Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kisgyerek mellett, tényleg...

3 kisgyerek mellett, tényleg képtelenség napi 8 órában dolgozni?

Figyelt kérdés
Férj van, rajta kívül csak fizetett segítség lenne megoldható, de nem biztos, hogy anyagilag megéri.
2018. máj. 27. 16:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Nálunk pl. nem megoldható, hogy 8 órás munkát vállaljak sajnos, mert a szakmámmal nincs olyan lehetőség ahol 8-tól 4-ig tart a munkaidő, más lehetőség pedig nincs, mert párom váltott műszakban dolgozik, így a gyerekek óvodába juttatása, elhozatala nem lenne megoldott, ha dolgoznék.

Bébiszittert meg nem lenne pénzünk fogadni, de amúgy az se megoldható, ha mi dolgozunk pl. reggel 6-tól. Hívjak a lakásba egy idegent hajnal 5-re és hagyjam ott egyedül??? Kizárt!

Sajnos a gyerekvállalás lemondásokkal jár.

2018. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy mi miatt 0% a 10-es válasz. Egészen pontosan mennyiben nem a kérdésre adott választ tartalmazott?
2018. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
0%
11-es, nem. Nem jár.
2018. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Habár én nem pontozok, de azért kaptál 0-at, mert sokan nem így gondolkodnak.

A nyugdíjat inkább hagyjuk, azt, h a karrier hol fog tartani 4 év múlva szintén rossz megközelítés, a mai világban ez sem garancia semmire. A családi vagyon növekedés még csak-csak, de itt bejön, h az a pár ft, tényleg ér-e annyit, h idegen, legyen a gyerekkel az anyjuk helyett.

2018. máj. 29. 15:20
 15/36 A kérdező kommentje:
Továbbá nagyon sok helyen apa váltott műszakban dolgozik. Ergo, segít amikor tud, ha úgy jön ki a munka, vagy hozni vagy vinni tudja a gyereket, de erre ugye nem lehet alapozni. Tehát az anyának kell ilyen esetben olyan munkát találni, amivel tudja hozni vinni a gyereket.
2018. máj. 29. 15:23
 16/36 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, a nyugdíjat hagyjuk már? Tényleg? Miért? Milyen nyugdíjad lesz egészen pontosan, ha nulla, azaz nulla forintot teszel el a saját nyugdíjalapodba, miközben a férfiak tizenévvel hamarabb meghalnak, mint a nők ebben az országban, és a gyerekvállalás a legnagyobb szegénységi kockázat?


Másképp kérdezem: 72 éves özvegyként pontosan miből fogsz élni?


Karriert hagyjuk? Miért? 4 év folyamatos munkaviszony kiesése pontosan 4 évvel kevesebb fizetést jelent, ha már karriered nincs, csak valami munkád. És szünettel pont annyival kevesebbet is fogsz keresni, mint szünet nélkül, az előléptetés esélye nélkül.


A férj x módon dolgozik a gyerek születése előtt? Nos, az anya meg y módon. Miért alapértelmezett, hogy csak az anya élete megy rá, az apa nem változtat semmit? Neki nem pontosan ugyanannyira a gyerekei?


Arra meg már szót sem érdemes vesztegetni, hogy itt nincs lájk gomb, azaz te IS rossz választ adtál, azzal a sok agysebésszel együtt, aki lepontozott, mert "nem ért egyet".


Ezúton tájékoztatom az egybegyűlt tyúkketrecet, hogy a kérdésre, miszerint valóban nem lehet-e 3 gyerek mellett dolgozni, válaszoltam: de, lehet. Négy mellett is. Erre hiába pontoztok le htb-ként, attól még a válaszom a szabályzatnak megfelelő és hasznos volt. Csak nem a ti kis életeteket ideologizálta meg.

2018. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, továbbra sem értek egyet, sem én, sem azok, akiktől 0 pontot kaptál.
2018. máj. 30. 09:08
 18/36 anonim ***** válasza:
37%
A tényekkel nehéz nem egyet érteni.
2018. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Rendben, további szép napot.

Várok még válaszokat.

2018. máj. 30. 14:22
 20/36 anonim ***** válasza:

Nővéremnek 3 gyereke van (3, 5 és 7 évesek), ő 8 órában dolgozik, de folyamatosan le van strapálva. A férje munkaideje is elég kötött, így a nagyszülők és én segítünk a gyerekek napi logisztikájában, illetve néhány órát vigyázni rájuk.

Viszont ő most kezdett el dolgozni (úgy születtek a gyerekek a tanulmányai befejezése után, hogy 1 nap munkaviszonya nem volt egészen idáig) és még nagy élmény neki, illetve ugye "kiszabadult" kicsit otthonról nagyobb társaságba, ami feldobja. Viszont nem hiszem, hogy hosszú távon fogja ezt csinálni, napról napra jobban fásul bele. Főleg, hogy én ősztől egyetemre megyek másik városba és azért én nagyon sokat tudok segíteni a gyerekek körül, bébiszittert pedig nem fog fogadni.

2018. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!