, megitatom, visszaalszik, nem sír, nem hisztizik, nem éjszakázik.


A szomszéd kérésére este 9 próbálunk nem zajongani, ilyenkor átmegyünk a másik szobába (ami alatt már nem ez a szomszéd lakik), és ott altatjuk, tettünk le habtapit, hátha szigeteli a zajokat egy kicsit. Sűrűn ki van víve a kisfiunk szabad levegőre illetve rokonoknál is gyakran van, előfordul,hogy 2-3 napot is rokonoknál alszik; ilyenkor nem akar hazajönni aludni és ezt elfogadjuk, a rokonok is imádják a kisfiunkat.



2018. ápr. 30. 18:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért van olyan szomszed aki csak azért kötekszik mert nem vagy szimpi.

Miután beköltöztünk nem sokkal az alattunk lakó délután mikor hazajöttem nekem esett, hogy a három kutya ma egésznap ugatott, amíg nem voktunk itthon. A gaz csak az volt, hogy a párom egész nap otthon volt és egyszer sem ugattak ( egyébkent máskor sem).

2018. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

1. a gyereknek megmondod, hogy ne rohangáljon, mert nem állatkertben van - megérti, mert nem hülye

2. a szomszédot feljelentheted, de neked kell bizonyítanod, hogy megütötte a férjedet

2018. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
Meg kell nevelni a gyereket. Ha nem tudtok különálló házba költözni akkor más megoldás nincs.
2018. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%

“A gaz csak az volt, hogy a párom egész nap otthon volt és egyszer sem ugattak“


Hiszed te. A mi házunkban is van egy férfi, aki napi háromszor “kutyát sétáltat” azaz hátrasétál a ház mögötti padhoz, leül, és a telefonját nyomkodja. A felesége meg nem érti, hogy mi a fenétől olyan izgága az a kutya, hát napi háromszor egy órát van sétáltatva. Csak saját magadért tedd tűzbe a kezed, ki tudja, hol volt a te párod. Persze kényelmesebb az a magyarázat, hogy a szomszédotok hirtelen megbolondult... de nem az a legvalószínűbb.

2018. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na a kutyaugatás mondjuk tényleg olyan, hogy nem mindig tudni, honnan jön a hang... nekünk is volt, hogy azt hittem, a közvetlen szomszédé ugat, mert nála láttam, hogy van két kutyája, rendszeresen vitte őket sétálni. Erre kiderül, hogy egy másik szomszédnak is vannak kutyái, csak alig viszi le őket a baromja (nem tudom, ezt hogy oldja meg odabent...) és azok vonyítottak szerencsétlenek.
2018. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!