Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha hármasban vagyunk mindent...

Ha hármasban vagyunk mindent rámhárit a férjem, nem vigyáz a kicsire, stb. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azaz mindig nekem kell a gyerek után rohanni, orrát fujni, sétahajón körbemászkálni, itatni, etetni, mert ő még elszökni is engedné gyereket kilométer messzire, autoutra, sorolhatnám.

Vagy példa előkészitettem neki a vasalot hogy addig fürdök, de még kipillantottam a szobába, erre is azt látom hogy a kicsi a kisautoit pakolja a vasalodeszkára, már külön orditanom kellett hogy vigye már el onnan őt es vasaljon akkor vagy pakolja el.


Egy egy hármasban töltött "pihenés"állandoan abbol ál hogy én a gyerek körül ugrálok, játszotéren is telefonozik csak.

Amikor közöltem hogy a kicsi nélkül is szeretnék vele valahova elmenni, szabadság, ilyesmi, akkor közölte hogy de pedig jöhetne a gyerek is es engem akart annak kihozni hogy milyen anya vagyok hogy leráznám a gyereket


2018. júl. 20. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos az ilyen márpedig nem fog változni.

Sokmindent nem tudsz tenni. De több gyereket az ilyennek ne vállalj!

Itthon magától az enyémnek se nagyon jut eszébe, ami a gyerekekkel kapcsolatos, ellenben ha szólok neki, megcsinálja. Néha ez is uncsi, hogy szólni kell, de még mindig jóval előnyösebb, mintha nem csinálná úgy sem. Ha vagyunk valahol, meg most alap, hogy ő szaladgál a 2 éves után, mert terhes vagyok, utolsó hetekben járok.


Az meg, hogy milyen anya vagy... Ha a gyerek után szaladgálni kell, feltételezem, nem kicsi babáról van szó, teljesen érthető, hogy szeretnél a férjeddel kettesben is időt tölteni. Ha ő nem, akkor ott azt hiszem, nem csak a gyerek körüli dolgokban van a probléma.

2018. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Tudja, hogy felelőtlenség esetén akár sittre is kerülhettek? Ideje lenne felnőnie. De neked is, hogy ha tudod, hogy alkalmatlan az apaszerepre, akkor nem hagyod elöl a vasalót!
2018. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Azert csinalja ezt, mert lusta es neki kenyelmesebb, ha te jarsz a gyerek utan. Amut meg is teszel, hiszen mast nem tudsz tenni, foleg, ha mar bebizonyitotta, hogy nem is vigyaz felelossegteljesen a gyereketekre. Hamar eljuthat igy odaig, hogy meg sem kered, gondolom ez a celja.

Nem a te ferjed az egyetlen, latni ilyet jo sokat.

Beszeljetek meg, hatha az segit es valtoztat, az is kehet, hogy o ezt eszre sem veszi.

A baratnom ferje is valtoztatott, amig rabeszelte a baratnomet a masodik gyerekre. Volt vagy masfel honap is, mig aktiv apuka volt, de amint kiderult, hogy uton a masodik gyerek, akkor abba is hagyta. (A baratnom arra hivatkozva nem akart meg egy gyereket, hogy a ferje nem csinal a gyerekkel semmit, de vegul beadta a derekat, mert a ferj megigerte, hogy valtoztat.)

Most a baratnom mar ket gyerek utan jar allo nap, a ferje meg sem mozdul.

Szoval ez majd jusson eszedbe, ha szoba kerulne a masodik gyerek...

2018. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Engem konkrétan nem enged a lányunk közelébe a férjem. Ő akarja etetni, játszani vele, sétálni vinni. A fürdetés hétköznap is az övé, csak akkor segíthetek, ha hajat is mosunk. 😊 Szerintem ez lenne a normális, hiszen az ő gyereke is és nem akar lemaradni a kislányunk fejlődéséről ő sem.
2018. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy könnyű helyzetben. Kezdetben a férjem ugyanezt csinálta, azzal a felkiáltással, hogy én úgyis jobban el tudom látni a gyereket. Folyton a telefonját bújta, nem foglalkozott a gyerekkel. Sajnos ezt kapta ő is az apjától, ez volt minta.

Szerintem beszélgess el a pároddal, mikor alszik a gyerek, hogy gondolkodott-e már azon, hogy milyen apa szeretne lenni. Ha közeli, szeretettel és bizalommal teli szülői kapcsolatot akar, azért meg kell dolgozni. Sokat játszani, odafigyelni, gondoskodni. Adj a párodnak feladatokat (fürdetés, esti mese, hétvégén apás program, amikor te nem mész velük).

Nálunk bevált, 4 éves a fiam, és a párom most már jó apává vált. Nyugodtan otthon tudom hagyni öket, ha megyek valahová.

A párom azt is elmondta, hogy eleinte nagyon bizonytalan volt, ha rászóltam, hogy valamit rosszul csinál, az elvette a kedvét az egésztől.

Szóval szerintem beszélj a férjeddel, és ha nem veszélyes amit csinál, akkor hadd csinálja a maga módján. Abban egyetértek az előttem szólókkal, hogy a második gyereket még megfontolnám.

2018. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!