Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlzásba estem szerintetek?

Túlzásba estem szerintetek?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben fiam kezelhetetlen. Karácsonykor és a szülinapjakor nagyobb ajándékot kapott, xboxot, tvt és egy telefont. Úgy gondoltuk ha normális keretek között használja nem lesz gond. De ő most azt gondolja mindenre van pénzünk. 1 napos kirándulásra 20 ezret akart vinni amiért óriási hisztit csinált. Osztályfőnöke is szólt, hogy lekezelő a tanáraival. Erre tegnap az engedélyünk nélkül rendelt egy pörgettyűt 6 ezer forintért amit én nem vettem át, mivel nem én rendeltem. Csak úgy odaszólt jön a futár vedd már át a csomagot.

Ennek az lett a következménye hogy minden kütyüt elvettem és 1 hónapig sehová nem mehet. Tanulni nem tanul, itthon sem segít nem képes egy joghurtos poharat kidobni. Minden áldott nap elmondja milyen menő cuccai vannak az osztálytársának. Neki tanulni sem kell, gépezhet egész, neki jó a telefonja.

Amit tudunk és megérdemli megkap. De ez egy 5 évesnek való peonza volt, és drágán.

Reggel dacos volt, beszólogatott, kidobta az iskola táskáját a kukába. Mérgem adtam két pofont neki, és nem engedem el a kirándulásra. Ő meg az osztályfőnöknek azt mondta verjük itthon, ennj sem kap és az apja rendszeresen bántja. Behívattak minket holnapra.

Nem tudom mit csináljak, miért lett ilyen :(


2018. máj. 31. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves ez a drága kisgyerek?
2018. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem bàntàsból,de Ti neveltétek ilyenre.
2018. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves?

Miből gondolod, hogy a nagy ajándékok miatt változott meg? Más nem állhat a háttérben?

Én is elvettem volna minden kütyüt, hiszen nem érdemelte meg a viselkedése alapján.

2018. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Azt, elmondjátok a suliba, hogy mi történt, és úgy, hogy ő is hallja meg a tanárok is, kijelentitek, hogy ennek vége, ha nem tanul, akkor nem kap semmit, és nem mehet sehova, plusz be kell segítenie a háztartásba, és hetente szobát takarítania. Majd, ha bizonyít hogy megérdemli a dolgokat, akkor kap. És ha szükséges, pszichológushoz is viszitek, és ha ez kiderül, csúfolni fogják a suliban. Ettől talán helyre jön.

Majd felvilágosítanám, hogy 18 éves koráig vagyok köteles eltartani, ha nem tanul és nem dolgozik, ki fogom rakni és mehet koldulni, és akkor nem lesz xbox meg egyebek.


Nyugi, itt a tanárok a földig bólogatva fognak veled egyet érteni. Ha hivatalból mégis tovább menne az ügy, akkor marad a kemény kéz és következetesség, a gyámhivatal úgyis azt fogja látni, hogy következetesen és velük együttműködve próbáljátok visszaterelni a jó útra, ő meg nem fog kispajtásokat találni a hülyeségeihez. Csak legyetek kitartóak és tényleg most hosszú távon ne vegyetek semmit.

2018. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Ebből az égvilágon semmi nem lesz, behívatnak és ennyi. Nem vered a gyerekedet, attól mert kétszer felpofoztad, az semmi. Ráadásul ilyenre neveltétek, most isszátok a levét. Ezért nem kell elkényeztetni a gyereket. Én szülinapomra egy nyomtatót akarok. Az tudod mennyi? 20 ezer forint. És ezzel vagyok letudva, nem pedig naponta 20 ezerrel. Az iskolba is szépen megmondjátok az ottani tanárnak/pszichológusnak/gyermekvédelmisnek, hogy nem veritek őt, hanem egyszerűen nem bírtok vele, mert ész nélkül szórni akarja a pénzt, és el lett kényeztetve, ezentúl pedig jobban fogjátok. Semmi nem lesz belőle hivatalosan, nyugi.
2018. máj. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Négyes nagyon jól mondja, hallgass rá.
2018. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Mivel azt írod, hogy a tanár is megjegyezte a lekezelő stílusát, így nem kell tartanod a holnaptól.

Ne félve menj, hanem partnerként, hogy a tanárokkal együttműködve szigorítsatok.

Azért az nem mindegy, hogy 8 éves, vagy 14.

2018. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában "normális" hogy megy a ki a gazdagabb és menőbb verseny. De a fiatok valóban túlzásba esett és a ti dolgotok észhez téríteni. Kiadós beszélgetés ráférne a valódi értékekről meg a felszínességről.

Szerintem a pofon is a helyen volt ezek alapján. Ez még nem számít verésnek, de ha ritkán kapja pont arra jó hogy észbe kapjon hogy bizony túllépett egy határt.

2018. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Behívattak, mert panasz van a gyerekre, ő pedig rátok hárítja. Bemész, elmondod, hogy mi van, neked lesz igazad. Kérj segítséget! Az iskolától is akár. Nem szégyen, ha nem bírsz vele (bár általatok jutott idáig), de az baj, ha ezt nem látod be.

Az osztályfőnöke, az iskola vezetője biztosan tud segíteni.

Nálunk legalábbis így működik. Amikor panasz volt rá, megbeszéltem az osztályfőnökkel. De azt is, amikor otthon történik olyan, aminek hatása lehet a sulira.

2018. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyerek mar sose fog tisztelni teged. Ez van. Nevelni kellett volna. Sajnos ismerek ilyeneket. Csak rosszabb lesz.
2018. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!