Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik kajahiszti? A dackorsz...

Létezik kajahiszti? A dackorszak lehet, h ebben nyilvánul meg? Más hiszti nincs. A boltban nem kell neki venni semmit, ha megyünk haza jön szépen, szóval semmi gond nincs vele, ami az átlag lenne dackorszak idején, kiv. A kajálást.

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam, hetek óta nem eszik. a napi kaja: reggel és este babatej, nappal 1 joghurt, 2 üveg gyümölcs (csak az üvegeset eszi meg). semmi főtt kaját, sehogy nem tudok a szájába tenni, toporzékol, hörög, hánytatja magát.

mit csináljak vele?


2010. jún. 14. 12:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

pedig ez nem megoldás hogy két évesen üvegeset eszik.... már alig hiányozhat egy pár foga.

Most meg fogsz lepődni de én azt tenném amit a régi öregek. nem baj ha nem eszik ha éhes lesz megeszik bármit. és tényleg. nekem is van hogy eléteszek egy valamit nem kell neki 10 perc után elveszem és nem kap mást csak három óra múlva ha nem kér közben enni ha kér visszaadom azt amit elvettem tőle. megtanulja mert nem kaphat svédasztalt.


szóval lehet hogy brutálnak tünik de muszáj célravezetőnek és határozottnak lenni velünk is ezt tették és felnőttünk.

2010. jún. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se adj már neki üvegeset! Tedd elé a friss gyümölcsöt és ha megeszi jó, ha nem mást nem kap. Hidd el ha éhes lesz meg fogja enni a főtt kaját is. A másik: inni mit iszik? A gyümölcslétől lehet étvágytalan, adj csak vizet. két évesnek már rendesen kell ennie. mióta tart ez a nem evés?
2010. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

gyönyörűen evett eddig. 1 hónapja kezdte, h nem ette meg a gyümölcsöt. amit vhogy megetettem vele, azt rögtön hiszti közben ki is hányta. akkor váltottunk üvegesre, azt megeszi azóta is. de akkor rendes főtt ételt gyönyörűen ette. kb 2 hete van az, h semmi főtt kaját nem hajlandó megenni. ordít, csapkod, toporzékol... már totál tanácstalan vagyok, bevettem 1000 trükköt, tv, rajzolás, játék, mindent, csak h egyen. és nem. próbáltam több féle kajával, nem kell neki semmi. próbáltam, h nem adok neki, hát képes egész nap nem enni. ha meglátja, h megyek a konyhába, már kiabálja ordítás közben, h nem kérek enni!

inni vizet iszik és hipp teát hígra készítve. gyümölcsleveket nem issza meg, nem eszik sem csokit, sem semmi nasit, h elvenné az étvágyát.

2010. jún. 14. 13:12
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

első

az evés nem játék és ne is csináljon semmi mást a székben ha nem eszik menet van

az jó hogy nem tömöd löttyökkel de talán a meleg miatt is van mindenesetre amit írtunk talán megoldja a gondot.

2010. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok


hagyd békén, ne erőltesd. ahogyan elkezdte, talán olyan gyorsan abba is hagyja. éhen halni biztos nem fog. inni legalább iszik rendesen? ha igen, akkor nagy gond nem lehet.

2010. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

500-540 mili babatej, plusz kb 600 mili tea/víz naponta. szóval folyadékot iszik. akkor megpróbálom, h ha eszik eszik, ha nem, nem. hátha befejeződik ez az őrület pár nap alatt.

köszi mind2töknek!

2010. jún. 14. 13:23
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

másod

sok sikert hozzá! Majd írj mire jutottatok!

2010. jún. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

ok:)

remélem pár nap alatt rendeződik a dolog, mert az őrület határán állok már.

2010. jún. 14. 13:28
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát valószínűleg nem én leszek aki megnyugtat, mert nálunk is így kezdődött minden. Kislányom kétéves koráig gyönyörűen evett mindent, nem volt egy hiszti sem, bár látszani nem látszott rajta. Aztán megvolt a 2. szülinap és mi is ott kezdtük, hogy semmit nem evett. Engem is az őrületbe keregetett, de hiába csináltam akármilyen kaját soha semmi nem kellett. Most lesz a héten négy éves, és nem mondom hogy jobb a helyzet. Annyira változott, hogy egy idő után már nem szóltam hogy egyen, hanem megvártam amikor szólt. Mi ettünk a bátyjával, ő meg vagy leült vagy nem. Bár a mamáék most is mindig idegeskednek, hogy nem eszik a gyerek, de én már nem idegesítem magamat. Vannak korszakai, most például zsemle. Ilyenkor mindig csak azt akar enni, sima zsmle, vagy kifli. Múltkor tésztázott, de azt meg csak üresen hajlandó megenni. Mondjuk a gyümölcsöt eszi szépen, de azon kívül! Éppen ami rájön. Egyébként nem beteges, jó a közérzete, tehát én egyáltalán nem látom rajta hogy hiányzik neki a kaja, doki sem mondott semmit, hogy esetleg a kaja miatt visszamaradt volna bármilyen fejlődésben. Úgyhogy mi így vagyunk, remélem nálatok hamarabb rendeződik a helyzet.

2010. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan megoldódik, ha megfogadod, amit egy korábbi hozzászóló írt! Tényleg ez a legjobb megoldás. Most kell megfognod a dolgot, mert 1-2 év és megrendeli mi lesz a vacsora és ha nem olyan, még te leszel leszidva érte. Álljunk meg és gondolkodjunk el, van ahol nincs is mit enni, őfelsége (akit természetesen imádunk) válogat! Ez nem normális dolog. Egy étel van aznapra, ha igazán éhes lesz, meg fogja enni. Semmi baja nem lesz egy gyereknek, ha 2-3 napig nem eszik szinte semmit, inni úgyis fog, mert szomjas lesz. Aztán, amikor rájön, hogy már nagyon éhes, csodák csodájára megeszi majd, ami van! Ez emberi reakció, dac ide vagy oda. Szerintem légy kitartó, ne ugrálj, és találgasd a gondolataid, alkalmazkodjon ő a körülményekhez és megoldódik magától! Lehet a dackorszak jele, ő akar irányítani. A kérdés az, hogy tud-e manipulálni vagy sem. A másik nagyon fontos része a dolognak, hogy lássa, nem borulsz ki. Eléteszed és te is leülsz enni. Ő nem eszik, hisztizik, te egyél higgadtan és nyugodtan. Majd a következő étkezést ugyanígy. Ha nem kiabálsz, nem tömködöd, csak teszed a minennapi dolgokat, ahogy addig is, látni fogja, hogy semmi értelme a hisztinek. Lehet, hogy kitartó lesz és napokig eltart, de a végeredmény megéri! Az egyetlen engedményt akkor teheted, amikor eléteszed a kaját - legyen kétféle, egyfajta gyümölcs, a másik oldalon mondjuk zöldségek,vagy husi. Lehet, hogy ha megkapja a választás lehetőségét, hamarabb túl lesztek a hisztin. Sok kitartást és erőt kívánok neked! L27
2010. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!