Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnának felügyelet...

Hogyan tudnának felügyelet nélkül szépen játszani a gyerekeim anélkül, hogy bármit tönkretennének?

Figyelt kérdés
5 és hétévesek, a kisebbik fiú, nagyobbik lány. Egyik gond az, hogy nehezen állnak neki a hagyományos játéknak, inkább lézengenek,vagy ha játszanak, nem kitartók, és gyakran akkor játszanak, ha én felkínálok valamit vagy elkezdek velük játszani. Ha egyedül hagyom őket, abból meg vm vadulás lesz és mindent tönkretesznek. Falra festés, festék kiöntése padlóra, slime a padlóba, kanapéba, stift ragasztó a vadiúj székre, és nem mellékesen mindent széthajigálnak. az egész életem rendrakásból áll, pedig már többször szóltam, kedvesen, ordibálva, tudják is hogy mit nem szabad, de azt mondják, hogy nem akarták direkt csak belefeledkeztek a játékba.
2018. aug. 5. 17:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem az autista (aspergeres) gyerekem ilyesmi. Egy pillanatra nem lehet még csak le sem venni róla a szemünket, mert annak azonnal valami baromság vagy károkozás lesz a vége. A semmiből bekattan neki, hogy ő ki akar menni az erkélyre a muskátlikat megtépkedni, nyilván nem hagyjuk neki, de ez azzal jár, hogy akkor valaki a családból ott áll az erkélyajtó előtt jó hosszú ideig őrizgetni, mert egyhamar nem tesz le róla, viszont képes kiverni/rúgni az üveget... Az, hogy ő normálisan elfoglalja magát, ráadásul egyedül, esélytelen. Csak ha folyamatosan játszunk vele és 100% figyelmet kap, akkor van rendben.

Ezzel nem arra célzok, hogy a gyerekeid is rajta vannak a spektrumon, de az mondjuk lehet, hogy van egy kis idegrendszeri éretlenségük, esetleg AD(H)D... Én megnézetném őket egy alapozó terapeutával.

2019. nov. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!