Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megsértődnétek, ha valaki ezt...

Megsértődnétek, ha valaki ezt mondaná a gyereketekről? Túl erős volt?

Figyelt kérdés

Van egy közelebbi rokonunk, és a kislánya 8 éves. De nagyon éretlen, és neveletlen is. Mindenhol kiabál, feltűnősködik, illetlenül viselkedik és nem az a kategória, amikor egy kisgyerek még jópofa, aranyos. Hanem az a fajta, akit az ember mihamarabb lerázna.


Viszont bármikor találkozunk, azzal jön, hogy vigyem el ide-oda, jöhessen el hozzánk, jöhessen velem kutyát sétáltatni, vagy bárhová. Eddig kitértem ezek alól, de most ugye itt a nyár, és túl sok kötelező elfoglaltságom tényleg nincsen. Ráadásul a féltestvérem 6 éves, őt téyleg elviszem ebédelni, sütizni, programozni, mert tud viselkedni, meg lehet vele jelenni bárhol, nem kell fognom a fejem, hogy "úristen, de ciki"... A rokon kisgyerek folyton kinőtt cuccokban van, leginkább melegítőben, vagy valami flitteres/tüll ruhacsodában, amit más gyerekre farsangkor adnak rá. Tegnap is találkoztunk, kezdődött megint a hiszti, hogy haza akar jönni velem és majd este vigyem vissza. Az anyja is elkezdte mondani, hogy na, menjek már el vele valamerre 1-2 órára. Erre betelt a pohár, és mondtam, hogy amíg a gyerek így viselkedik, meg ilyen ruhákban van, nem szívesen viszem sehová. Jött az értetlenkedés, hogy mert mi a baj vele, én pedig elmondtam, hogy iskolás már, de az óvodás húgommal egyszerűbb bárhová menni, mert tud viselkedni és nem is úgy néz ki, mint aki éppen most ébredt fel, normálisan fel van öltöztetve. Megsértődtek, hogy én mennyire kényes vagyok, és hogy a gyerekükkel nincsen semmi gond, egyszerűen csak életvidámabb, mint a bamba (!) testvérem, meg nekik nem az a fontos, milyen ruhák lógnak a szekrényben... Én sem azt mondom, hogy Gucci-ban kell járatni a gyereket, de ha már programozni akarnak, ne kinőtt nadrágban, meg csupa kosz cipőben tegyék.


2018. júl. 15. 15:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

Persze, hogy megsértődnék, de nem is várom el senkitől, hogy olyan helyre vigye, ahol felnőtt módra kell viselkedni.

Egy 6-8 éves leginkább játszótéren, játszóházban, parkban, bábszínházban, állatkertben, vidámparkban... stb. programozzon, ahol lehet gyerek.


(Mondom ezt úgy, hogy a 2,5 évesem el tud üldögélni egy kávézóban is csendesen annyi ideig, amíg megiszunk egy kávét, de ez nem neki való program akkor se)

2018. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy miben jaratjak, az o dolguk szerintem, a nagyobbik baj az, hogy 8 eves letere nemtud viselkedni. Gondolom, ha aranyos, normalis gyerek lenne, akkor a ruhai ellenere is szivesebbentoltenel vele idot. Szerintemjol tetted, hogy megmondtad, rad akartak locsolni, mert go dolomok is akarnak tole nemi nyugalmat, de igy jartak.
2018. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

A ruháit szerintem feleslegesen kritizáltad. A szülő dolga eldönteni, hogy mit ad a gyerekére és tényleg lényegtelen, hogy mj van rajta, ha jól nevelt.

Abban igazad van, hogy nem akarsz rá vigyázni, mert nem tud viselkedni, azt meg eleve nem is értem, hogy anyuka miért akarta rád tukmálni a gyerekét, ha te nem ajánlottad fel neki, hogy szívesen vigyáznál a kölyökre.

Én a stílus miatt megsértődtem volna, de biztos vagyok benne, hogy otthon mélyen magamba néznék, hogy mit és hol ronthattam el, hamár valaki nyíltan a fejemhez vágja, hogy neveletlen a gyerekem.

2018. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem kell felnőtt programra gondolni. Egy erdei kisvonatozáson is képes akkora cirkuszt csinálni, hogy csak na... De pl. ezért nem voltak barátai, barátnői az óvodában, mert állat módjára játszott ott is, ezért nem viszik játszóházba, játszótérre sem. Bár szerintem egy iskolás gyerekkel szemben nem nagy elvárás, hogy egy étteremben tudjon viselkedni, és ne kézzel egyen.
2018. júl. 15. 16:08
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
Azon meg, ha a ruházatát kritizálna valaki. Lehet hogy anyagilag nem tehetik meg, hogy új ruhákban járassák. A vislekedese problémás, de nem biztos, hogy neveletlen, lehet hogy ADHDs
2018. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
6%
Nem sértődnék meg, csak mosolyognék, amikor 15-20 év múlva visszakapod az akkor már diplomás, csinos fiatal nőtől, hogy bocs, de neki ciki egy magadfajtával bárhol megjelenni.
2018. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
22%
Valószínű, hogy ADHD-s, s nem neveletlen. Persze ettől még nem könnyű vele, de borzasztó, hogy rögtön kritizálod a gyereket.
2018. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

Hogy megsértődnék-e, azt így nem tudom, nem akkora még a gyerekem, de a leírásod alapján gáz a kislány viselkedése.

Én nem a ruháit szóltam volna le a szüleinek, inkább megmondtam volna, hogy nem akarom vinni, nem kötelességem, mert neveletlen. Ha tetszik nekik ez a helyzet, ha nem.

2018. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"15-20 év múlva visszakapod az akkor már diplomás, csinos fiatal nőtől"

Elég messzemenő következtetés, meg az is, hogy én majd 40 évesen úgy fogok kinézni, hogy ne lehessen velem bárhol megjelenni. Bár, miért is gondoltam, hogy a gyerekek normálisan viselkedhetnek, ha máshol is az a divat, hogy inkább beszólogatunk a másiknak. :)

20 éves vagyok, nincs gyerekem, de ezek szerint érettebben kezelek több dolgot, mint itt néhány "érett" anyuka.


A kislány öltözködése pedig tényleg gáz. Nem kell vadiúj ruha, turkálóból is lehet stílusosan, ízlésesen öltözködni. De mikor már látszik, hogy ki lett nőve a nadrág, a pólóból kint van a hasa, dereka, az már nem az a szint, hogy "jaj még pár hétig jó rá".

2018. júl. 15. 17:12
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

Ezzel az ADHD-s dologgol nem értek egyet. Van olyan ismerősöm, akinek ezzel diagnosztizálták a gyerekét és mindent rá is hagy, mert minek szóljon rá, hisz úgyis figyelemzavaros. Most ott tartanak, hogy a 8 éves gyerek kést vitt a suliba és egy füzetbe írta, hogy kivel hogy végezne, de anyu még így se aggódik, hisz nincs a kölyökkel semmi baj, csak ADHD-s. (egyébként pedagógus szülők), nem szólnak rá rendesen, nem nevelik.

Viszont olyan ismerősünk is van, akinek gyerekét szintén figyelemzavarral diagnosztizálták, de ettől függetlenül még ha nehezebb is, de nevelik. Őt pl bárhova szívesen magammal viszem.

2018. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!