Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kisgyerek mellett, tényleg...

3 kisgyerek mellett, tényleg képtelenség napi 8 órában dolgozni?

Figyelt kérdés
Férj van, rajta kívül csak fizetett segítség lenne megoldható, de nem biztos, hogy anyagilag megéri.
2018. máj. 27. 16:18
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Nem tudom.Igazabol vegig gondolva,szerintem megoldhato.Anyukam valahogy csak dolgozott mig kicsik voltunk.Arra emlekszem,hogy mama azert relativ sokat vigyazott rank.Apa meg kulon elt mert elvaltak.


Amugy a nyugdijban en sem hiszek.Mire mi nyugdijba kerulunk,addig 3* megemelik a korhatart,radasul ossze is omlik a rendszer es rank mar nem marad zseton.Akkor minek tomjem az allam zsebet?!


Karriert meg hagyjuk mar.Az raer kesobb is,ha mar a gyerekek nagyobbak.


Bar en mar a 1,5evesem mellett is visszamentem dolgozni.

De fogalmam sincs ez 3 gyereknel hogy kivitelezheto.

De muszaj lesz dolgoznom,merthat penzbol el az ember.


Segelyekre meg nem gyurok,mert nevetseges osszegek :D

2018. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
73%

Ahol nincs nagyszülő, vagy más segítség, ott nagyon nehéz megoldani.

Főleg, ha a férj is váltott műszakban dolgozik, akkor szegény gyerekek napi majd 10 órát töltenek az óvodában, az anyuka pedig hulla fáradt, 0 szabadidővel.

Fizetett segítséggel pedig az a baj, hogy a bérem nagy része elmenne rá, így nem éri meg. Legalábbis az én fizetésemmel. Ha valaki szerencsés és több 100 ezret tud keresni, akkor úgy másabb.

2018. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Anyukám dolgozott 3 gyerek mellett, azt mondta, sokszor nehéz volt, hogy sokat voltunk elnyújtva betegek, egymás után. Az egyik munkahelyén többek között emiatt fel is mondott, akkor már hónapok óta voltunk felváltva betegek: bárányhimlő, valami hányós nyavaja, aztán megfázós lázas,... Az a munkahely nem is az a klasszikus 8 órás hely volt, jóval többet dolgozott, főleg 4 után, nagyon jó üzletkötő volt, de 3 gyerek mellett így az már nem ment. Átrendezte az életét, másfajta munkát keresett. Lett még egy tesóm később, sosem láttam anyumat sokat tétlenkedni, vagy tanult (főiskolát csinált levelezőn), vagy dolgozott. Nem voltunk sokat nagyszülőknél, felváltva hoztak-vittek minket a szüleink, sosem éreztem magam elhanyagolva, nagyon sokat foglalkoztak velünk. Anyukám mindig azt mondta, hogy 1 gyerekkel volt a legnehezebb, mert neki kellett főként lekötnie, 3 már lekötötte saját magát.
2018. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 gyerekem van. Egyelőre napi hat órában dolgozom. Elég nagy rohanás ez így is reggel és este, de szerencsére a férjem is besegít, és sokszor ő viszi a nagyobbat oviba, míg én a két kicsit bölcsibe. Pár év múlva szeretnék ismét 8 órás lenni, amikor már a nagyobb iskolába jár. Szerencsére a férjem munkája viszonylag köteten, így nem kell folyton szittert igénybe venni.
2018. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
37%
Nekem két gyerekem van, a munkahelyem helyben van (7-16ig), ovi helyben van. Így simán bírnék 3 gyerekkel is. Reggel 5 perccel több ha plusz egy gyereked van, délután szintén 5 perccel több, tehát nem is értem, hogy aki 2 gyerek mellett visszatud menni 8órába az 3 gyereknél miért nem. Persze akinek a férje keres annyit mint ha az anyuka is dolgozna akkor oké, bár én akkor sem szeretnék főállású anya lenni. Én annyit keresem mint mások ketten egy családban de eszébe sem jut a férjemnek itthon maradni, az ő fizetése is nagyon jól jön.
2018. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 piroska és a farkas ***** válasza:
Nálunk két gyerek van. Férjem több mûszakban dolgozik, mellette távoktatásban egyetemista. Én sùlyosan sérült gyermekekkel foglalkoztam korábban, nagy karrierlehetôség nincs benne. Most a nagyobb kiscsoportos, a kicsi tartòsan beteg. Én vagyok itthon a biztos Pont. Ha mondjuk 2 éves korában visszamennék dolgozni, mehetnének fél7- re oviba. És maradhatnának késô délutánig, mert egyikünk munkája sem helyben van. Anyagilag nyilván megérné, de mi közösen ùgy döntöttünk, hogy nem ez lesz az elsôdeges szempont. Ìgy most bár szûkösebbek, de nyugodtabbak a mindennapjaink.
2018. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nem képtelenség. Nekem 4 van, 3 kicsi ovis, nagy iskolás. 3/4 7-kor beteszem őket az oviba, 7-30-ra beérek dolgozni, 4-ig vagyok, 4-30 után hozom őket. Szerencsére nem betétesek. Az ikrekkel kapom a gyest, meg a családit is ugye, de nem mindegy, hogy ehhez hozzájön-e a fizetésem vagy sem. Közigazgatásban dolgozók.
2018. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Azaz nem betétesek. Bocsi, a tablet átírta. A főnök jó fej, ha itthon kell maradni velük, akkor sincs gond.
2018. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Meghülyülök... Nem betegesek.
2018. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Szerintem a napi szinten majdnem 10 óra ovi az rengeteg. Persze lehet csinálni, a kérdés az, h megéri-e.
2018. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!