Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 kisgyerek mellett nem...

2-3 kisgyerek mellett nem "szakadtok bele" a házimunkába?

Figyelt kérdés
2018. jún. 25. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Na kiváncsi leszek a válaszokra,minden rosszindulat nélkül,mert én ugyan csak egy gyerek után takaritok de néha fejre tudnék állni attól hogy milyen munkát csinál evés közben.
2018. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem szakadok bele. Próbálok mindent jól időzíteni, és a férjem is partner mindenben, ez a szerencse. Ha hazajön és kupi van, neki esik ő is. Eleinte míg baba volt a kicsi, este főztünk, már most letudom délelőtt. De nincs mindig nagy rend mire hazaér. Nem baj, estére nem marad úgy semmi. 2 gyerek van, 1 és lassan 3 évesek.
2018. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Úgy, mint 2-es. Férjem is kiveszi a részét, plusz nem vagyok a tipikus haziasszony, aki naponta végignyalja az egész lakást agyatlan taka-robot módjára.
2018. jún. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Mi számít kicsinek?

3 gyerek van, de én tudom magamról, hogy megőrültem volna két-három picivel, meg 2 év után itthon. Így nálunk nagy korkülönbség van.

Nagy előny, hogy mindig az épp picire lehet több energiát fordítani (fél napot oviban, suliban van a tesó) és a nagyobbak már nem csak kupit csinálnak, de be is tudnak segíteni.

2018. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Azert ez nem olyan nagy dolog! Ugyhogy nem..
2018. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem szakadok bele. A férjem nagyon sokat segít. Délután-este együtt vágjuk rendbe a lakást, amíg a gyerekeink elszöszmötölnek körülöttünk. Egyébként pedig csak hétvégén takarítunk, és kajálás utén, ha nagyon lemorzsáztak a földre, gyorsan felporszívózunk az asztal alatt.

Takarítás helyett a gyerekeinkkel foglalkozunk nagyon aktívan.

2018. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem van, jelenleg 5 és fél éves a fiam és lassan 4 a lányom. Éppen nem szakadok bele a házimunkába de sokszor k.rvára elegem van. Nálunk így megy: hétfőn 4 után (7-4ig dolgozom) főzés és egyéb teendők mellett mondjuk letakarítom a teraszt (hiába jártatom a szám, hogy a szemetet a kukába, pakold el a játékod, ne hord fel a kavicsot), ez péntekre újra koszos-szemetes, kupis... és úgy, hogy valaki mindig van a gyerekekkel de valahogy mégis felgyülemlik a kupi. A hét többi napján más és más helységekben teszem a dolgom, 2 nap múlva újra kupis hangulat. A konyhával hadilábon állok, főzni imádok de mosogatni-pakolni utálok utána így nálunk a konyha ami mindig rendetlenebb de igazából ez is azért mert kevés időm van rá. A gyerekszobákban addig van rend amíg jó idő van kint mert addig nem bent játszanak. Én konkrétan egész héten pakolok és takarítgatok mégis sokszor úgy érzem, hogy mire mindenhol végig érek újra kezdhetem az elejéről. Néha 1-1 nap van amikor nem csinálok semmit de akkor is csinálok mert pl van kert, vagy autót mosok stb... A férjem besegít sok mindenben de így is nagy a káosz. :D
2018. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó átérzem a gondodat. Talán azoknak nehezebb ez a rendrakasosdi, meg takarítósdi aki dolgozik. Én is dolgozok, plusz még a gyerekeket ilyen olyan fejlesztésre kell vigyük, edzésre, alig vagyunk itthon, mégis sokszor van kupi, illetve por mindenütt. Minden hétvégén porolhatnám a házat. Persze főzök is, utána egy rakat mosatlan. 4en lakunk, minden nap tiszta ruhát veszünk fel, 2 naponta mosok 2 adagot azokat ki is kell vasalni. Sokszor felgyűlik az is. Szóval igen, sokszor érzem azt, hogy SOK. Nálam a férjem sem segít. (Max fűnyírás)

Na de megyek is pakolni, nem rinyálok. Kihasználom, hogy szabin vagyok. :)

2018. jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nyilván nem sétagalopp,de a maximalizmust el kellett engednem. Tegnap pl. úgy tudtam együtt lenni a férjemmel miután elaludt a három gyerek, hogy erőt vettem magamon, és reggelra hagytam a vacsora utáni elpakolást, és a mosogatógép bepakolását. Tudtam, hogy ha még ezzel szüttyögök, nem tudok a férjemmel már az ágyban együtt lenni, mert elfogy a maradék erőm is. Régen erre pl. nem voltam képes, drámát éltem át belül.

