Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek van hátránya egy...

Szerintetek van hátránya egy gyereknek abból, ha 3 éves koráig otthon marad az anyjával, és utána megy oviba?

Figyelt kérdés

Januárban tölti kislányom a harmadik évét majd. A környezetem szinte számonkér, hogy miért nem jár bölcsibe, meg hogy nézzek már neki bölcsit, mert az olyan jó neki, stb.

Elhiszem, és meg is értem, hogy jó nekik a társaság, viszont az ismerōseimnek mind be “kellett” adnia, mert vissza kellett menniük dolgozni, tehát igazán nem volt választásuk.

Én nem megyek vissza addig dolgozni, itthon szeretnék maradni vele. Járunk napi szinten társaságba, barátokhoz, játszóházba, játszótérre stb.

Szerintetek ez hátrány neki, vagy nem lesz tōle semmi baj? Én mindig úgy gondoltam, hogyha lehet, akkor ennyi ideig az anyjával a legjobb a gyereknek, viszont a bölcsi is nagyon jó, ha nincs más választás a családnak, vagy úgy dönt a család, hogy nekik a bölcsi a legjobb döntés, nem az, hogy az anyuka otthonmarad, mert hát minden család más, és mindenkinek más a jó. Viszont annyira nyomják a bölcsis témát az ismerōseim ès rokonaim, hogy elbizonytalanodtam.


2018. máj. 9. 11:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Miért bizonytalanodsz el? Miért kellene úgy gondolkodnod, mint az ismerőseidnek? Rajtad kívül még millió anya nem adja be bölcsibe a gyerekét. Én külföldön élek, drága is a bölcsi, kevés is van belőlük, sőt van, hogy oviba nem kap férőhelyet a gyerek, utaztatni kell. Kit érdekel, hogy mit mond más? Nálatok bevált, hogy együtt vagytok, mindkettőtöknek örömöt okoz, szeretsz vele játszani, ő sem támadja le a többi gyereket a játszótéren, mert már annyira unatkozik veled. Én sem vittem bölcsibe, rengeteg helyre eljártunk. Bölcsis korban egyébként sem tudnak még együtt játszani a gyerekek, nagyon sok múlik a pedagógusokon, hogy mit kezdenek velük. Egyetlen előnyét látom, hogy az ovis beszoktatás könnyebb lesz, de különben meg semmi más. Nekem inkább az a furcsa, hogy sokan lepasszolják a gyereküket már pár hónaposan, egy évesen, talán okkal is (karrier, vezető beosztás), nem ítélem el ezért őket, csak a gyerekek nagyon gyorsan felnőnek, iskolás korban már a barátosdi lesz és az a ragaszkodó, ölelős puszilós kisgyerek már csak a múlté. Addig kell kihasználni, amíg lehet, a gyerek is sokat merít az együtt töltött időből, ha az valóban együtt töltött és tartalmas.
2018. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb gyerek nem jár bölcsibe, hanem 3 évesen megy oviba, általában nem lesz ettől semmi bajuk. Az önigazolást kereső ismerőseidet, akiknek lelkiismeret furdalásuk van mert 1 évesen bölcsibe adták gyereküket inkább le kellene állítanod, mint hinni nekik.
2018. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%

Felnőtt nő vagy, azt csináld amit nektek jó nem értem miért befolyásol mások véleménye? Ne legyél már ilyen, főleg ha gyerekedről van szó. Annyira sok az ilyen önbizalomhiányos ember.

Én külföldön lakom, itt négy éves kortól van iskola, most három éves a gyerekem, és nem, nem fog menni óvodába vagy négy évesn megy iskolába, és rohadtul nem érdekel senki véleménye. Én külföldön lakom, itt négy éves kortól van iskola, most három éves a gyerekem, és nem, nem fog menni óvodába majd négy évesen megy iskolába, és rohadtul nem érdekel senki véleménye.

