Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet egy 2 éves...

Hogyan lehet egy 2 éves gyereket leszoktatni arról hogy verekedjen?

Figyelt kérdés
Mostanában a gyermekem elkezdett verekedni, pedig nem ezt a példát látja tőlünk. Megprobáltuk büntetni - megvontuk a kedvenc plüss játékát - de sajnos eredmény nélkül. Volt mással is így? Hogyan tudta leszoktatni erről?
2018. aug. 10. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Úgy, hogy azonnal letérdelsz hozzá, a szemébe nézel -ez nagyon fontos-, megfogod a kezét és közlöd, hogy: NEM.

Nagyon fontos, hogy minden alkalommal ugyanígy reagálni és azonnal.

Igen, ha kell, ezerszer. Ezeregyedszerre nem fogja csináli.



Kettő évesen nem érti, hogy miért veszik el tőle a plüsst x időre, nincs erre feljettsége még.

2018. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Neveleni kell. Szüntelenül. Ezekszerint a plüssök elvétele nem hat rá, mást kell keresni, ami hat rá, ha a szép szó nem segít.

És újra és újra emlékeztetni mit szabad és mit nem. Ha kell akkor papagály módjára.

2018. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

29 hónapos a lányom, mi is mindig elmondjuk, hogy nem szabad, valamint kérjük, hogy a bántalmazottat simizze meg.

Sajnos, mivel egxáltalán nem beszél, elég egyoldalú a kommunikáció, de akkor is muszáj.

Ha a te gyereked már beszél, akkor könnyebb dolgod van. Leellenőrizheted, hogy mennyit értett meg a helyzetből.

2018. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Büntetéssel nem érsz semmit egy 2 évesnél, de még egy 3 évesnél sem, mert nem tudja összekapcsolni, nem fejlett hozzá. Ez egy folyamat, mint ahogy a verekedésről leszoktatás sem megy egyik napról a másikra.

Ő még így fejezi ki a dühét, nem tetszését, félelmét, hogy csapkod. Ha téged üt, mond, hogy nem szabad és fáj anyának. Fogd le a kezét, vedd el a figyelmét. Valszeg tovább fogja csinálni, mivel nem elég fejlett ahhoz, hogy emlékezzen, hogy előző nap azt mondtad, hogy nem szabad, és az okokat sem tudja majd összekapcsolni. Még nagyon kicsi hozzá.

2018. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rögtön le kell reagálni szerintem is. Megfogod a kezét, leguggolsz és a szemébe mondod komolyan, hogy "nem". Utána mondhatod, hogy anyának vagy xy-nak ez fáj, helyette inkább simogasson, amit meg is mutathatsz az ő kezével. És ezt sokszor el kell ismételni. Persze ha csak azért is folytatja, kapd a hónod alá és vidd arrébb.
2018. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rém egyszerű volt: a testvére egyszer elverte és rögtön megtanulta, hogy ne verekedjen :)


Velünk is próbálkozott, olyankor elkaptuk a kezét-lábát és NEM!, büntetés, meg otthagytuk egyedül.


A tesó viszont keményen odacsapott neki.

2018. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam 1 éves kora körül kezdte, de másfél évesen leszokott róla.


Én azt vettem észre, hogy ez egy fejlődési dolog volt, másfél éves korára tanulta meg “mit kell csinálni” a gyerekekkel. Viccesen mondva: mire valók. Addig nem engedte be őket közel magához, ahogy valaki odament hozzá, megütötte.


Na most én is csak a rászólást és a kiemelést alkalmaztam. Rászoltam, majd elvittem onnan. Kellett pár hónap, de sikerült. Amikor már a megértés vége felé voltunk és odament hozzá egy kisgyerek, csak annyit mondtam: “tudod! Legyél kedves!” És olyankor jobban odafigyelt, mi is a szabály ilyenkor.

Azóta nagyon kedves mindenkivel.

2018. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!