Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az olyan gyerekkel, aki csak...

Az olyan gyerekkel, aki csak ordítani és üvölteni és visítani tud, hogy kell bánni?

Figyelt kérdés
Tehát a családban egy 10 éves gyerekről lenne szó, mostanában úgy viselkedik, mint egy 2-3 éves aki dackorszakában. Ha valami nem tetszik neki, csak szimplán feltekeri a hangerőt és több száz decibellel a füledbe sikít, mint akit nyúznak. Ez még talán elviselhető lenne, ha napi 1-2 lenne, de MINDENRE mostmár így válaszol, ha valaki hozzá mer szólni, a teljesen hétköznapi kérdésekre is így válaszol! Olyan mintha nem tudna normálisan beszélni. És az a baj, hogy olyannyira idegesítő, hogy mindenkinek 600 lesz a vérnyomása, ezért sajnos hisztivel sikerül mindig nyernie, csak maradjon már csöndben. Konkrétan ma például nem is emlékszem egy olyan másodpercre, amikor valakihez is normális hangnemben szólt volna. ÉS emiatt amúgy apa anyát cseszi le, és veszekszenek meg verekednek, mert apa azt hiszi anya miatt üvölt, pedig nem. Szóval apa is üvöltözik, ezek után pedig nap végére anya is, és 3-an üvöltöznek egymással, tányérok repülnek, dolgok törnek el nap végére sokszor, és mindenki szívinfarktussal megy aludni. És rajtam vezetik le a feszültséget, aki amúgy semmit sem csinál és egy tök nyugodt ember, de velem is veszekszenek. Szüleim minden verést és visszaüvöltést elutasítanak, és nem szabad ellene használni. Már volt, hogy sajnos visszaütöttem, amikor pofánköpött tegnapelőtti ebéd közben, mert megsértődött, mert nem azt főztünk neki amit akart. A pofánköpésen még szüleim is röhögtek, jó fogjuk rá vicces lehetett külső szemmel, hogy folyt le rólam a nyál, de reflexből visszaütöttem, és ne akarjátok meg tudni inkább, mi történt utána..... Mai napig megbántam az esetet. A visszaordítás meg nem segít, az csak jobban hergeli őt. Megbeszélni emberek módjára kizárt, sose sikerült eddig, nem is fog. Elköltözni 200 ezerből még nem tudok sajnos, munkám nincs, most érettségiztem és várok az egyetemi felvételi kihírdetésére. Ötletek, mit tegyek?

2018. júl. 9. 22:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha ignoráljátok a hisztit, mennyi idő múlva hagyja abba az ordítást? Amúgy tudom, milyen nehéz egy ilyen testvérrel. :D

Én mondjuk néha odacsaptam neki, de csak amikor már harapott, karmolt stb. 2-3 hónapig volt nagyon vad, (oviban tanulta ezt a viselkedést), de utána szerencsére lecsillapodott.

2018. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ignoráljuk egyből abbahagyja, de akkor visszavonul a saját világába. Tehát mindenkit kizár, ha mondjuk fürdés idő van, akkor megkérjük, hogy jöjjön, akkor ordít, visít addig, amíg békén nem hagyjuk. Ha pedig ő kér valamit, na akkor kb sose áll le és egész nap tud üvölteni, hiába ignoráljuk :D
2018. júl. 9. 22:45
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
Vagy valamilyen betegsége van, vagy tönkre ment a bántalmazó szülőktől.
2018. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Hát, szüleid gyereknevelésből megbuktak...


Ezt a fajta hisztit már egy 4 évestől sem viselném el, de egy 10 évestől meg már szóba sem jöhet. Nekem is próbáltak hisztizni, de olyan szinten figyelmen kívül hagytuk, hogy amikor dühében, vörös fejjel hanyatt vágta magát, és beverte a küszöb élébe a fejét, egyszerűen csak keresztül léptünk rajta, pedig akkor már valóban fájt neki.


Ha viccesnek találják, hogy téged arcul köpött, ne lepődjenek meg, hogy pár év múlva őket is leköpdösi és röhög majd rajta. Igazad volt, hogy pofon csaptad, de ezt a szüleidnek kellett volna megtenni.


Sajnos nem tudsz mit tenni, ha lehet, menekülj az egyetemre és ne is menj vissza.

2018. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nincs semmi betegsége, max az, hogy 70 kg és extra kövér. Igen, eléggé kikészült gyerek amúgy. De még mostanában nem fogok tudni elköltözni, ez a baj.... Ha csak nem kapok kollégiumot, de szerintem fel sem vesznek egyetemre.
2018. júl. 9. 22:59
 6/23 anonim ***** válasza:
41%
Meg kell zsarolni abban a pillanatban, amikor elkezdi a hisztit.
2018. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mivel zsaroljam?
2018. júl. 9. 23:26
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig nem nevelték ezután se fogják.

Vegyél füldugót és zárd az ajtód!

2018. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%

Ti tényleg zsarolni akartok egy kórosan elhízott valószínűleg a szülei által tönkre tett 10 évest?

Ott ahol a szülők verekednek, tányérokat dobálnak?

Nem csodálkozom szegény gyereken. Gyamügynek kéne jelenteni és kiemelni a bántalmazó közegből.

2018. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Téged hogy tudtak normálisan felnevelni, ha őt nem?
2018. júl. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!