Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csak velem hajlandó...

Miért csak velem hajlandó beszélgetni a lányom?

Figyelt kérdés
Ha kérdeznek tőle vmit arra sem válaszol.
2018. júl. 9. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen idős? Kisgyerekeknél természetes, ha zavarban vannak mások előtt, pl. barátok szülei, ritkábban látott nagyszülők... stb. és jó darabig csak bújnak hallgatva. Általában ez oldódok, egyre kevesebb idő, ha többet találkoznak és alkalmanként hosszabb ideig vannak együtt. Gondolom, baráti gyerektársaságban (ha jár bölcsibe, oviba), szokott beszélgetni?
2018. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem jár bölcsibe.

2 éves

2018. júl. 9. 11:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy csak veled így mennyire igaz? Apával, nagyival sem, tényleg CSAK veled beszélget?

Én ugyanis ilyen gyerek voltam csak a családommal beszélgettem, idegenekkel nem, soha egy szót sem és nem tudtak velem mit csinálni. Mikor ovis lettem akkor gyerekekkel, ovónénikkel kommunikáltam, de nem voltam valami beszédes akkor sem, később az iskolában sem, de azon kívül sehol.

Tehát ha mondjuk anyuval sétáltam és találkoztunk xy-al és kérdezett valamit csak néztem... Voltam már vagy 10 éves mire elkezdtem beszélgetni mindenkivel.

Mi volt az oka magam sem tudom, egyszerűen nem éreztem késztetést, hogy beszélgessek velük, de elmúlt. Egyébként pszichológushoz vittek, szelektív mutizmus a neve.

De ilyen kicsinél még lehet egyszerű szégyelnősség is!

2018. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyedül nevelem. Szüleim már nem élnek.

Csak velem beszélget

2018. júl. 9. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

:D


Miért KIVEL beszéljen még, ha otthon van és anyudék sem élnek? Az ajtóval?

2018. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd akkor többet közösségbe, legegyszerűbben játszótérre. Egyébként a szégyenlősség természetes ekkora korban, de pláne érthető, ha az ő szemszögéből nézve izoláltan éltek. Ha több állandó, gyakran látott, ismert személy lenne az életében, azokkal is beszélgetne.
2018. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!