Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyibe kerül 2 kisgyermekete...

Mennyibe kerül 2 kisgyermeketek ellátása havi szinten?

Figyelt kérdés
2018. jún. 13. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
1 gyerekem van, 2 éves, havi 30-50 ezer ft/ hó attól függően, hogy beteg-e, kellenek-e gyógyszerek, oltások, van-e valami ünnep, amire ajándékot kap stb. Szóval 2 gyerek kb 100/hó, és ez a nagyon alap.
2018. jún. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Csecsemőként 100 elég kettőre. Ovis kortól olyan 200 minimum, plussz a kajájuk, rezsi többlet, évszakonként új ruhák.
2018. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
A gyerek ellátásába a lakhatás, rezsi rá eső részét is bele kell számolni, tehát nem sokkal kevesebb, mint egy felnőtt megélhetése. Igaz, hogy kevesebbet eszik, de gyorsabban nő, gyakrabban kell ruhát, cipőt venni. Tehát rezsi, minőségi ételek, ruházat, ovis, iskolai költségek, közlekedés költsége, sport, programok, könyvek, játékok. Szertintem 70-100 ezer Ft/fő.
2018. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Nem régen volt itt egy hasonló kérdés. Akkor hirtelen fejben összeadtam (előtte sosem😊). A két gyermekem havi költsége (ebbe én akkor nem számoltam bele a rezsi Rájuk eső részét) 80-100 ezer között mozog a bölcsi, ovi, külön foglalkozások, vitaminok, napi pici nyalánkságok, ilyenkor nyáron fagyi, jégkrém szinte minden nap, és még sorolhatnám, a fizetős programok, gyerekkoncertek, bábelőadások, a sok tízezer forintos legoszettek. A minap vettünk a fiamnak egy nagy legoszettet 20 ezer forintért.

Az oviban, de már a bölcsiben is rendszeresen meghívják Őket szülinapi zsúrokra. Ebben a hónapban összesen 3 zsúr van, mindegyikre 5000 forintos ajándékcsomaggal érkezünk. Szval van költség bőven, de szeretet is😊

2018. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
A minimum 200on jot rohogtem.
2018. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!