Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire jellemző a gyereketek...

Mennyire jellemző a gyereketek osztályában uzsi doboz? Bento dobozok készítése?

Figyelt kérdés
Németországból köktöztünk haza, ott ilyen uzsis dobozokat vittek a gyerekek tízóraira ebédre. Mintára vágott szendvicsek, házi műzlik sok gyümivel zöldséggel. Ez itthon mennyire szokás?
2018. aug. 8. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Az én fiam is uzsonnás dobozban viszi az aznapi extra kaját.

(Jár alapból tízórai, ebéd, uzsonna nálunk)

Ez csak extra, ha nem ízlene neki,de mindig elfogy. :)


Még nem panaszkodott, hogy ciki volna.

2018. aug. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Attol fugg az iskolaban van e tizorai vagy uzsi ha van szerintem nem szukseges ha nincs akkor viszont nem arthat egykis plusz kaja.
2018. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a tanszerlistában is benne volt.
2018. aug. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk mindenki visz. Oké, nem mintára vágott szendvicset meg arannyal futtatott, kicsipkézett házi biosüteményt, de olyan uzsit amit szeret.
2018. aug. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarorszagon kevésbé jellemző, mivel ott a közétkeztetés minden iskolában. Külföldön viszont sok helyen nincs, így ez a megoldás a gyerekek étkezésére
2018. aug. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki viszi a dobozkáját, az is akinek van tízórai, uzsonna (ebédre nem lehet), mert kis rágcsa mindig van otthonról. Mondjuk az enyém nem ette a bentit, szóval ő csak dobozból étkezett.

Én speciel megveszek a Bento dobozokért, csak a reggeli rohanásban már nem szokott ilyesmire idő jutni. tartalmilag próbálom követni (kap kis édességet -müzli szelet, pár szem keksz, mazsola; kis sósat -ropi, kréker, sajtos tallér; gyümölcsöt -alma, banán vagy zacsis gyümölcspép; és szendvicset), de nem cifrázom-formázom, pedig szerintem irtó menő!

Ami viszont nem marad el soha, az a [lunch note]. Imádja a gyerekem, és imádták a tanítónénik is :)


Jövőre már az ebédet is viszi, szóval be kell majd valamit újítanom.

2018. aug. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

A doboz praktikus, mert nem nyomódik szét a kaja.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy ennyire játékosan tálalja valaki az ételt. Aztán ha fordul egyet a világ, és nem tudsz reggel ennyi időt rászánni, hogy virágokat faragj a répából, akkor nem fogja megenni. (Láttam már ilyet.) Legyen a tízórai és az uzsonna is változatos, színes, a találás gusztusos, de az étel nem játék.

Nekem ez kezd már kicsit átcsúszni ellenszenvesbe, mikor anyuka naponta tolja fel instára, hogy milyen műalkotást fog a gyerek széttúrni evés közben. Régen nem a gyerekről szól, mikor valaki ilyen szinten nyomatja.

2018. aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó: szomorú és sötét lehet a lelkivilágod ha téged az irritál, hogy egy kisgyereknek játékos formában csomagol egészséges ételt az anyukája/apukája...
2018. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%
#7 szerintem semmivel nem különb így csomagolni, mint arra odafigyelni, hogy mit vegyen fel a gyerek, vagy kislányoknak minden reggel különböző frizurát, fonatot készíteni.
2018. aug. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

7

Ezt a vaslogikát követve, miért tálalunk gusztusosan bármilyen ételt otthon vagy egy étteremben, úgyis csak megeszed, osztjóvan', az élet nem habostorta elvátrsak ...

Facepalm.


Kérdező, ez iskolafüggő, illetve szülőfüggő leginkább.

2018. aug. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!