Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van lustának, munkakerül...

Miért van lustának, munkakerülőnek stb. bélyegezve, aki kis korkülönbséggel szül 2-3 gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdést az alábbi kérdés ihlette, ahol az anyukák arról győzködik a kérdezőt, h idővel irigyelni fogja a férjét, h ő eljárhat dolgozni, otthon pihenhet, míg egy kisbabás anyukának állandóan ügyeletben kell lenni.

Máskor meg azt olvasom, h mennyire lusta dög az olyan nő, aki ÉVEKIG képes otthon maradni babázni és nem dolgozni. Most akkor hogy is van ez?


2018. jún. 28. 08:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%
Sehogy, miért kellene mások véleményére adni. Mindenki élje a saját életét, úgy ahogy akarja.
2018. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

Elsővel értek egyet. Én 16 éves korom óta dolgozom, mindig volt munkám. Most 26 évesen leszek anya, ikertestvérem van, meg egy három évvel fiatalabb, szóval nem tudom milyen a tesó nélküli élet, és én így imádtam a gyerekkorom, a párom is sok gyerekkel nőtt fel, úgyhogy mi meg is beszéltük hogy nem akarunk nagy korkülömbséget a következő babával, pont ezért, mert saját életemből tapasztalva nagyon szuper ha a tesóval lehet játszani hülyéskedni rosszalkodni. :)

Akkor most én is lusta lennék? Hát kikérném magamnak az biztos.

2018. jún. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
31%

Hát, azért nem mindegy, hogy szül valaki, és kb 2 éves korban visszamegy dolgozni, vagy mint a sógornőm, ő mindig a gyerek 3. szülinapjára szülte a következőt. No nem azért, mert így milyen szuper, hanem mert így 9-10 évet otthon lehet, mindegyik gyerekre csedet-gyedet kap, meg még táppénzt is. Na, ő lusta.

Csak majd nem tudom, vállal-e 4.-5.-et, is, vagy koppan egy nagyot, hogy 10 év kihagyás után 3 gyerekkel dolgoznia kell menni.


Szóval ne keverd a kettőt.

2018. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
42%
3-assal értek egyet. Nekem is van olyan ismerősöm aki azt számolgatja mikor kell teherbe esnie a soron következővel hogy minél több lóvé jarjon az államtól minél több év otthonléttel.
2018. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
73%

Hogy is van ez?


Sehogy!


Ez egy ilyen ország, ilyen társadalommal.... Mindenkinek meg kell felelned, és közben nem tudsz senkinek!


Nyuszika meg a sapkája...

2018. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ez vicces. 21 hó különbséggel szültem 2 gyereket, 2015 nyarán jöttem el tp-re, a terhességem végefelé. 2018 novemberben azaz nemsokára megyek vissza dolgozni. Ez bő 3 év!

Szerintem az inkább munkakerülő, aki otthon van 1 gyerekkel 3 éves koráig, majd 1 évet eldolgozik és megint eljön 3 évre, de lehet terhesen is táppénzre veteti magát csak ne kelljen ott lenni és már tart ott, hogy 9 évből dolgozott 1 évet....... én meg 5-6 évet. Akkor miért vagyok munkakerülő??

2018. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Az első gyerekem 2010-ben született, a második 2011-ben. Ja és ekkor még nem volt, hogy két gyedet kapok meg ilyenek. 2013-ban, mikor a második betöltötte a 2. évét, visszameentem dolgozni, teljes munkaidőben, úgy, hogy a 3-dikkal már terhes voltam. Mert akkor olyan sem volt ám, hogy gyes mellett kapom a táppénzt is. Még a nagymama volt gyesen, hogy teljes munkaidőben tudjak dolgozni. 2014 februárban megszületett a 3-dik gyerkőcöm, kemény, kemény 4 hónapig kaptam a csed mellé a gyest a 2-dik gyerkőcöm után. Majd 2015 decemberében visszamentem dolgozni, igaz már heti 25 órában csak, de hétvégén is!! Mennyit voltam otthon 3 gyerekkel? Kb. 5 évet, mert a 2-dik 3-dik gyerek közt is visszamentem dolgozni 8 hónapot terhesen!! Nem érzem magam lustának, sőt, most is dolgozok 3 kisgyerek mellett. 2001 óta dolgozom folyamatosan, megszakítás nélkül, fizettem be annnyi járulékot, hogy azt az 5 évet megszakítással a 3 gyerekemmel töltöttem.
2018. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, nyilván nem rád vonatkozik a kérdés.
2018. jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%

#4 mindenki pénzből él. Bizony én is számolgattam a másodiknál, mert a régi munkahelyre nem tudok visszamenni. Mire találok egy megfelelő új munkahelyet és nem akarok a munkáltatóval kibabrálni, hogy próbaidő után bejelentem, hogy terhes vagyok, akkor bizony számolgatni kell.

Mi hármat tervezünk (csak mert) és bizony a 3. Babát is számolgatni fogjuk. Majd a harmadik után, amikor a "gyerek projekt" lezárul következik a munka. Akkor már több évre nem tervezek kiesni a munka világából, szóval "könnyebb" akár karriert is építeni, már aki akar.

Szóval nem, nem mindenki a lustaság miatt számolgat.

2018. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
99%

Úgy, hogy a hülye, unatkozó emberek, akik azt hiszik, joguk van más életét megszakérteni, ha már a sajátjuk egy unalmas csődtömeg, bármibe bele akarnak szólni.

Csak nem kell, hogy érdekeljen :)


Az első felvetést nem értem: egy kisgyerekes családban hogy lehetne a munkaidő után a férfinak pihenni? Vagy elváltak, vagy mi van?


Az életem részleteivel kapcsolatosan pedig csak olyan emberek véleményét kérdezném meg, akik legalább (!) olyan szellemi, anyagi nívón és karrierfokon állnak, mint én, legalább olyan minőségű házasságban. A többit minek?

2018. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!