Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahány gyerek, annyi gyerekszob...

Ahány gyerek, annyi gyerekszoba mindenképpen vagy azért jó térelválasztás esetén egy nagy szobában is, , megfér" két testvér?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 12:04
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
79%
Külön szoba
2018. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
87%

Külön. 10-12 éves kor után mindenképpen. Tesómmal mi is egy szobában voltunk, az egy nagy szoba volt. De nagyon nem szerettük, ahogy az egyik válaszadó írta, mi is nagyon eltérőek vagyunk és állandóan csak cirkuszoltunk egymással. És ugyebár nem költöztünk el mi sem 18 éves korunkban, jó lett volna komoly kapcsolatban élőként nálunk néha együtt aludni a párommal, nyilván nem jött össze. Néha jó lett volna csak pár órára egyedül lenni, az se jött össze... Kicsiként jó volt együtt viszont.


Nálunk 1 és 3 évesek a gyerekek, külön szobában alszanak. A kicsi elég sokszor kel néha, a nagyot sem hagyná aludni. Ők is nagyon más természetűek, a nagynak már kb minden kedvenc játék csak ne zavarjon bele állandóan a kicsi, el sem tudom képzelni mi lenne itt, ha közös szobájuk lenne. :D

2018. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
98%
*A sokszor néhát úgy értem, hogy az éjszakát sokszor átalussza de ha olyanja van, akkor felkel 12x is egy éjszaka alatt.
2018. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
86%

10: tudom, de sajnos nálunk azzal lett kezelve, hogy ne legyek irigy, és kész, ennyi. Nem az irigységgel volt baj egyébként, hanem azzal, hogy 1, a tesóm nem kért, hanem elvett, 2, nagyon sokszor nem tudtam a saját ruhámat felvenni, amit akartam, mert ő már elment benne otthonról, 3, nem vigyázott rájuk, sokat tönkretett és úgy kaptam vissza. Ezek miatt kamaszként simán zártam volna az ajtót, ha épp nem vagyok otthon.

De ahogy már mások is emlegették, az is jó volt, mikor már 17-20 éves korunkban jött volna valamelyikünk pasija, és nem lehetett, vagy ment a veszekedés, hogy ki hol aludjon, hogy ne legyen "útban". Tudom, ezt is megoldhatják a szülők, habár azt se tartom jó útnak, hogy sose jöhet át a pasid és kész.

2018. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Hohohó, ne szaladjunk még ennyire előre, egyelőre 2 és 3 évesek! :D

Még nem szexelnek, nem is gondolnak ellenkező neműekre, sőt nemi szervük sincs! :P

(A legtöbb szülő nem akar erre gondolni, hogy a gyereke valaha is szexuális életet fog élni!)

2018. júl. 18. 13:18
 16/41 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk volt két gyerek szoba a kezdetektől fogva, de egy szobában aludtak kb 11 éves korukig. Akkor kérték, hogy legyen külön szoba.
2018. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
76%

Én 5 évesen kaptam külön szobát. Nagyon örültem neki.

Aztán hely szűkében az öcsémmel kellett osztozni. Kiskamaszként több magánszférát igényeltem volna, habár nagy volt a szoba, bőven volt hely. Nagyon hiányzott, hogy legyen egy saját kis zugom.

Kis korban abszolút nem baj, hogy egy szobában vannak. Később okozhat ez problémákat.

Én láttam olyan megoldást, hogy elválasztottak egy nagy szobát, galéria-ágy mindkettőbe. Saját kis élettér is van, mégsem egy kis lyuk. Kamaszként nálunk az is felmerült, hogy az egyikünk elkapja a szüleink hálóját, ők pedig a nappaliban aludnának. Végül nem lett belőle semmi... sajnos.

Nyilván jó lett volna, ha lett volna saját szobám, de túléltem. Ha van igény rá és lehetőségetek is van rá, akkor szuper a külön szoba. De mindenképp próbáljatok majd kialakítani nekik egy olyan életteret, amit sajátjainak éreznek. Kamaszként már igényük lesz a magánszférára.

2018. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a kialakítás úgy néz ki, hogy 2 háló plusz egy nappali jellegű játszószoba a hálók előtt, ez az emelet. Ha a gyerekek külön akarnak menni is megoldható, ha együtt akarnak maradni se gond. Tudunk igazodni az igényekhez. Ez volt a legvonzóbb a lakásunkban mikor megvettük.
2018. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
76%
A fiam 6 èves, ha esetleg lenne testvère csakis akkor, ha külön szobája lehetne mindkèt gyereknek. A jelenlegi lakásunk erre nem alkalmas, úgyhogy amíg nem sikerül házat vennünk(keresünk, de nem találtunk megfelelőt mèg) szóba sem jöhet még egy gyerek.
2018. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb szülő nem akar erre gondolni, hogy a gyereke valaha is szexuális életet fog élni!)

Pedig akkor is fog :D


Off:2-3 éves gyereknek nincs nemi szerve? o.O

2018. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!