Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan rossz, olyan bűntudatom...

Olyan rossz, olyan bűntudatom van?

Figyelt kérdés

29 hetes terhes vagyok. Van egy 2 éves kislányom. Jatszom vele mindig meg bújúnk sokat meg minden. De van amikor életkedvem sincs. Meg nap végere elfáradok. És ő nyúz mindig, hogy anya anya. Menjek vele jatszani. Szoktam neki mondogatni, hogy anya most rosszabbul van. Anya most fáradtabb stb. Tényleg próbálok mindig játszani vele. De nem olyan egyszerű néha. Es jön a sírás meg a hiszti. Szoktunk hébe hóba lusti napot tartani. Akkor mesezhet a tabon. De akkor is mindig jön, bújik, néha a hasam nyomkodja. Mászik rám. Pedig mindig mondom, hogy ott a tesó van. Csak simizni lehet.

Nagyon elfáradok már nap végére, főleg ha az itthoni teendőket is meg kell csinalni. És neha a sírás határán vagyok. És még van 2 hónap. Már így is nagy a hasam.

Igen tudom, hogy ez ezzel jár. De nem gondoltam, hogy ilyen rosszul fogom viselni.

És próbalok kitartani, mert muszáj. De tényleg neha már nem birom.



2018. jún. 26. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
A 2 éves már játszhatna egyedül is. Ha hisztizik, akkor hagyd hisztizni, majd ráun. Nem kell állandóan vele foglalkozni. Mit csinálsz majd, ha meg lesz a kistesó?
2018. jún. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ezt a két hónapot már fél lábbal is kibírod! A kislányt pedig próbáld lekötni, lefárasztani szellemileg. Hívd oda magad mellé, olvass neki sokat, kirakósozzatok, rajzoljatok a kistesónak, babázzatok! Ez nem megerőltető számodra, de együtt vagytok, és lekötöd a gyerek figyelmét. Apuka nem tud ilyesmikben segítségedre lenni?
2018. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Vidd setalni, jatszoterre! Annyi mindent lehet csinalni...
2018. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Kitartást! Én se számítottam rá, annyira el voltam foglalva azzal, hogy kis korkülönbséggel az első év nehéz, hogy a terhességen valahogy nem filóztam. Ilyenkor már én is ki voltam készülve a nap végére. 21 hónap van közöttük.

A pároddal mi a helyzet? Este játszhatna ő is a gyerekkel egy kicsit.

2018. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szokott ő egyedül is jatszani, pl mikor főzök ilyesmi. El van ő. Csak mikor elvégzem a dolgom ugye velem játszana. Mert biztos úgy van vele h na most anya épp ráér. Meg nagyon igényli a velemlétet. Apa az reggeltől estig dolgozik. Úgyh nem tud segíteni.

A játszótér meg olyan, hogy azért ott is rohangálni kell utána. Itt meg pont olyan van ami körbe sincs kerítve. Meg multkor is csak a postára meg gyógyszertárba sétáltunk. Hazafelé meg félúton cipelhettem futóbiciklistől mert behisztizett.

A hisztit meg rá szoktam hagyni néha.

2018. jún. 26. 19:25
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Ha hisztizik NE hagyd rá.


Lteszed és otthagyod, míg le nem cseng.

2018. jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Nekem 3 kistesóm van, tehát valahogy át tudom érezni, mégha nem is vagyok anyuka

Viszont számomra is néha idegesítő foglalkozni velük, mikor egyszerre 2-en ugrálnak rajtam, mivel a legkisebb csak ordít még

Azt meg nem lehet hagyni, hogy maguk legyenek, mert kész pankrátor harc lesz belőle, tépik egymást, a nagyobbik ellöki, a kisebb ordít mint a sakál, visszaüt, tehát lehetetlen nem foglalkozni velük

A nagyobbiknak (egyébként szeptember végén lesz 3) vannak kis bekattanásai, előtte mindig szépen viselkedik, elvan, a kisebb (2 lesz november elején) pedig az ő viselkedését követi

Kajával szokta anyukám lekötni őket, főleg a kisebbet, mert úgyis lerohangálják azokat a ropikat

A legeslegkisebbről nem tudtunk, tehát ezidő alattról nem tudok semmilyen tanácsot adni amivel komolyabban felfogná, hogy a pocakodban van a kistesója, maximum azt, hogy simogatod a hasad, akár az ő kezével, hogy lássa óvatosabban kéne bánni vele, vagy egyszerűen csak nem engedni, hogy a hasad bántsa

Mikor megszületik ugyan azt tudom ajánlani, hogy láttatni kell vele, hogy óvatosan kell simogatni, ringatni, beszélni hozzá, a tesóim is ezért nem bántják a legkisebbet (december közepén született), mert mikor látjuk, hogy közelítenek felé már akkor mondjuk, hogy 'óvatosan', 'csak simizni szabad a babát' és mindig mosolyognak, ha ezek után megdicsérjük őket amiért szépen viselkedtek

Tehát szerintem csak jobban kéne tudatosítani benne, hogy egy újabb élet van benned

Még azt is lehetne, hogy barátnőkhöz menjen át játszani, hogy addig tudj pihenni, anyukám is ezt csinálta

Vagy valami olyat csináljatok együtt, ahol ülhetsz, vagy kérd meg, hogy segítsen neked valamiben, mi is általában a főzésbe/sütésbe vonjuk bele a kicsiket, múltkor kókuszgolyót csináltunk, én összegyúrtam, ők bekókuszozták, tehát nyugodtan adhatsz neki ehhez hasonló feladatokat bármilyen házimunkával kapcsolatban, így legalább lefoglalod és segít is

Ha az a nyugodtabbik fajtájú akkor simán ülj le vele beszélgetni, olvass neki, vagy csak pihizzetek

Sok kitartást kívánok a terhességed végéig és még azután is a 2 kis picurhoz😊

És bocsánat ezért a hosszú kommentért

Ha valamit kihagytam és érdekelne, hogy mi hogyan szoktuk megoldani akkor nyugodtan írj itt, vagy privátban is😊

2018. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Ne legyen bűntudatod, ez ilyen sajnos. A fiam 1 éves volt amikor terhes lettem, próbáltam én is toppon lenni de a vége felé már kikészültem. Mondtam neki, hogy anya most fáradt, le kell pihennie mert csak úgy tudok utána menni vele játszani. Nem mondom, hogy mindig megértette de valahogy elvoltunk. Kitartás!
2018. jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Abíság ***** válasza:
Az én fiam 5 és fél éves,de még ő is sokszor igényli a minőségi időt( miért is ne?). Ha pont a fáradékonyabb,álmosabb időszak van,vagy a derék fájástól mozdulni sem bírok,akkor vesszük elő a képes könyveket,társasjátékokat, fejlesztő játékokat stb. amit fekve/félig fekve is lehet játszani. Nálunk ez vált be. Kitartást és sok erőt,energiát kívánok a kicsi lányhoz és a pocaklakóhoz!
2018. jún. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!