Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen lesz egy 9,5 évessel...

Milyen lesz egy 9,5 évessel és egy 2 évessel egyedül?

Figyelt kérdés

Egyedül álló anyukaként.

A kicsit remélem felveszik a bölcsibe, a nagy iskolába lesz. 6 órás munkát kell keresnem vagy lehet 8 órás is? Oda nem mehetek vissza ahonnan eljöttem, napi 9 óránál kevesebbet alig dolgoztam. Legtöbbször apukám ment érte az oviba, a szívem szakadt meg. Reggel én vittem 7-re, fél nyolcra bent voltam a melóba, 5 előtt ritkán álltam fel a székemből.

Nincsen egyik ágon sem nagymama, nagyon rég elhunytak, nagypapa is csak apukám van, aki még legalább 5 évet dolgozni fog nyugdíjig.

Meg fogom tudni oldani egyedül? Képes leszek rá?

Nagyon félek.

Megyeszékhely melletti kis faluban lakunk, Kelet Mo-n. Hála Istennek kocsi az van, amivel vinni hozni tudom őket.

Nem ez volt életem vágya, de minden álmom szép lassan bedőlt, az élet ezt hozta nekem. De most rettegek.

Nincsenek barátaim, akik segíthetnének, egyedül fogok maradni. Félek.


2018. máj. 26. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogod oldani, mert muszáj lesz.:-) A bölcsiben haverkodj össze más szülőkkel, dadussal, suliban is, beszélj az osztályfőnökkel, napközis tanítóval, biztosan találsz valakit, akivel kölcsönösen tudtok segíteni egymásnak. A gyerekek meg nőnek, később egyre önállóbbak lesznek, pláne, ha úgy neveled őket. Nem tart örökké, hogy mindent meg kell szervezned.
2018. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogod oldani, mert ha idáig eljutottál, akkor nagyon erős vagy, és ez is menni fog!

A nagyobb már sokat tud majd segíteni neked a kicsi körül, csak türelmesen tanítsd meg rá. (Tapasztalatom, hogy ha megbízol benne, szárnyakat kapnak és nagyon igyekeznek)

Ne gondolj sokkal előrébb, mindig csak egy napot kell megoldanod, és este vedd számba, mi is az, ami aznap sikerült.

Egy idő után meglátod, hogy egyre könnyebben mennek a dolgok.


Sok sikert kívánok és nagyon szurkolok neked!

2018. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok. Köszönöm.
2018. máj. 26. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve,hogy stabil munkahelyed lesz,már sokkal könnyebb lesz.Lehet 8 órás is,mert Kelet-Mo-n azért nem tart 1,5 óráig a gyerekeket lerakni.Pláne a nagy már sokkal önállóbb ugye.Milyen munkakörben dolgozol?
2018. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!