Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek van hátránya egy...

Szerintetek van hátránya egy gyereknek abból, ha 3 éves koráig otthon marad az anyjával, és utána megy oviba?

Figyelt kérdés

Januárban tölti kislányom a harmadik évét majd. A környezetem szinte számonkér, hogy miért nem jár bölcsibe, meg hogy nézzek már neki bölcsit, mert az olyan jó neki, stb.

Elhiszem, és meg is értem, hogy jó nekik a társaság, viszont az ismerōseimnek mind be “kellett” adnia, mert vissza kellett menniük dolgozni, tehát igazán nem volt választásuk.

Én nem megyek vissza addig dolgozni, itthon szeretnék maradni vele. Járunk napi szinten társaságba, barátokhoz, játszóházba, játszótérre stb.

Szerintetek ez hátrány neki, vagy nem lesz tōle semmi baj? Én mindig úgy gondoltam, hogyha lehet, akkor ennyi ideig az anyjával a legjobb a gyereknek, viszont a bölcsi is nagyon jó, ha nincs más választás a családnak, vagy úgy dönt a család, hogy nekik a bölcsi a legjobb döntés, nem az, hogy az anyuka otthonmarad, mert hát minden család más, és mindenkinek más a jó. Viszont annyira nyomják a bölcsis témát az ismerōseim ès rokonaim, hogy elbizonytalanodtam.


2018. máj. 9. 11:44
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
80%

A bölcsi a dolgozó szülőknek van, nem az otthonlévő de gyereket nevelni lusta "anyáknak".


Ha egy szülő foglalkozik a gyerekével, járnak ide-oda, többet ér, mint berakni 10-15 vadidegen gyerek és két bölcsisnéni közé, akiknek negyedannyi idejük se jut rá mint az anyjának.

2018. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


NINCS semmiféle hátránya, sőt!


Addig jó, amíg te neveled a gyermekedet és nem idegenek teszik tönkre.


Bőven elég lesz a kötelező ovi, suli.


Ne siettesd a leválást és ne hallgass a rosszakarókra, mert ők csak irigyek, hogy te megteheted ők meg nem tehették meg, ennyi!


A környezetedet leállíthatnád illetve én nem is barátkoznék ilyenekkel a helyedben és még ha rokon is, inkább kerülném az ilyen negatív kapcsolatokat illetve ritkítanám a velük való találkozást, ami ha nem megoldható, akkor is sziklaszilárdan megmondanám:

én úgy döntöttem, hogy nem adom bölcsibe, mert szeretek vele lenni és szeretném, ha a gyermekemet én nevelném meg amúgy is megtehetem, szóval ezzel a téma lezárva és ne akarjátok rám erőltetni a ti döntéseteket, majd én tudom, hogy nekem/nekünk mi a jó!


Ne legyél már gyerek! Ez a te életed, a ti életetek és nem kell a nyáj után menni, mert sokkal szebb az élet a karámon kívül. :)

2018. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!