Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hátrányban vannak...

Szerintetek hátrányban vannak a dolgozó szülők gyerekei a nem dolgozóékhoz képest?

Figyelt kérdés

2017. szept. 11. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Szia, miféle hátrányra gondolsz? Én tudok nyilatkozni mind a két oldalról, hiszen a 2. kislányom születése után visszamentem dolgozni, most várom a 3. babánkat és ismét itthon vagyok. 2 év múlva ismét munkába fogok állni, én nem tudnám magam elképzelni, hogy itthon üldögéljek, amíg a gyerekek óvodában, iskolában vannak.


Nyilván sok előnye van, amikor az egyik szülő otthon van, jobb esetben vezeti a háztartást, tele a hűtő és minden nap van frissen főzött étel, tiszta a ház és főként, a gyerekeket tudja fuvarozni esetleg külön órákra, edzésekre, nem kell korán reggel és délután ügyeletben lennie a kicsiknek. Nem gond a sok szünet, az ovis nevelés nélküli napok. Amikor dolgoztam, nekem óriási fejfájást okozott a sok szünet, a betegségek, kellemetlen volt a munkahelyemen is, hogy dolgoztam 1-2 hétig, utána megint táppénz, utána szabit vettem ki, ha szünet volt, a gyerekek utálták az ügyeletet is, viszont a megélhetés szempontjából ezerszer jobb, hogy én is hazahozok egy fizetést. Na meg aztán az itthoni főzés-vásárlás-gyereknevelésbe is bele lehet fásulni nagyon.

2017. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem, egy dolgozó szülő is foglalkozhat a gyermekével eleget.
2017. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Ha minden mástól elvonatkoztatunk (anyagiak, anyának milyen az élet munka nélkül stb.), akkor egyértelműen igen. Persze nem dolgozó és nem dolgozó között is van különbség, én természtesen itt arra gondolok, aki a "munkaidejét" a családra, gyerekekre fordítja. Pl. elhozza ebéd után a gyerekeket suliból, oviból, rend és étel van otthon stb.
2017. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Inkább a nem dolgozóké vannak hátrányban a dolgozó szülőkhöz képest (anyagilag, lehetőségek terén).


Mivel többes számba tetted a szülőket, úgy lehet érteni, hogy a munkanélkülieket hasonlítod a normálisan dolgozókhoz képest. ;)

2017. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Amióta befejeztem a főiskolát dolgozom. 17 éve az első munkahelyemen. Reggel nem tudtam bölcsibe, oviba, iskolába vinni a fiamat :-(

Délután nem tudtam érte menni :-(


Pedig vezető beosztásban dolgoztam.... Ja csak 30 km.-re, 7-től 16-ig...elméletben....


Hétköznap nem tudtam minőségi időt tölteni vele. Mindig hamarabb elaludtam mint ő.


A babánk 6 hónapos, vele többet szeretnék lenni... Ehhez másik munkahely kell, de nem igazán találok :-(


Szerintem kevés a család barát munkahely.

2017. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat lehet nem fogalmaztam pontosan, de igen, elsősorban az anyákra gondolok.

Ami miatt felmerült bennem ez a gondoloat, az az volt, h van egy csoporttársa a fiamnak, ahol nem dolgozik anyuka. Nincs velük semmi baj, sőt. Tényleg írigylésre méltóan élnek. Rengeteget foglalkozik a gyerekekkel, természtesen, ahogy valaki fentebb írta, ebéd után már elhozza őket, együtt játszanak, tanulnak délután. Aztán mennek spotolni, mindhárom gyerek komolyan sportol csak más csinálnak. Félre ne értsetek az anyuka is nagyon kedves, aranyos, ott segít ahol tud a csoportnak, tehát nem tett semmiféle megjegyzést vagy ilyenek.

Csak felmerült bennem, h mennyivel többet kapnak azok a gyerekek, mint az enyémek. (elsősorban időből, türelemből, energiából)

2017. szept. 11. 12:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem még túl pici, de emlékszem, milyen volt nekem gyerekként. Anyukám egyedül nevelt (bár nem ketten laktunk, de a nagyszüleim szinte rám se bagóztak), három műszakban dolgozott, mikor ovis voltam. Én nagyon megszenvedtem. És ezért ő is.

Igaz, hogy így mindent meg tudott adni nekem, de bennem az is ugyanennyire megmaradt, hogy mennyire hiányzott, és rossz volt nélküle.

2017. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi vidéken élünk és a 25 fős csoportból csak néhány anyuka dolgozik, mindenki más otthon van. Én is dolgozom, és mindig rohanunk, késésben vagyok, siettetem a gyerekeket sajnos. Amíg a többi anyuka ráérősen megbeszéli, aznap mit főzzenek, én már szaladok a buszhoz, nehogy lekéssem. Sokszor alig tudom utolérni magam, mert ugye van igény ovi után is egy kis játszótérre, sétára, biciklizésre, de akkor meg nincs vacsora, szóval folyamatosan agyalok, a játszótéren nem tudunk beszélgetni, így marad a fürdéskor, vacsorakor, néha azt érzem, csak aludni járunk haza. Hétvégére marad a házimunka nagyrésze (mosás, vasalás, takarítás, nagybevásárlás), közben jó lenne elmenni a gyerekekkel is mindenfelé, magamról már nem is beszélve. Amikor azt veszem észre, hogy ki kéne festeni a körmöm, de még 1 hét után is ugyanott van a körömlakk az asztalon, akkor feladom. Marhára nehéz kicsi gyerekkel, segítség nélkül munka mellett. Ja, és csak 6 órában dolgozom, nem 8-ban, mert akkor átlag 11 órát lennének a kicsik oviba, iskolába. Szóval én azt mondom, hogy a gyerekek 10-12 éves koráig mindenképpen jó, ha az anyuka otthon van, vagy kevesebbet dolgozik, mert nagyon nehéz velük eleget foglalkozni, hozni-vinni őket.
2017. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Anyukatol fugg! (furcsa hogy ezt senki nem irta....)

Van anyuka aki annyira belefasul az otthonulesbe es szellemi nihilbe hogy turelmetlen, besokall, ideges. A dolgozo anyuka sok esetben jobban ertekeli az egyutt toltott idot mert kevesebb. Masreszt nekem pl. a kollegaim nyugjei utan (vezeto beosztas, 12 emberes csapatom van) a gyermekem megvaltas volt es a baromi turelmes tudtam lenni hozza, mig nem dolgozo baratnoim kivoltak az egesznapos gyerekkel foglalkozas es hisztikezeles miatt, nem volt egy ertelmes felnott tarsasaguk es ez bizony latszott.


De van anyuka aki haztartasbelinek szuletett es energikusabb a gyerekeihez, mint 15 masik egyutt.


Plusz: sok nem dolgozo no azert van otthon evek ota mert sorban szuli a gyerekeket kis kulonbseggel. Na ok altalaban a legfaradtabb, legbelefasultabb anyukak es nyilvan ezt a gyerek is erzi.

2017. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Nincsenek. Nem én mondom, hanem a vonatkozó, releváns pszichológiai kutatások.


A boldogtalan szülők gyerekei vannak hátrányban a boldogokhoz képest. Ez viszont tény.


És nem, elsősorban nem csak az anya számít, hanem mindkét szülő.


Pszichológus vagyok.

2017. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!