Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom jobban szereti a...

A kislányom jobban szereti a mostoháját, mint engem. Ez normális?!

Figyelt kérdés

3 éve váltunk el a férjemmel.Neki lett uj kapcsolata. A lányunkat közösen neveljük továbbra is,így sokat van nála is. A kislányom a minap azzal jött haza, hogy ha én meghalok, lehet e Dóri (ő apuka uj barátnője) az anyukája.Mert hogy nagyon szereti őt, ugy mint engem.

Nem panaszkodom,rendes nő tényleg, sokat játszik,vásárol a lányommal. Van hogy ő fürdeti,reggel oviba viszi stb. Csak azért fusztrál hogy úgy szereti a lányom őt is, mint engem...


2018. aug. 12. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Nem, szerintem nem normalis és elég rossz érzés lehet :( főleg hogy azt latolgatja ha meghalsz....nyilván nem úgy gondolja ahogy hangzik nade....
2018. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez a meghalsz dolog onnan jött, hogy sajnos a szomszédba lakó kislány barátnő (10 éves), meghalt az anyukája autóbalesetben egy hónapja.

És ugye beszélgettünk erről a lányunkkal is...

2018. aug. 12. 13:45
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem szereti jobban, és igen, normális. Meg van zavarodva, talán ijedve is. Minden gyereknek szüksége van az érzelmi biztonságra. Mondd neki, hogy nagyon örülnél, ha Dóri lenne az új anyukája, ha veled valami történne, mert tudod, hogy szereti őt. És ezzel rövidre is zárhatjátok a kérdést. A gyerek megnyugszik, a téma lekerül a napirendről. Ez nem azt jelenti, hogy a kislány őt jobban szereti, hiszen kikérte a véleményedet, fontos neki, hogy te mit gondolsz. Nem könnyű, de fogadd el, hogy jól kijön apuka új társával. Gondolom te is szeretnéd, ha majd az új pároddal jó kapcsolata lenne.
2018. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok, hogy nagyon szeret Téged - mindenkinél jobban. Ezek a zavaros szövegek a mozaikcsaládoknál előfordulnak. Te többet tiltasz, ezért most úgy érzi "jobban szereti" azt, aki többet enged. A kérdést zárd le: lehet akkor ő az anyukád! És reméljük ezt, hogy ez mennyire nem mély és igazi érzés, nem fogja megtapasztalni gyerekkorában, hanem szépen felneveled és ő maga fog rájönni, butaságot mondogat most.


"Nem nyafognék, de most már késő,

most látom, milyen óriás ő -

szürke haja lebben az égen,

kékítőt old az ég vizében."

2018. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
De hiszen azt írod hogy a kislány azt mondta ugyanúgy szereti őt mint téged. Biztos rossz érzés lehet ( én is elváltam ) , de egy óvodás gyerek még nem érzi ennek a súlyát hogy mit mond, nem kell komolyan venni, természetes hogy téged szeret a legjobban.
2018. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is lehet emögött a kérdés mögött, hogy ugye most először találkozott közelebbről egy anyuka halálának a jelenségével. Pláne nagy érzelmi azonosulás lehetett, ha a szomszéd kislány (akit nyilván magával is azonosíthat) anyukája váratlanul meghalt. Nyilván ilyenkor erős félelmet élhet át, hogy ilyen elven te is "meghalhatsz". (gyerekeknél nyilván sokáig fel sem merül, hogy a szülővel történhet valami)


Ezt egy gyereknek nagyon sokkoló lehet feldolgozni, és a biztonságérzetét eléggé megingathatja. (eljátszik a gondolattal, hogy mi történne vele ha te meghalnál, hova kerülne, ki vigyázna rá stb...)


Lehet azért hozta ezt fel, mert neki ebben a lelki állapotban "megnyugtató" a tudat, hogy a "mostohaanyuka" vigyázna rá, ha veled vagy az apukával bármi történne és ezzel csökkentette a félelmét...szóval nem biztos, hogy a személyed ellen szólt a kérdés.


Ettől függetlenül rossz lehetett ezt hallani, de szerintem próbálj meg inkább arról beszélgetni vele erről a "traumáról". Ne hagyd, hogy a saját kicsinyes sértettséged eluralkodjon rajtad, hiszen lelkileg ő a sebezhetőbb.

2018. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát nem jó érzés, hogy ha kérdezem kit szeret a világon a legjobban azt mondja hogy engem meg Dórit...nem is az apját vagy valami.Nagyon ragszkodik és nagyon szereti ezt a nőt.

De bízom benne hogy azért én vagyok a fontosabb neki. :)

Köszönöm a válaszokat!Igyekszem elfogadni ezt a helyzetet, megnyugodni.

2018. aug. 12. 14:59
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Hát nem jó érzés, hogy ha kérdezem kit szeret a világon a legjobban"


Minek kérdezgetsz ilyet tőle? Miért várod el, hogy gyerekfejjel rangsorolja a számára fontos embereket? Nyilván neked ő a legfontosabb, de mit szóltál volna, ha a párod a legnagyobb szerelem idején azt kérdezi, hogy kit szeretsz a legjobban? Tudtál volna választani? Jobban szeretted őt a világon mindenkinél? Ha igen, mit szólt volna ehhez az édesanyád? Ha nem, mit szólt volna hozzá a párod? Ne várd el egy kisgyerektől, hogy különbséget tudjon tenni a szeretetek között, amit különböző emberek iránt érez.

2018. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért biztosítanám, hogy valószínű nem halok meg, csak ha már elviselhetetlen vén szipityó leszek, és még akkor is csak nagynehezen. :)
2018. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
+r
2018. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!