Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl rossznak számítana?

Túl rossznak számítana?

Figyelt kérdés

A 4 éves kislányom csinál néha olyan dolgokat, ami nem tudom, hogy belefér-e.


Legutóbb mikor a férjemmel ültem kint a hintaágyon megdobott minket egy sárgolyóval, majd nevetve elszaladt (minden virgoncsága után kacarászva elfut, úgy, hogy alig lehet elkapni).


Van egy olyan fura szokása is, hogy kora reggel azzal ébreszt, hogy a fülembe fújja a nyálát, majd ezután is nevetve elrohan.


Szerintetek ez normális még ebben a korban?



2018. máj. 13. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Nevetet ezen valaki?

Nálunk volt olyan, hogy nem bírtuk ki nevetés nélkül és utána csinálta azt a rosszaságot így, hogy utána nevetett ő is rajta. Nem volt könnyű leszoktatni.

2018. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%
Jaj, de cuki! XD
2018. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

2 dologból megítélni hogy lehetne?

Neked kéne tudnod, hogy ez micsoda. Figyelemfelhívás vagy eltanulta valakitől. Milyen gyakran csinál ilyeneket. Tudja egyáltalán hogy rossz, vagy csak huncutságnak hiszi. A fülbefújást akár kedvességből is teheti, a nyál lehet nem szándékos... stb.

2018. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Én elrontottam, hogy elnevettem magam, mikor nem kellett volna.


Turta az orrát, rászóltam, megette, rászóltam és fujjogtam, majd közölte, hogy fincsi, kérek e. Hát itt elnevettem magam, azóta a kedvenc tréfája rámerőltetni a taknyát az ujján, mintha valami isteni finom akármit kínálna lelkesen. Sajnos túl cuki ahhoz, hogy megálljam nevetés nélkül, 3 éves, de igyekszem leszoktatni.


Ha nevettek, vagy megcsikizitek vagy valami pozitív jelzést adtok akaratlanul is, tovább fogja csinálni. Szerintem is vicces, amit a gyereketek csinál egyébként, de én a beteg humorommal sokmindent viccesnek tartok.

2018. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem amúgy ezek jó dolgok, hogy van humorérzéke, tréfálkozik és ilyen kis "csínytevő".
2018. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Ezek nem cuki dolgok, amiket irtatok...


Nem azt mondom, hogy ettol rossz a gyerek, de nemelyik dolog eleg neveletlen viselkedes.

2018. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

2-3 éves korig ez rendben van, aranyos, de egy 4 éves esetében emögött állhat valami magatartásprobléma vagy csak sima neveletlenség. Ha az előbbi, akkor jól jöhet egy gyerekpszichológus, ha az utóbbi, akkor nektek kéne jobban figyelni rá.


Unokahúgom is 4 éves: felnőttek társaságában csendes, szépen, asztalnál leülve lehet vele beszélgetni, sőt, már azt is tudja, hogy nem illik mások szavába vágni.


De gyerekek között sem dobálózik sárral, sem nem köpköd.

2018. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Neveletlen.
2018. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy ez ilyen segélykiáltás, hogy foglalkozzatok vele többet, mert szeretetéhes? Amúgy én nem tudom, csak ez volt az első gondolatom. Játsszatok vele, pl kártyázzatok, Uno, FeketePéter, kirakózás, ki nevet a végén; akár csináljatok közösen egy játéktáblát ilyen mezőkkel, hogy lépj előre hármat, lépj vissza 3-at; ezt ilyen nyilakkal lehetne jelezni, hogy merrefelé lépjen; és akkor lehetne még kártya is, azon is lehetne, hogy dobjon mégegyet; vagy lépjen előre/hátra x-et; vagy valami; és akkor simán csak be kellene érni a célba.
2018. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*ja meg még pl duplóembereknek építsetek házat; vagy nemtom.
2018. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!