Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom csak az apjával...

A lányom csak az apjával hajlandó fürdeni mert egyszer amikor mostam a haját a szemébe ment a sampon. Mit csináljak hogy hagyja magát nekem fürdetni?

Figyelt kérdés
A férjem dolgozik és késő jön haza akkor meg már fáradt. Szeretném én fürdetni.
2018. júl. 23. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Mekkora? Minden nap hajat mosol neki? Elvileg az nem egészséges (a több mosás több faggyú termelésére ösztönzi a fejbőrt és hamarabb zsírosodik tőle a haj, aminek meg szintén nem tesz jót, ha sokszor találkozik vegyszerrel) , így ezért is ritkíthatnátok 4-5 napontára (ha épp nem feküdt bele mondjuk izzadtan a homokozóba:). Szóval ne legyen mindig hajmosás vagy ha már megérti, fogjon oda ő a szeme elé egy kis törülközőt vagy létezik babának való fürdőgallér e célra - ezek ellen csak nem lehet kifogása. Ha ennek ellenére is hisztizik, az már valami másról (esti apahiány, fáradtság, megszokás... stb.) szól és dac, amit túl kell élni, de büdös csak nem maradhat :)
2018. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Hány éves a lányod? És miért ő szabja a felnőtteknek a feltételeket?


Magyarázd el neki hogy véletlen volt a múltkori, nem bántani akartad és máskor jobban oda figyelsz erre.

2018. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

3 éves. Nem mosom mindennap a haját.

Ordít ha meglátja a vizet és beszalad a szobába ,sír én így nem tudom fürdetni

2018. júl. 23. 11:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

De hát nyugtasd meg! Te vagy az anyja.


Nem is kell őt sírva fürdetni, meg kell vele értetni hogy mi fog történni. 3 éves gyerek, már rég érti amit mondasz.

2018. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Fürödj vele párszor
2018. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, nektek mi elfogadható, hogy valahogy túlestek rajta és reméled, hogy útközben rájön, hogy nem is fáj, vagy példaként beülsz vele a kádba egy zsák játékkal vagy beígérsz fűt és fát... Csak akadt még pár dolog, amit akarata ellenére kellett vele már csinálnod (fogmosás, orrszívás, főzelék, sorbanállás...:) ) na ezt is valahogy most meg kellene oldani, és a te döntésed, hogy milyen stílusban.
2018. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is hasonló. Mikor erhes voltam es nagy pocakom volt az apja kezdte furdetni, en csak akkor csatlakoztam mikor hajat is mostunk, mert olyankor bődületes hisztit lerendez mindig (ezt csak az erti aki benne van...)Ezt úgy megszokta, hogy ha engem meglat a furdoben akkor tudja, hogy hajmosas lesz, es sír. Úgyhogy mi így maradtunk, apa furdeti a nagyot, en a kicsit, igazabol nem zavar. Majd ha kicsit nagyobb lesz es nem retteg ennyire a hajmosastol, akkor valtozik ez is.
2018. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Elkapod és megfürdeted, kb. 5 perc alatt kész.


Nekem alap lenne, hogy nem a hulla fáradt férjem fürdeti késő este, hiába hisztizik a kishölgy.

2018. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan sampont használsz ugye ami nem csipi a szemét?!

Beszéld meg vele, 3 éves, vele már meg lehet.

2018. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vegyél valami izgi fürdős játékot, és mondd meg, hogy csak akkor játszhat vele, amikor te fürdeted. De ne akadj ki ha elsőre nemet mond. :) nálunk még az segített, hogy hajmosásnál engedtem, hogy egy kis törölközőt szorítson az arcához, nehogy véletlenül is belemenjen a víz a szemébe. :D
2018. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!