Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akarja egy két...

Miért nem akarja egy két éves, hogy az anyja énekeljen neki? A szülinapi daltól el is sírta magát. Amúgy elvétve volt neki énekelve, de nem volt jellemző (kb soha).

Figyelt kérdés
Pszichológiai oldala érdekelne, ha valaki tud rà válaszolni :)

2017. okt. 15. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Lehet hülyeségeket énekel.

Mert pl egy "sétálunk, sétunk, egy kis dombra lecsücsülünk" daltol séta közben, vagy pl egy csip csip csokátol nem sir senki.

2017. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Ennyire rossz hangod van?:-D Az én két és háromnegyed évesem ugyan nem sírta el magát, de megkért hogy táncoljunk inkább, zenét meg a neten keressek:-D


Komolyra fordítva a szót: Vannak gyerekek, akiknek érzékenyebb a hallásuk, így kellemetlen érzést okozhat nekik az ilyenfajta zaj, főleg ha hangos. Ha zenét kapcsolsz neki, arra hogy reagál?

2017. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Talán mert nem dudorászó, megnyugtató hangod van, hanem visítozol, mint az X-faktorosok. Bocsi
2017. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Én sokat éneklek a lányomnak. Egy ideje ki tudja fejezni, hogy nem tetszik neki.. igaza van, borzasztó hangom van, pedig azt mondják az anyuka hangja kedves a gyereknek. Énekelnem és mondókáznom viszont muszáj a beszédfejlesztés miatt, szóval egy darabig még hallani fog.


Én sem bírom anyám hangját amúgy, az enyémnél is rosszabb, mondjuk mi sosem jöttünk ki valami jól, szóval nem tudom, mennyire tudok a viszonyunktól elvonatkoztatni.

2017. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2%
A szülinapi daltól nem bőgtem, de már 1 éves korom előtt is értelmeztem a dal szövegét, ha nyomasztó volt, vagy ha a dallam volt túl komoly, akkor így fejeztem ki, hogy nem akarom hallgatni.
2017. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Naa, nem én énekeltem :D más családról van szó, az enyèm még túl kicsi, hogy reklamáljon. csak szimplán kíváncsi voltam, van-e valami pszichológiai vonatkozása, vagy csak nem szereti és kész. De a vicceskedőknek köszönöm az értelmes kommenteket. :)
2017. okt. 15. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Léteznek túlérzékeny hallású gyerekek, akiknek bizonyos frekvenciák kellemetlenek. Lehet, hogy ezért tiltakozik az éneklés ellen.
2017. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
5 perce szakadok a komidon 3 👍😂😂😂
2017. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Az én lányom 9 hónapos. Sokat énekelek neki. Minden dal tetszik neki, de a csip-csip csókánál mindig sír. Mindig csak ennél sír, más éneknél soha. Még nem jöttem rá, hogy miért.
2017. okt. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha szinte soha nem énekelnek neki, lehet, hogy nem tudta mi ez, és azt hihette, hogy az anyja sír, vagy valami baja van.
2017. okt. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!