Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítjátok meg a...

Hogyan tanítjátok meg a gyereketeket a rossz dolgokat úgy, hogy közben ne sértsetek halálra másokat mellette?

Figyelt kérdés

Mostanában több olyan szituba futottam bele, ahol szerettem volna a gyereknek valamiről beszélni, de csak úgy tudtam, hogy másokat megsértettem vele.


Pl. A boltban mondtam neki, ne vegyünk Dove terméket, mert azt állatokon tesztelik, és akkor persze, aki azt veszi meg mellettünk, az megsértődik. Vagy, nem használunk szívószálat, mert csak termeljük a műanyag szemetet vele feleslegesen. Vagy pl. mi nem megyünk bele lábbal a szökőkútba, mert egészségtelen.


Ilyen szitukra gondolok, tehát amik nem halálosak, de nem is jók. Ezt hogy kell kíméletesen megfogalmazni a gyereknek úgy, hogy mások éppen az ellenkezőjét teszik előtte? Mert a "csak mert" érvet nem szeretném használni neki, de másokat (főleg kicsiket) nem szeretnék megbántani.



2018. júl. 9. 15:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%

Miért kell oltani ha alaki környezetbarát?

(A kérdés nem erről szólt csak néhány példát írt le a kérdező)

2018. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel ha valaki megsértődik.
2018. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
49%
egyébként én nem értem ezt a sok bunkó választ. Szóval ha valaki próbál odafigyelni az hülyeség és csak akkor van értelme ha kb egy tanyán él és mindent magának termel? Én is igyekszem környezettudatosan élni, ettől persze van pár dolog, amit használok és nem környezetbarát, de azért sokat számít az a pár kis lépés is. És én is törekszem arra, hogy olyan termékeket vásároljak, amit nem tesztelnek állatokon. Nem értem, ezzel mi a gond.
2018. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!