Lazultam. Így nem érzem azt, hogy megszakadok, szépen a saját tempómban csinálgatom a dolgokat. Arra figyelek, hogy retek ne legyen a házban, de most hogy a gyerekek játékai nem mindig állnak katonás sorban, az már nem zavar.

Neked is ezt tudom tanácsolni, hogy ha te is egyedül végzed a házimunkát, 1. fogd be a gyerekeket kicsit mókásan segíteni

2. lazulj le picit, nehogy megszakadj

2018. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Én sosem értem az ilyen kérdéseknél, hogy hogyan lehetséges az, hogy a férj semmit nem segít? Számomra már a megfogalmazás is bosszantó, hogy "nem SEGÍT", hiszen ez nem segítség, hanem egy nagyonis természetesen elvárható feladat a férj részéről is. Ő is az adott otthonban él, ő is eszik, ruházkodik, utána is keletkezik mosatlan edény, szennyes ruha, a vécét, kádat ő is használja...miért olyan evidens egyeseknek (anyukáknak, feleségeknek), hogy minden házimunka az ő reszortjuk, a férj pedig semmit nem csinál otthon? És ez főleg az olyan családok esetében rejtély a számomra, ahol az anyuka is dolgozik. Tehát ő is talicskázza haza a pénzt, ő is reggeltől délutánig robotol, sok helyen a gyerekek körüli teendők is totálisan a feleségre maradnak...a férj pedig a munkán kívül csak van otthon, mint egy nagy here.

Miért engedik ezt azok a feleségek, akiknél ez a helyzet, és itt panaszkodnak, hogy mindent egyedül kell csinálniuk, de a férjük egy szent ember, mert rengeteget dolgozik, és viszi haza a pénzt? Nem értem, szerintem a teljes munkamegosztás lenne a fair.

Nálunk a férjemmel minden feladatot megosztunk magunk között. A gyerekek körüli dolgok többnyire nekem maradnak, még picik a gyerekek (ovisok) jobban boldogulok Velük, viszont a férjem déluténonként munka után eljön velünk mindenhová, együtt játszóterezünk, sétálunk, fagyizunk, ha még igénylik a gyerekek, otthon amíg én fürdetek, ruhákat készítek ki másnapra, mosok, friss ruhákat pakolok, a férjem előkészíti a vacsorát, sokszor megfőz másnapra, hogy tudjunk ebédet vinni magunkkal, ha úgy alakul, elaltatja az egyik gyereket, mert sokszor kettőt egyszerre altatni nem túl eredményes...

De olyan is nagyon gyakori, hogy fáradtabb vagyok, a nap végén már zsong a fejem a gyerekek csicsergésétől, olyankor átveszi a fürdetést, én pedig elszöszmötölök nagy magányomban a konyhában, és én készítem a vacsorát, a másnapi ebédet...szval sosincs olyan, hogy minden otthoni teendő csak az egyikünk terhe, mindent együtt párhuzamosan csinálunk. Így tehetjük meg azt, hogy mire Ő elkészül a vacsoréval, én kész vagyok a mosással-teregetéssel-ruhapakolással, és még mindig csak fél 7 van, ilynekor leülhetünk legozni, rajzolni a gyerekekkel (a férjem is mindig részt vesz a közös játékban), nem nyomaszt a konyhában halmokban álló mosatlan vagy a fürdöben tornyosuló szennyes.

Miért engedik egyes feleségek, hogy a férjük ilyen nagy here legyen?

2018. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!