Eszembe nem jutna , hogy egyáltalán meghallgassam ki mit gondol. Mondjuk itt nem is divat mások életében vájkálni, mint otthon.

2018. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Be "kellett" adni.

Hát ennyi kb.

Szeretnének azok együtt lenni a gyerekkel és nem az igát húzni.

Egészségügyi középiskolában voltunk bölcsődei gyakorlaton, már akkor megfogadtam, hogy soha nem történhet meg az, hogy a gyerekem oda kerüljön. Pedig módszertani bölcsi volt, penge pedagógusokkal.

Ez már az a korszak, amikor nyílik a kis értelme és te megmutathatod neki a világot. Soha vissza nem térő, pótolhatatlan időszak.

A gyerekeim 4 évesen kezdték az ovit is. Nehezen szoktak be? Igen. De ennyi.

Inkább a gyerekem, mint összezárva idegenekkel munkahelynek nevezett igavonóban.

Ne hagyd hogy befolyásoljanak a buta emberek, maradj csak a gyerekeddel!

2018. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Előző vagyok bocsi kicsit megvariálta a telefonom mondandót, de a lényeg benne van.
2018. máj. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
13%
Szóval a hármas voltam meg az ötös :)
2018. máj. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom júliusban lesz 3 éves, ő se járt bölcsibe. Tudok itthonról dolgozni, kötetlen munkaidőben, az apja 24/48-azik, így ő is sokat van itthon, szépen összehangoltuk a munkánkat, így meg tudtuk oldani, hogy ne kelljen bölcsi. Itt eleve csak egy fizetős van 15-20 kilométeres körzeten belül, ez havi 70 ezer, de ott is akkora várólista van, hogy még egy csoportot indíthatnának belőle (de nem fognak). Annyi könnyítés van, hogy ha a szülők dolgoznak, az önkormányzat a felét állja. Nem az, hogy nem tudnánk kifizetni, de fölöslegesnek éreztük, ha amúgy meg tudjuk oldani, hogy itthon legyen velünk. És ő nem is az a fajta, aki unatkozik már itthon, és vágyna a gyerekek közé. Ha a játszón találkozunk gyerekekkel, szívesen játszik velük, de teljesen boldog itthon is velünk. Mi is járunk még 2 kisgyerekes barátnővel játszani minden héten, összesen 5 gyerek van jelen ilyenkor, plusz a játszón a gyerekek stb. Ezt is úgy fél éve látom, hogy valóban igényli, előtte kb. leszarta a többi gyereket, mellettem játszott mindig.

Én egyébként nem is terveztem őt bölcsibe adni, kivéve ha esetleg azt láttam volna rajta, hogy nagyon menne, nagyon hiányolja a gyerektársaságot. Hogy ez ki szerint jó vagy nem jó, hidegen hagy, mi így érezzük jónak.

2018. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
3,5 évig voltam vele itthon (kistesója született közben.) Szeptembertől ovis, szeret oviba járni. Januártól ott is alszik délután. Kedves, okos, barátságos, ovónők szeretik. Nem hátránya, inkább előnye lett szerintem. Sok kisgyerek még most is sírva megy oviba, nem mondom, hogy a korai leválás miatt, de az is benne lehet a pakliban.
2018. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Lányaim nem mentek bölcsibe. Elmúltak 3 évesek,amikor oviba mentek. A fiam viszont járt bölcsibe,mert dolgoztam.

Ha otthon szeretnél maradni a kicsivel,akkir tedd azt! Nem vagy köteles beadni bölcsibe. Ismerősök beszólásaira pedig ne adj,tudod,ilyenkor minden ismerős jobban tudja mi kell nektek,mit Te saját magad!

2018. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én kisgyermeknevelő vagyok és még sem viszem bölcsibe. A bölcsinek sok előnye van, de hátránya nem lesz abból, hogy nem járt. Megtehetem, hogy otthon maradok vele és ezt ki is használom. Az életben nem lesz többet annyi időm foglalkozni vele, mint most.
2018. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!