Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves lányomnak gyakran...

9 éves lányomnak gyakran előfordul hogy csíp a reggeli első pisi, és utána is pár percig fáj és ég a puncija. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Voltunk gyerekorvosnál, csinált vizelet tesztcsíkot, nem volt benne semmi. Szerinte csak pszichés. Vettem neki tőzegáfonya szirupot, de ezenkívül szerintetek hova lenne érdemes fordulni?Volt esetleg aki nőgyógyászhoz elvitte a lányát ilyen fiatalon?
2018. ápr. 12. 08:51
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
én inkább urológushoz vinném.
2018. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is urológushoz vinném és kitenyésztetném a pisit nem csak egy tesztcsíkot dugnék bele.
2018. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nem véletlen vannak gyermeknögyógyászok, akikhet már csecsemöket is lehet vinni, ha indokolt - szóval a lányod életkora nem kizáró ok.


Nem tözegáfonya meg hasonlók kellenek - mert annak csak akkor van értelme, ha húgyúti fertözés van, amit nála kizárt a vizsgálat, szóval teljesen fölösleges adni neki.

Viszont nem derül ki, hogy elég folyadékot fogyaszt-e a kislány, lehet, hogy ezzel van baj. Ha ugyanis túl keveset iszik, akkor éjjel a vizelet - amiattt, hogy hosszabb ifdeig nem megy WC-re - besürüsödik és ez ingerelheti. Ez indokolhatja, hogy miért csak reggel van ilyen problémája.


Ettöl függetlenül lehet, hogy nem ártana nögyógyászati vizsgálat is, mert ugyan nem valószínü, de esetleg lehet valami ilyesmi oka is.

2018. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
fel van fázva. urológus megállapíthatja, de amúgy anti biotikum kell rá, mielőtt felmegy a veséjéig.
2018. ápr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt gennyes, véres, akkor nem baktériumról van szó. Urológushoz én is elvinném, ha már fáj neki... Vesehomok is lehet. Én tudok kisbabát is, akinek veseköve volt és műteni kellett. De lehet, hogy kidörzsölte neki az alsónemű vagy túl gyakran mosakszik és kiszárítja a tusfürdő.
2018. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem gombaja van, nekem attol szokott ez lenni. Orvos megoldja.
2018. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Simán lehet pszichés. Ne kérdezgesd, hogy fáj e csíp e, ne tulajdoníts ennek jelentőséget - lehet idővel nem mondogatja. Szerintem a vizeletvizsgálat kimutatná ha bármi egészségügyi oka lenne.
2018. ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiderült azóta valami?
2018. ápr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!