Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam most tölti majd a...

A fiam most tölti majd a 3évet dec. -ben. Most várjuk a második babát, tesót ugy nagyából már elfogadta hogy lesz. De nagyon apáslett és rám már nem akkar hallgatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a probléma,hogy a terhességem nem probléma mentes.Nagyon sokat kell feküdnöm,pihenem igy a páromra hárul sokminden amit eddig én csináltam.
2008. okt. 31. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Hát,nem könnyű helyzet.Az én lányom is 3 lesz decemberben,a tesónk pedig 4 hónapos.Nem könnyű időszak ez,azt meg kell hagyni.De neked ha legalább tud a párod segíteni az jó.Az enyém elmegy reggel 6-kor dolgozni,és este 7--10 között ér haza.Már ha nincs éppen céges úton.Ráadásul nálunk a 3-ik bébi.Mit mondjak,így segítség nélkül néha úgy érzem megőrülök,pedig imádom őket.

Ez a 3 év körüli kor a dackorszak,amikor amúgy is nehéz kezelni őket,plusz egy tesó érkezése is megviseli a gyerkőcöt.Az nem baj,ha apás lett,legalább többet tudsz majd a kicsivel törődni.Arra azonban ügyelj,hogy tudj rá te is hatni,mert nagyon elszabadul a pokol,ha nem.Nekem szerencsére a legnagyobb már nagy,így ő nem nagy gond.Viszont a 3évessel van probléma bőven.Amíg meg nem született a kicsi,egy angyal volt,szó szerint nem lehetett jobb szófogadóbb gyereket kívánni sem.Most meg sokszor úgy kiakaszt,hogy bőgni tudnék.Értetlen,szófogadatlan,hisztis..stb..

Szerintem így akarja felhívni a figyelmet magára,pedig nagyon odafigyelek rá,hogy ne érezze mellőzve magát,igyekszem sokat szeretgetni.A kistesót imádja,szerencsére nem feléje irányítja a dühét a féltékenységét.De van olyan ismerősöm,akinek egész nap azt kell lesni,hogy nehogy bántsa a nagy a kicsit.

Szóval felkötheted a gatyót:)))

De én akkor sem cserélném őket semmire,ez volt életem álma,gogy 3 gyerekes anyuka lehessek,boldog vagyok és hálát adok a sorsnak érte.

Gratulálok a babáidhoz.

2008. okt. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne okold magad,nem biztos,hogy a fiad a kistesó miatt nem hallgat rád.Most kezdődik az a korszaka amikor rájön,hogy tudja irányítani a szüleit,és erre minden alkalmat megragad.Meg hát én is így voltam a fiammal,hogy rám sosem hallgatott,mert én egész nap vele voltam,és tőlem gyakorlatilag megszokta a nevelést, és elengedte a füle mellett amit mondtam.Az apjának meg elég volt egyszer szólnia,rá hallgatott,pedig mindíg ő volt az engedékenyebb.De készülj fel,mert ha megszületik a kicsi ez a helyzet rosszabb lesz!Nagyon oda kell figyelned,és rá is sok időt kell fordítanod majd!És még azt is keveselni fogja!Nekünk kb 1 évbe telt amíg elmúlt a féltékenység,pedig tudatosan készültünk rá!Most már nagyon szépen bánik a hugával,semmi féltékenység nincs benne,pedig a kezdeti tapasztalatok utánn ezt nem gondoltam volna!!Jó egészséget és kitartást kívánok Neked!!!
2008. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!