Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ebben az esetben beleszólnál,...

Ebben az esetben beleszólnál, más hogy 'neveli' a gyerekét?

Figyelt kérdés

Közeli rokon kislányról van szó, most első osztályos. A szülei semmit nem foglalkoznak vele, az apja hazamegy 4-5 körül, eszik, felvisz magával 2-3 doboz sört és netezik, játszik estig. Az anyja 6-7-ig dolgozik (vállalkozása van, folyton el van csúszva a dolgaival), egyedül a vasárnap az, mikor egész nap otthon van.


A kislány nagyon visszahúzódó, oviban pl. 2 évig nem beszélt, de még a ballagásán is inkább odarohant a nagyszüleihez és nem volt hajlandó odamenni a többi gyerek közé. Ezt már úgy, ahogy elhagyta, de pl. most a tanító nénije szerint diszlexiás, meg fejlesztés is kéne neki... De a szülei ezzel nem foglalkoznak, ahogy az oviban is csak ráhagyták, hogy nem beszél, az volt a kifogás, hogy "visszahúzódó". A kislány otthon vagy tabletezik, vagy a tv-n youtube videókat néz. Pedig nem lenne buta gyerek, csak rettenetesen el van hanyagolva... Pl. az olvasás is azért nem megy neki, mert sosem gyakorolnak otthon, meseolvasás sincs, semmi. Szörnyű kívülről nézni, hogy mennyire el van hanyagolva. Ráadásul az anyja is folyton lőcsölné másra, pofátlan módon, meg panaszkodik, mennyire nehéz vele.


2018. máj. 27. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem szólnék bele, az ő gyerekük, ha közeli rokon, akkor foglalkozz vele te, de ha beleszólsz a nevelésükbe, abból azonnal sértődés lesz, ráadásul jogosan.
2018. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem, nem szólnék. Úgyse változtatnának semmit. Nem verik, nem veszélyeztetik. Ezekért szólnék, másért nem.
2018. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem normális, amit csinálnak, de nem szólhatsz bele, mert még ők lesznek megsértődve.


Mondjuk azt én sem értem, h az ilyenek miért vállalnak gyereket, esetleg kirakhatnák az erdőben, mert egy kóbor kutya falka jobb nevelői lennének, mint ezek.


Azt sem értem, h az oviban nem tűnt fel az elhanyagolás? (Nem anyagi, gondolom azzal takarják a tényeket).


De ha most a suliban a tanárok nem tesznek lépéseket, pedig látják, h a kislány nem zárkozik fel, sőt..., nem viszik fejlesztésre, és esetleg egy pszyhologusi elbeszélgetésen szélsőséges eredményt eredményt adnak, a gyámügynek lépnie kell. De ehhez az iskola segitségére és részvételére lenne szükség, amit valjuk be, az iskolák nagy ívben kerülnek.

2018. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Azért én nem gondolom, hogy ennyire "nemtörődömnek" kellene hozzáállnunk, mint ahogyan azt az eddigi kommentelők vallják. Létezik kollektív felelősségtudat is, és szerintem te emiatt szeretnél segíteno annak a kislánynak, kérdező, ami szerintem dicséretes. Ugyanis a közmondás sem véletlenül állítja: "Vétkesek közt CINKOS, aki néma!" Kvázi, ha valaki tud valamit, ami rossz de elnéz felette, s meg se próbál segíteni, az ugyanannyira vétkes, mint az, aki a bűnt elköveti. A vallás is elég jó útmutató ebben: "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!", amelynek megnyilvánulása nálad a segítőkészség.

Ennek a boldogtalan kislánynak sosem lesz jó élete, ha így marad, sosem lesz boldog. Nincs annál rosszabb, amikor valaki azért szenved, mert lesz..rják! Szerintem fogjatok össze a pedagógusaival, akik eddig segíteni próbáltak neki, és jelezzétek ezt a gyermekvédelemnek! Észbe nem valószínű, hogy fognak kapni a szülei, ellenben a kislány ha minél kevesebb időt tölt ebben a lelkiterror környezetében otthon, s mielőbb szerető családba kerül, ahol szeretik és biztosítani tudják a számára a korának és igényének megfelelő szintű fejlesztést, MÉG MENTHETŐ.


Vagy ugye senki sem akarja, hogy egész életét majd a gyakorikérdéseken, meg hasonló fórumokon töltse le szeretet után kutatva, miközben soha nem fogja addigi sérelmei miatt tudni igazán befogadni azt, ha esetleg találna is valakit, aki valóban szeretné, szereti?


MOST MÉG NEM KÉSŐ CSELEKEDNI!

2018. máj. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Beleszólni? - azt nem teheted.

A maximum az, hogy közeli rokonról lévén szó, beszélgethesz velük, te hogyan csinálnád.

Aztán vagy elgondolkodnak rajta, vagy 'izomból' elutasítják.

2018. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Te egyébként honnan tudod ilyen pontosan, hogy ki mikor ér haza és ha hazaér akkor mit vesz ki a hűtőből? Ott vagy egész nap reggeltől estig vagy mi?
2018. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm az építő, segítőkész választ! Igen, sokszor vagyok ott. Ugyanis a nagyszüleimnél laknak, mi pedig gyakran vagyunk ott a gyerekekkel, mert az óvodától egy utcára van a ház. Nyilván nem hozzájuk megyünk, hanem a nagyiékhoz, de akarva, akaratlanul is látom ezeket. Plusz elég vicces, mikor a gyerek anyja panaszkodik, hogy az én 5 éves lányom már ír, olvas, az övé meg azzal szórakozik, hogy tépkedi ki a lapokat a könyvekből és galacsinként dobálja őket. Meg hogy hozzam már el a gyereket magunkhoz, ne legyen mindig otthon és hogy nincs vele gond, ha adok a kezébe egy táblagépet, vagy telefont, órákig csendben van vele... Szóval nagyon elkeserítő ez a helyzet.
2018. máj. 27. 15:03
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Jah, a "tied már tud írni, az enyém nem"-re csípőből válaszoltam volna, h foglalkozni kéne vele, nem gép elé rakni, és akkor ő is tudná azt, amit kéne.
2018. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mondtam neki. Vagyis nem így fogalmaztam, hanem annyit mondtam, hogy az enyém sem magától tanulta meg, és nem is a youtube videókból. Erre annyit mondott, hogy a gyerek hisztizik, ha elveszik tőle a táblagépet, vagy kikapcsolják a tv-t. Jó, hogy ezt csinálja, mikor kb 3-4 éves kora óta a tablettel kel, fekszik.
2018. máj. 27. 16:17
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Az egy dolog, hogy a kislány el van hanyagolva, de nem biztos, hogy ettől ilyes, persze esélyes.

Velem nagyon sokat törődtek a szüleim, de én sem beszéltem az oviban egy szót sem, nem ettem, nem ittam, nem játszottam csak sírtam. Az iskola jobb volt, de ott sem lettem túl beszédes.

Az olvasás sem ment annyira, mert nem mertem hangosan olvasni, sem otthon, sem az iskolában.

Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy nem csak az elhanyagolt gyerekekkel vannak ilyen jellegű gondok.

Az persze jó lenne, ha többet törődnének vele, de most őszintént szerinted, ha szóvá tennéd a szüleinek, akkor észbekapnánák, hogy jééé, tényleg, mostantól törődök vele? Nem túl valószínű, így nem tudsz sokat tenni!

2018. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!