Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kisgyerek mellett, tényleg...

3 kisgyerek mellett, tényleg képtelenség napi 8 órában dolgozni?

Figyelt kérdés
Férj van, rajta kívül csak fizetett segítség lenne megoldható, de nem biztos, hogy anyagilag megéri.
2018. máj. 27. 16:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
40%

Gondolom ovisok már.

Reggel8-du.4ig. Pont 8 órát vannak oviba amíg te dolgozol.

2018. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
64%

Hát ez az, amíg oviban vannak dolgozik, utána meg összeszedi a gyerekeket, hazaesik aztán, mos, főz, takarít, szerintem elég nehéz lehet :S

Sokan megoldják, de akik a környezetemben 3 gyereke

2018. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi.... Szóval, ha dolgoznak is csak részmunkaidőben!

Meg az sem biztos, hogy pont 8-4- ig dolgozna.

2018. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%
Meg lehet oldani,de biztosan iszonyatosan fárasztó.Nekem egy gyerekem van,8-16-ig dolgozom,ami ugye a legideálisabb egy gyerekes nőnek ,de így is egy rohanás az életem...3-mal ez triplázódik,és az otthoni munka is.Kérdés mennyit tudsz vállalni.Ha lenne lehetőségem biztosan megelégednék egy 6 órás munkakörrel.
2018. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
71%

1. számolj már utána!

8 órás munkaidővel kb. 10 órát van a gyerek oviban, hiszen elviszed, utána neked még el kell jutni a munkahelyre ami nem 5 perc....hazafelé ugyanez és akkor még nem voltál boltban sem.

2018. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%

Akiket 3 gyerekeseket én ismerek mindegyikük 8 órában dolgozik.Vidéken szerintem nem is nagyon találni részmunkaidős állást, bár aztán ki tudja.

Minden esetre mindegyikük reggel 8-ra jár dolgozni és délután 4-5 fele megy haza.A gyerekeket meg apukával megosztva hordják viszik.

2018. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
60%

Meg lehet oldani, de ahogy írták, az oviba, iskolába el kell jutni, és a munkahelyre is. Legtöbb munkahelyen 9 óra az ebéd idövel együtt.


Èn mindig azt mondom, ha nem hajt a pénz, és nincsen szükség arra, hogy az anya 8 órában dolgozzon, mert a boldogság nélküle is meg van, akkor max 6 óra vagy annál kevesebb.


Nekünk 2 gyerekünk van és szerencsére a férjem annyi pénzt keres, hogy megengedhetjük, hogy én a hobbimat csináljam. Ebböl is van bevétel és ha 8 órában dolgoznék akkor mindenképpen jó bevétel lenne, de így napi 3-4 órát dolgozok, de vannak napok amikor nem.


Sokszor gondolkodom, hogy vissza mehetnék a régi irodába dolgozni, igazán jól keresnék, de nekem nem éri meg. 2 kisgyereknek szüksége van rám. Múlt hetem. Egyik gyerekkel szemészhez 2 órás móka, de egésznapra kimaradt az iskolából.

Másnap épp neki állok dolgozni, mikor az ovi csörög, hogy 3 fehér pöttyöt találtak a gyerek hajában ezért haza küldik tetü veszéllyel. Persze azóta sincsen tetü még a láthatáron sem, minden nap átnézem de semmi. Délutánonként táncolni, tornázni járnak. Aztán sokat itt vannak barátok, vagy ök mennek.

Ok ma megint dolgoztam pár órát mert a férjem vasárnap itthon van. De nekünk nem éri meg az, hogy én napi 8 órában vissza menjek dolgozni.


Gondold végig, hogy tényleg ezt akarod-e, és tényleg szükség van-e 8 órára?

2018. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Én 3 gyerek mellett 6 órában dolgozom, ez ebédszünettel együtt fél 9-től 3-ig tart. A 8 órát elég nehezen tudnám megoldani, a 8-ra beéréssel nem lenne probléma, a gyerekeket le tudnám adni fél 8-kor az óvodában, iskolában. Viszont akkor fél 5-ig tartana a munkaidőm, az oviból pedig háromnegyed 5-ig el kell hozni a gyerekeket. Rugalmasabb munkaidővel megoldható, vagy úgy, hogy egyik szülő korábban kezd, a másik korábban végez, és felváltva viszik-hozzák a gyerekeket. De egyedülálló szülők is megoldják 8 óra munka mellett, csak előfordulhat hogy az oviban a Te gyereked lesz az első reggel vagy az utolsó délután.
2018. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
79%

En osszel megyek vissza dolgozni.

7-3 ig.a nagyok mar eljarnak egyedul,a kicsit pedig csak akkor kell koran vinnen mikor apja nappalos.

A bolcsi itt van a haz mogott,a munkahelyem pedig 20 perc seta.szoval ha 6:25 kor elindulunk is siman beerek.ez azert nem annyira gaz sztem.es van olyan het amikor csak 1 nap kell majd vinnem koran,ha epp ugy jon ki parom munkaja.

Ejszakasbol is hazaer 6:15 re legkesobb,akkor is tudja vinni.

En pedig boltal egyutt legkesobb fel 4 re ott vagyok erte a bolcsiben.

Nekem ez meg jobb is,mintha 8-4 ig dolgoznek.igy azert marad valamennyi a delutanbol is.

2018. máj. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
36%

5-ös: nyilván van a gyerekeknek apjuk is. Az egyik szülő viszi, a másik hozza. Vagy szitter, kinél mi.


Kérdező, de megéri anyagilag, mert a nyugdíjad gyarapszik, a családi vagyon hosszú távon nő, a karrieredben is másutt tartasz 4 év múlva így, mint 4 év kihagyással, stb.

2018. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!