Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, szerettek dolgozni...

Anyukák, szerettek dolgozni vagy a munkát szükséges rossznak tartjátok?

Figyelt kérdés

A kérdést a következő link ihlette, azon belül is az utolsó 2 komment!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Tegyük fel választhatnátok, h nem kell dolgoznotok, és jövedelmeteket a párotok hozza haza mit választanátok?

Ha lenne rá lehetőségetek maradnátok otthon, délelőttönként elvégeznétek a házimunkát, bevásárlást főzést stb. Kicsit törödnétek magatokkal (fodrász, kozmetikus, körmös, fitness, sport, uszoda stb. kinek mi), ebéd után elhoznátok a gyerekeket, közös játék tanulás, szakkörre, edzésre hordás, este együtt vacsi nyugiban? hétvégén családi progik, rokonlátogatás, kirándulás stb.?

Vagy szeretitek a munkátokat és remekül össze tudjátok egyeztetni a gyerekneveléssel, a házimunkával a magatokkal valo foglalkozással?

Kiváncsi vagyok ki hogy gondolja! Pláne, ha az utobbi ki hogyan oldja meg, milyen praktikákkal stb.

egy 2 gyermekes anya


2017. febr. 6. 22:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
26%

Ha egy no nem dolgozna akkor ki lenne szolgaltatva az urának.

Egy ido mulva szavazati jogunk se lenne.


Amugy nekem dolgozni konnyebb, hb lenni.a gyereknevelés hatalmas felelősség.a munkahely meg nem az.ha elrontom sincs baj

2017. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
17%
* ill nem egy nő, hanem ha a noi tarsadalom nem dolgozna akkor kiszolgaltatott helyzetbe kerulnénk
2017. febr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a munkám,heti 3 4 napot (14 15alkallm egy hónapban..nehezen megy a családdal összeegyeztetni de menni fog. Kozmetikus fodrász stb nem járok. Néha Elmegyek de nem jellemző. Szabadnapkor pihenek,mosogatok,delutan alszok meg hasonlok..(14 órás muszakjaimk vannak. Elég kimerítő..) van h hetvegen dolgozni kell..ez van,vasúton nincs ünnep pihenés...en kalauz Férjem pénztáros. O csak 12 órát dolgozik.
2017. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Fonover vagyok gyerekkorhazban, nagyon szeretem :)
2017. febr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
40%
Nemtől független, hogy valaki szereti a munkáját vagy nem. Az általad írt kérdésnél nekem nem tetszik, hogy előjött az a felvetés, hogy az anyák kapjanak fizetést az otthon létért. Ezt is a dolgozó szülők adójából finanszíroznák... Mindenki annyit vállaljon, amennyit fel tud nevelni.
2017. febr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
48%
Megőrülnèk ha nem dolgozhatnék.
2017. febr. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#5 egyáltalán nem értem, amit írtál és azt sem, h ez hogy jön ide! Nem a nemekről és a köztük lévő különbségről volt szó, hanem a nőkről (anyákról) és hogy érted, h az anya bért kapna az otthonlétért? mert a többi szülő adójából finansziroznák?akkor semelyik nő nem dolgozna...., a családfő tartaná el a családot...

na mindegy!

Ez csak elvi kérdés akart lenne, ami arra irányult, h a mai modern vilgában, az anyáknak lenne-e rá egyáltalén igényük (ha kivitelezhető volna, tudod, h nem az, szóval ne ezen akadjunk ki, köszi) h otthon maradjanak, htb-k legyen, ami azt feltételezi, h több időt foglalkoznak a gyerekkel és magukkal, és valószinűleg jobban egyben tudnák tartani a családot! vagy ezt egy mai modern nő aki szereti a munkáját remekül megoldja munka mellett is, és neki milyen trükkjei, praktikái vannak, vagy mit engedett el a klasszikus házvezető/anya/feleség szerepből, h. így is elégedett ő is a család is!

2017. febr. 7. 06:58
 8/27 anonim ***** válasza:
55%

En a sajat szam ize szerint oldottam meg, mivel a gyereknevelest es a nok karrierjet is egyforman fontosnak tartom:


Fiatalon kezdtem dolgozni egy multinal, par ev alatt eloleptettek, csoortvezetokent (15 fos csapat) hagytam ott mert szulni mentem, ugy voltam vele megvolt a karrier, eljott a babazas ideje.

2 eves korig itthon voltam kisfiammal, akkor egy masik multinal kezdtem el dolgozni, 4 ev alatt ott is megpalyaztam ket alkalommal is magasabb poziciot, meg is kaptam, itt is lett karrierem es magas fizetesem, most 10 hetes vagyok a tesoval, megyek ismet pihenni es babazni :)


Hogy utana mi lesz, nem tudom, majd alakul. Megkaptam az elettol a karriert es a gyereket is, ha ugy ereztem kezd az egyik maga ala temetni akkor ott ereztem eljott az ido a valtasra es valtottam. Persze a kisfiammal itthon maradtam volna meg csak a gyes keves volta miatt vissza kellett mennem dolgozni de nem bantam mert hosszutavon kifizetodo lett, es mikor ezen a munkahelyen is ereztem hogy oke megint eleg akkor megint tudtam hogy eljott az ido a tesora.

Ti vagytok a sajat eletetek kovacsai ne feledjetek!

2017. febr. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18%

8-as vagyok, annyit fontoljon meg mindenki hogy tenyleg jol dont-e ha "drasztikus" dontest hoz. Ertem ezalatt azt, hogy van no akki annyira vadkarrierista hogy nem adna fel a munkajat aztan 35-40 evesen sir hogy nem jon a gyerek mert a biologiaja nem akarja, es van no aki nem dolgozik csak sorra szuli a gyerekeket es o meg azert sir mert nincs maganelete csak a sok pelus meg szoptatassorozat.

Ha valaki vegletekben gondolkozik az egy eletre szol, mert 40 korul mar nehez lesz valtoztatni (elso babat bevallalni vagy nulla munkatapasztalattal allaskeresest kezdeni), szoval csak okosan.

2017. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos külső kényszerítő körülmények miatt (most nem szeretném részletezni, nem ide tartozik) jelenleg nem dolgozom, itthon vagyok. És utálom! Korábban teljes állásban dolgoztam a szomszéd nagyvárosban, az sem volt egy leányálom, alig láttam a gyerekeimet, de szégyen vagy sem, inkább azt hoznám vissza, mint ezt a semmittevést.

Jelenleg hetente egyszer végzek önkéntes munkát, gyerekfoglalkozást tartok, de már bejelentkeztem egy itthonról végezhető újságíró-szerűre is (szintén önkéntes alapon), mindkettőt nagy örömmel csinálom/csinálnám jelenleg akár úgy is, hogy nem fizetnek érte, csak ne érezzem teljesen haszontalannak magam.

Amikor gyeden voltam itthon a gyerekeimmel, az más volt, azt szerettem.

2017. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!