Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi költőpénzt adtok...

Mennyi költőpénzt adtok másodikos gyereknek? Budapestre mennek állatkertbe, hajóznak dunán, és a parlamentbe mennek.

Figyelt kérdés

Nem mehet szülő velük de a tájékoztatóra ráírta a tanító néni költőpénzt is lehet vinni.


Állatkertben mindenki kap 1 vizet és 2 gombóc fagyit. Hazainduláskor lesz lehetőség vásárolni.


Csomagolok enni inni valót nasit. 1000-2000ftra gondoltam amit adnék. Ti mennyit adnátok?


2018. máj. 30. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

1-2 ezernél azért többet. Hátha meglát valamit, ami 2800 ft, de neki annyira tetszik, hogy azt nem lehet kibírni. Tudod, milyenek a kicsik :)


Adnék neki 5000 ft-ot, ezresekben, és megbeszélnél vele, hogy nem kötelező elverni, csak egy lehetőség, ha szembe jön a Csodás Dolog. Ennyi.

2018. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

1-es vagyok.

Azért alakítottam ki ezt a rutint, hogy inkább bőven legyen pénz, mint kevéssé, mert mind a mai napig emlékszem az érzésre, milyen volt, hogy a két hetes tábor utolsó négy napján már fagyira sem volt pénzem, és milyen megalázó volt, amikor az egyik osztálytársam meghívott. Nem is esett jól az a körtefagyi, a mai napig emlékszem az ízére.


Ugyanez egy másik alkalommal cirkuszban, ahová csak szimplán nem adtak pénzt, én meg hazaszaladtam sötétben, egyedül 10 forintért, mert annyira vágytam egy ananászos rágóra, hogy a szívem szakadt meg érte. A mai napig a számban van az íze.


Mindez nem azért, mert átlagosnál jobban költekeztem volna, vagy mert ne lett volna pénzünk, hanem csak azért, mert anyám alálőtte mindig a zsebpénzt vagy egyszerűen bele sem gondolt, hogy adni kellene.


Ezt az érzést senkinek sem kívánom.

2018. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Én a 2000 ft-ot reálisnak tartom, 1000-ért nem sok mindent tud venni.
2018. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem jó az ezer, inkább 2 ezer ft, többet nem adnék, csak 7 éves, neki nagy pénz ez is.
2018. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Max. 1500-2000 Ft. Semmi tobbet.
2018. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Külföldön élünk, itt nagyon jó szabály van erre: also tagozatos nem vihet pénzt, felsős max 10 eurót, középiskolás 15 eurót vihet max.
2018. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Én is 5000 ftot adnék legalább. Az állatkertben baromi drága minden.
2018. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Én 5ezret szoktam adni. Lehet lepontozni, de ezer forint semmire nem elég. Inkább legyen nála, mint ne. Meg szoktuk beszélni, hogy nem kell mindenáron elkölteni az egészet, de ha van valami, amit nagyon szeretne, akkor vegye meg.

Amit szerintem mindenképp adj neki, az pár fém 100as/200as. Állatkertbe tudjon venni ilyen zoocsemegét. Meg valami zacskót hozzá, mert nem mindig szokott lenni.

2018. máj. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Asszem 390 egy zacskó zoocsemege az állatkertben és 400 körül vannak az 5 centis leggagyibb műanyagfigurák, 300ért meg kapni üveges vizet, az icengo meg a kisadag olyan 590. Halakat meg teknősöket és kacsákat is lehet etetni, egy marék kaja nekik 100 ft ilyen bedobósdiból.


3000 ftban szerintem kiegyezhettek. A gyerek kicsi, egyedül az állatkert fizetős program, azért nem árt, ha nem csak magának tud venni valamit(játékot plusz enni/inni) hanem pl tesónak vagy nektek is egy emlékhűtőmágnest.


Ahogy láttam az alsós csoportokat olyan 5 ezer körül kaphattak, mert nagyobbacska plüssökre is futotta nekik.


Én mindig sokat kaptam, nem is tanultam meg, hogy a penznek van vége. Szerintem az a jó, ha tud és venni és az utolsó forintokat úgy számolja, hogy pont kifussa valamire.


3000 az pont ilyen összeg.

2018. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
3, 4, 5 válasz ugyanaz, a százalékok meg: 61, 35 és 0.
2018. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!