Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahány gyerek, annyi gyerekszob...

Ahány gyerek, annyi gyerekszoba mindenképpen vagy azért jó térelválasztás esetén egy nagy szobában is, , megfér" két testvér?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 12:04
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
70%

Kell a külön szoba, fôleg ha nem egynemûek.

9-10 évesen már kellemetlen lesz nekik egymás elôtt öltözni.

2018. júl. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
31%
Már miért lenne kellemetlen egymás előtt családon belül? Nekünk egyáltalán nem volt kellemetlen, tök természetes volt, mint a levegő vétel. Pedig eltérő neműek vagyunk. Persze felnőttként, így, hogy évek óta külön élünk, külön családunk van már nagyon fura lenne egymás mellett öltözni. De amíg mindketten otthon éltünk ez teljesen normális volt annak ellenére, hogy volt külön szobánk.
2018. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Hat akinek van pénze lehetosege koltozni tobbszor sajat kecoba, az rakja egy szobaba. Majd kamaszkorban elkoltoznek, illetve ha kirepulnek a gyerekek akkor megint, mert nagy a lakas, de ha valamelyik gyerek visszakoltozik, akkor megint...


Szerintem célszerű kulon szoba, plane kulon nemunel.. Meg ha csak egy kicsike lyuk is, es ahhoz egy nagyobb nappali. Esetleg egy nagyobb szoba ahol kesobb lehetoseg lesz h kulon valasszak. Persze van, h egyszeruen nincs ra anyagi fedezet. Ez van, akkor ezt kell szeretni, de az biztos, hogy nem ideális.

2018. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
78%
Hát kérdező, én esetleg mosógépet veszek úgy, hogy csak a következő pár évre tervezek vele. A lakás ahol élünk, a miénk lesz még 20 év múlva is szóval nem értem miért ne lehetne előre is gondolkozni egy kicsit.
2018. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Ööö, természetesen van nekik nemi szervük. Irónia? ;-)
2018. júl. 18. 18:03
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Az ideális a külön szoba, de ugye a kérdés a térelválsztásra vonatkozott. Szerintem az óvodás kor végéig még esetleg ezt sem igénylik, ha ennyire kicsi a korkülönbség. Amikor iskolába megy a nagyobbik, akkor célszerű egy olyan minőségi térelválasztásba beruházni, ami teremt neki egy kis külön kuckót. Itt akár egy gipszkarton falra vagy egy térelválasztó szekrényre is lehet gondolni. Viszont a kamaszkorra (14-16 éves kor körül) szükséges lesz mindenképpen a külön szoba, akár a nagy szoba tényleges kettéválasztása árán is, esetleg költözés is szóba jöhet. Átmeneti megoldásként (a következő tíz évre) tehát szerintem megfelelő lehet a térelválasztás.
2018. júl. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Én úgy éltem le az életem, hogy állandóan költöztünk, ez a 11. ház, ahol lakom, most vagyok 28 éves. : -)

Nekem az természetes, ha majd pár év múlva innen is költöztek, ha megváltoznak az igényeink. Szerintem unalmas is lehet egy életet leélni egy helyen. De kinek mi.

2018. júl. 18. 20:14
 28/41 anonim ***** válasza:
36%
én 14 őcsém 13 körül voltunk mikor a szüleink megkérdezték hogy szeretnénk-e maradni egy nagy szobában (kb 5x5méteres) vagy csináljunk belőle 1-1 kissebb szobát. Mindketten maradni szerettünk volna. Persze volt nekem is hogy valamelyik ruhámat láttam rajta, de ezen a külön szoba sem változtatott volna.. nem bántam meg hogy maradtunk, este elalvás előtt mindig sokat beszélgettünk.. vagy hétköznap este mikor nem engedték el valahova és kiszökött én engedtem be az ablakon.. de nem szerettem azt..de nem árultak be.. annyi volt a hátránya a közös szobában hogy így nem nagyon hordtam haza lányokat.. majd én is meg fogom kérdezni a gyerekeimet hogy ők hogy szeretnék..
2018. júl. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó vagyok. Az autocorrect kijavított pár szavat és nem volt időm újrolvasni.. én nem árultam be őt a szüleimnek.. pedig nagyon nem tetszett és elég gyakran ellógott olyan 17 éves kora körül..(én meg egyszer sem)

Később lett egy lánytestvérünk, 10 évvel fiatalabb tőlünk, neki volt külön szobája..

2018. júl. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk mindenképpen külön szoba, ehhez ragaszkodtam és ragaszkodom is (most állunk lakásvásárlás előtt, férjem szerint nem lenne baj, ha egy szobában lennének, mert ő is felnőtt így, kibírják). De náluk nagy a korkülönbség, 8 év. A kicsi két és fél éves, a nagy lassan 11, teljesen más a bioritmusuk is, ha közös szobában lennének, abból csak a balhé lenne.

Ha kicsi lenne a korkülönbség, lehetne közös szobájuk is, legalább is egy darabig.

2018. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!