Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Történt olyan, hogy más...

Történt olyan, hogy más gyerekére vigyáztál (vagy más a tiédre), és valami baleset érte?

Figyelt kérdés
Hogy befolyásolta ez a későbbi kapcsolatotokat a gyerek szüleivel?
2018. júl. 17. 14:42
 1/8 anonim válasza:
85%
Velem ilyesmi nem történt, viszont az biztos, hogy az esemény mindenképpen befolyásolja majd a szülők viselkedését. Az meg már rajtuk, illetve a baleset súlyosságán múlik, hogy mennyire okoz gondot a továbbiakban az illetőben megbízni.
2018. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Velem még nem, de sajnos a baleset olyan, hogy a szüleivel is megeshet, hogy baj lesz egy pillanat alatt.

Függ attól is, hogy mennyire nagy baj történt.

2018. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Attól is függ, mennyire lett volna elkerülhető. Ha azért történik valami, mert nincs a sarkában az, aki vigyáz rá vagy olyan körülmények közé viszi, ami veszélyes, akkor azt jobban sérelmezném, mintha olyasmi történne vele, ami nálam/velem is megeshetett volna. Pl. gyerekem táborban elesett foci közben, elég súlyos sérülése lett, de ez máskor, máshol is előfordulhatott volna vele focizás közben. Ha viszont a nagyinál hagyott egy éves totyogóm odaégeti a kezét a sütőhöz, akkor tuti jól megharagszom rá.
2018. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Óvónő vagyok. Sajnos néha előfordul, hogy összeütköznek és van egy kis orrvérzés, vagy valaki leesik a mászókáról. Jól szokták kezelni a szülők a helyzetet, a betegségekre jobban ugranak általában. 6 éve vagyok oviban, 1 zúzódás és 8-10 orrvérzéses ütközés volt eddig, szerencsére nem gyakoriak ezek. 😊
2018. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Körülmények függvényében reagálnék én is, mint a 3. válaszoló.

Nálunk is megtörtént, hogy focizás közben esett el, de ezt én sem tudtam volna megakadályozni. De amikor az éppen 12 hónapos kapaszkodva lépegető kicsit előzetes tiltás ellenére kiviszik az utcára! kézenfogva sétálni és a beton leszedi a bőrt a homlokáról, akkor robbanok.

2018. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Kilenc hósom van, pár hónapja, mikor tanult felállni, folyton esett-kelt, volt, hogy el se tudtam kapni. Nyilván mikor anya vigyázott rá, akkor is előfordult, de ilyenért nem haragszom, mert tudom, hogy lekötözni nem lehet.

Ha figyelmetlenségből adódna baleset, már más lenne

2018. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Tesomeknal volt a 8 hónapos fiam és tesom vőlegényevel (aki amúgy a fiam kedvence) játszottak. Fiam hatra vetette magát és a srác nem érte el, be ütötte a fejet, lett egy papja és belilult. Azonnal orvoshoz vittek, szerencsére komoly baja nem történt.


A mi kapcsolatunkat semmilyen formában nem befolyásolta, a kisfiam kb. két hetig nem ment a fiuhoz, suttogot, de már újra szent a béke és továbbra is ő a szíve csücske.


Ez akkor is simán megtörtént volna ha a férjem vagy én játszunk vele.

2018. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelen esetben én vagyok a szülő.

Nem olyan rég anyósom vigyázott a 3 éves fiamra, és csúnyán leesett egy szökőkút széléről, ahol hagyta szaladgálni.

Kicsit haragudtam, mert én biztos nem hagytam volna oda felmászni sem, akár a vízbe is beleeshetett volna... Komoly baja szerencsére nem lett, de csúnyán beütötte az arcát és a térdét, lassan gyógyult.

Nem változott emiatt a kapcsolatom anyósommal, nem neheztelek rá. Viszont azt elmondtam, hogy legközelebb nem szabad hagyni, hogy felmásszon ilyen helyekre, mert kicsi még és óvatlan.

2018. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!