Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítjátok meg a...

Hogyan tanítjátok meg a gyereketeket a rossz dolgokat úgy, hogy közben ne sértsetek halálra másokat mellette?

Figyelt kérdés

Mostanában több olyan szituba futottam bele, ahol szerettem volna a gyereknek valamiről beszélni, de csak úgy tudtam, hogy másokat megsértettem vele.


Pl. A boltban mondtam neki, ne vegyünk Dove terméket, mert azt állatokon tesztelik, és akkor persze, aki azt veszi meg mellettünk, az megsértődik. Vagy, nem használunk szívószálat, mert csak termeljük a műanyag szemetet vele feleslegesen. Vagy pl. mi nem megyünk bele lábbal a szökőkútba, mert egészségtelen.


Ilyen szitukra gondolok, tehát amik nem halálosak, de nem is jók. Ezt hogy kell kíméletesen megfogalmazni a gyereknek úgy, hogy mások éppen az ellenkezőjét teszik előtte? Mert a "csak mert" érvet nem szeretném használni neki, de másokat (főleg kicsiket) nem szeretnék megbántani.



2018. júl. 9. 15:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%

Azért ha én ilyet hallanék boltban, kíváncsi lennék anyuka hány műanyag szart használ, pl. pet palackos víz, szatyor, pelus, stb.


Rokon anyuka kisgyerekét is kínáltam jómúltkorában túró rudival, közölte hogy ő nem eteti cukorral a gyerekét az milyen egészségtelen már. 10 perccel később felbontott a 2 évesnek egy zacskó Pom Bär chipset.......na ez hasonló. Nem sértődtem meg, de elkönyveltem micsoda szelektív látszat-nevelő.

2018. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nagyon jól teszed, hogy a saját elveidet megtanítod a gyerekednek is. Ha valamivel nem ért egyet, majd felnőtt korában máshogy csinálja. Sokkal hatékonyabbak az érvek, mint a "mert azt mondtam". Az én anyukám az utóbbi módszerrel nevelt, és még felnőtt koromban is úgy érzem néha, mintha teljesen hülyének nézett volna. Az, hogy idegenek mit gondolnak, ne érdekeljen. Ők úgy döntenek, hogy megveszik a krémet és te sem sértődsz meg. Nekik ugyanígy semmi közük hozzá, hogy te mást gondolsz, máshogy neveled a gyereked.

Arra viszont figyelj, hogy olyan dolgokra ne tegyél megjegyzést előttük, amiről nem tehetnek. Pl. hogy kövérek, szegényesen vannak felöltözve, rosszabb minőségű de olcsóbb dolgokat vesznek meg. Az ilyenekből jogosan lesz sértődés, de az hogy ki mit vesz meg, teljesen saját döntés.


(Ha én lennék az a vásárló, aki hallja, hogy azért nem veszel meg valamit, mert ártalmas a környezetnek, én bizony elgondolkoznék, hogy biztos megvegyem-e.)

2018. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a 9-es már nem aktuális.:) 11: Ezek közül egyébként egyiket sem, természetesen. Nem mindenki álszent, nem kell mindig ezt keresni mindenben. Pelenka, szatyor és pet ügyben is jól állunk.
2018. júl. 9. 16:21
 14/23 anonim ***** válasza:
42%
Koszi, 9es vagyok, a kornyezetvedelemhez hozzateszek azzal hogy sosem szemeteltem, szelektiven gyujtottem a hulladekot (holott tudom hogy mennyi ertelme van nagyjabol), es a ruhataram 90%ban hasznalt ruhakbol all es nem veszek feleslegesen ujakat. Az allatvedelemhez hozzatettem a magamet azzal hogy 3 befogadott kobor allatom van jelenleg, es az elmult evtizedekben mindig is voltak. Ivartalanitom, oltatom oket. Ez (30 evi szakszeru allattartas) egesz idaig tobb millio forintomba kerult. Ettol meg nem lesz lelkiismeret furdalasom random kiserleti allatok miatt, es jelzem egyaltalan nem tartom egyenrangunak az allatokat az emberrel attol meg h gondozom oket. A gyerekemnek meg eszembe sem jutna a fejet tomni az allatkiserletes dolgokkal amikor a kedvenc samponjat venne meg.
2018. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Jobb lenne embereken tesztelni? Ugyanis ha nem tesztelik semmilyen élőlényen akkor saját magatok vagytok a tesztalanyok.
2018. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
15: 15. pontosan ennyi éve lett volna ez egy aktuális komment. Ma már nem itt tartunk. Szerinted az EU-ban embereken tesztelnek?! Ezzel nyugtatod magad?
2018. júl. 9. 17:32
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ezeket nyugodtan mondhatod ebben a formában a gyerekednek, ez nem egy olyan dolog, amin másnak meg kéne sértődni. Nem lefikázod azt, aki megveszi, csak elmondod a gyereknek, hogy ti miért nem. Ez így teljesen korrekt. Mondom ezt úgy, hogy én nem sűrűn szoktam ezeknek utánajárni, kozmetikumból általában azt veszem meg, ami tetszik, vagy ami kevésbé káros rám nézve az összetevők szempontjából. Ja, és szívószálas innivalót is szoktam venni a gyerekeknek, és szívószál is van itthon (igaz, az papír, de leginkább azért, mert az tetszik).


A szökőkútba viszont én sem engedem be a gyerekeimet, és ha megkérdezik, hogy miért, meg is mondom nekik, hogy azért, mert 1. ez nem strand, 2. mert olyan vegyszer van a vízben, ami az emberre ártalmas lehet, 3. ez a víz nem elég tiszta ahhoz, hogy fürödjünk benne. Ha ezen valaki megsértődik, hát tegye, nekem ettől nem lesz rosszabb.

2018. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%
Nem kötözködni akarok, de valami sántít a kérdésben nekem. Ha ennyire környezetbarát vagy, akkor gondolom nem csak Dove terméket nem veszel hanem nyilván tisztító szerekbol, és egyéb testapolasi v szépészeti cuccokból is a környezetbarát dolgokat szerzed be, ruhakbol is gondolom nem fastfashion holmikban flangálsz. Így az otthonod és a környezeted is erre az amúgy nagyon dícseretes hozzáállásra van berendezkedve. Ergo ez téma a mindennapokban és a család minden tagja tudja, hogy erre figyelsz. Ilyen hozzáállással nem feltételezem h érdekel mit gondolnak mások, vagy kit sértesz meg, hisz inkább ők, az átlagos vásárló sérti meg a te vilagnézetedet, azzal, hogy olyan terméket vásárol ami nem a fentarthatófejlődést szolgálja. Inkább büszkék szoktak lenni, és büszkén vállalják, hogy ők figyelnek. Amúgy meg hazamész és kifejted neki.
2018. júl. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18: Mi igyekszünk mindent megtenni, ami tőlünk telik (persze senki sem tökéletes, így mi sem, sőt, közel sem állunk hozzá!). Viszont emiatt, vagy épp ennek ellenére, nagyon is zavar, ha másokat megbántok azzal, hogy mit mondok előttük, hiszen emberek vagyunk, együtt élünk egy társadalomban.
2018. júl. 10. 09:44
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Amíg autóval jársz, addig fel se tűnik a zacskó szívószál, aminek fele ott fog kallódni a fiókban. Egyet félig le is áshatsz a föld alá megnézni, mit művel a nap és a talaj vele pár nyamvadt év alatt! :) A lítiumakkus kütyüid is többet nyomnak a szívószálnál. Dove? 15 éve?? Meddig lesznek büntiben nálad?
2018. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!