Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok is reménytelen a...

Nálatok is reménytelen a reggeli elindulás? (Ovisok)

Figyelt kérdés
Nekem nincs még gyerekem, de a barátnőim mindig azt mesélik, hogy alig érnek be a munkahelyre, mert a gyerek húzza az időt reggel. Ez mindenhol így van, mesélnétek?
2018. júl. 16. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

3 éves a fiam, bár bölcsis még.

Reggel korán megyünk, 6-kor kell kelnie. Felkeltem, felöltöztetem, felveszem és elviszem a bölcsibe. Ott átöltöztetem és kész. Ő eközben vagy alszik tovább vagy csendben van. Nagyon ritkán hisztizik, de akkor az az én hibám, mert elcsúszott az esti lefekvés.


A lányom 9, na, vele 6 éves kora körül voltak gondok meg elsőben. :) nem akart felkelni, nem akart elindulni, nem akart ottmaradni. Ja, és nem akart felöltözni, fésülködni... De ő lány, innen is látszik. Kis lustaság. 😁

2018. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen, igy van.

Elso evben katasztrofa volt, most 2. evben sokkal jobb az elindulas.

De rengeteget kell noszogatni es ilyenkor stresszes mar a reggel is.

2018. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van.

Még a 7éves elsősre is van, hogy én adom a zoknit, gatyát, cipőt, ha nem akarok (nagyon) elkésni.

Két kezemet összeteszem a munkahelyemért, mert amióta gyesről visszajöttem, soha nem szóltak azért, hogy 5-10-15 perccel később érek be.

2018. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 3 éves lányommal nincs ilyen gond. Korán kelő, így bőven van ideje elkészülni. Az ágyazásnál noszogatni kell, de egyébként minden megy flottul. Volt, hogy egy fárasztó vasárnap után negyed 7 helyett fél 8-kor kelt, de így is 7.40-kor indultunk el. A ruhát előkészítjük este, reggel már nincs vita, a kakaót megissza, fogmosás, fésülködés és indulás. Ha korábbra mennénk, akkor sem lenne gondja.
2018. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A gyerek nem az időt húzza :)


Egyszerűen kicsi, és neki nem jelent az semmit 3 évesen, hogy 15 perc múlva el kell indulni, hogy beérj a munkahelyre. Más az ő belső órájuk még.


Egyébként nálunk nincs gond, de nálunk nincs reggeli rohanás.

2018. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyorsítom azzal a helyzetet, hogy este előre kikészítek mindent. Az apja viszi, mert én korábban járok reggel. Nem szokott gond lenni, Apa azt mondja indulás és indulás. Időben felébresztjük és szépen indul.

Az iskolásomnak már több noszogatás kell sajnos, de alapvetően vele is sima az indulás.

2018. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyem meg nem ovis, de ha kell 15 perc alatt elindulunk a nullarol (azaz onnantol hogy az agyban alszik).
2018. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én előbb felébresztem. Váratlan helyzetek néha adódnak, pl. hogy leönti magát reggelizés közben, vagy szétmegy a cipője, stb. Úgy időzítek, hogy ilyenek is beleférjenek. Sajnos nem engedhetem meg magamnak hogy elkéssek, mert busszal járok dolgozni.
2018. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én keltem, itatom meg kakaóval és öltöztetem fel.

15 perc alatt készen van.


És nem érdekel, ha tiltakozik, hétköznap reggel sietünk :)

2018. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!