Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bennetek milyen érzések...

Bennetek milyen érzések voltak mikor GYESEN otthon voltatok a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Konkrétan azok véleményére vagyok kívancsi akik az ELSŐ gyerekükkel vannak otthon és már majdnem 3 éve. Igaz most ősszel már oviba megy a gyermekem, de kíváncsi vagyok más is érezte-e úgy magát, mint ahogyan én. Mikor a párom is itthon van minden rendben van, szeretem mikor 3an együtt vagyunk, sokfelé mászkálunk stb... de a nap azon részében mikor csak én vagyok vele, és hozzáteszem ez nem azt jelenti hogy állandóan a lakásban vagyunk, mindig naponta 2x megyünk szabad levegőre, ide-oda programozni, szóval hiába találkozunk ilyenkor ismerősökkel vagy hiába mókázunk jókat együtt sokszor előbújik bennem valamiféle fásultság, unalom, 'elegem van' érzés. Sokszor akkor mikor nem is vitázunk semmin. Unom a játszóterezést már a közös itthoni játékot is unom. Olyan érdekes hogy amikor csak a párom van vele pár órát, mert valami dolgom van, vagy szimplán elmegyek kikapcsolódni stb.. akkor utána annyival többre tudom értékelni a gyerekemmel töltött időt. Gondolom ez az egész normális, csak tényleg kívancsi vagyok más hogy étezte magát gyes alatt..de őszintén. köszi a válaszokat :)

2018. aug. 14. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez tök normális, néha én is nagyon unatkozom, mivel csak egy-két dologgal lehet foglalkozni: gyerek, háztartás, főzés, persze, hogy elunja az ember, a normál, munkás életben több inger van és ott felnőttekkel beszélgetsz.
2018. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen ugyanez.

Minden letezo programon voltunk mar az elmult 1 evben. Igyekeztem lazan venni, magamra is idot szakitani.

De mar en is belefasultam, egyszeruen ugy erzem, hogy ha meg egy tornyot fel kell epiteni, meg egyszer le kell menni a jatszoterre, meg egyszer el kell meselni ugyanazt a meset, megorulok .

De ha valaki megkerdezi, persze azt mondom, hogy nagyon elvezem a gyesen levest. Persze, vannak napok amikor tenyleg elvezem, de ebbol van kevesebb.

Van, hogy mar reggel azon imadkozom, hogy jojjon haza a parom, vagy ajanlja fel a nagymama h vigyaz a gyerekre. Sokszor szamolom vissza az orakat estig. Annyira de annyira unatkozom. Es mivel nem keresek penzt, haszontalannak is erzem magamat.


Az enyem 2 eves es most megy bolcsibe szerencsere.

2018. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Úgy 2,5-3 évig jól elvoltunk, bár fárasztó volt. Azóta egyre rosszabb, 4,5 éve vagyok itthon, már a másodikkal. Nagyon fásult, kiégett és végtelenül kimerült vagyok. Nemsokára megyek vissza dolgozni, remélem visszatér az "életkedvem".
2018. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk nagyon kis korkülönbség van (11 hónap), kettővel voltam itthon egyedül, férjem dolgozott, nagymamák dolgoztak, igazán senkir sem számithattam hogy leváltson, éjjel sem aludtam. Voltak jobb és rosszabb időszakok. Már örültem és szabadság, nyaralás érzetét keltette ha egyedül mehettem el egy élelmiszerboltba autóval.

Visszanyúltam öt percekre gyerek előtti hobbijaimhoz, persze ezek igen rövid időtartalmú dolgok, de muszáj volt magammal is foglalkozni (olvasás, himzés...) mert különben belebolondultam volna az állandó körforgásba 3-4 óra alvással.

Most 5-6 évesek a fiúk - igazából akikkel akkor ovi előtt összejártunk a játszótéren és a gyerekprogramos helyeken azokkal a szülőkkel, gyerekekkel találkozunk most is. Építsd ezt a kapcsolatvonalat, mert később sem fog változni, hacsak nem költöztök.

A fásultság érzése szerintem a nemalvástól, monotonitástól mindenkiben bent van. Gondolj bele - teljesen felszerelt háztartásban élsz folyó vízzel, autómata mosógéppel, robotgépekkel, mosogatógéppel és val.szeg. télen fát sem kell behordanod, ha 20 perc nyugit akarsz csak bekapcsolod a tv-ben valamelyik mesét a 170-ből.

Bocs, de tényleg az a probléma hogy nincs probléma. Keress magadnak egy hobbit vagy tanulj valamit - szakmailag ismételj, nyelvet tanulj!

2018. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Akkor itt az ideje,hogy elmenj dolgozni!


2 gyerekes munkába járó anyuka

2018. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
De jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel :D
2018. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is pici korkülönbségek vannak, a két nagy közt 13 hónap. Én imádom ezt, sosem unatkozom. Viszont nem is csak a háztartás a és a gyerekek teszik ki a mindennapjaimat, szakítok időt a hobbimra (tudom mellettük csinálni), dolgozgatok is alvásidőben. A nyelvtanulással is kacérkodom, bár még nem kezdtem el és tervezem a második diplomámat is megszerezni hamarosan, levelező szakon. Találd fel magad és ne csak gyerekprogramokra járjatok!
2018. aug. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a válaszokat, számomra nagyon jó érzés volt mindegyiket olvasni. Sokszor jó érzés idegenektől hallani, hogy ugyanabban a cipőben járnak.

Természetesen dolgozni fogok amint az oviba belerázódott a gyermekem. De valószínűnek tartom, hogy a második gyerekemnél ( ha lesz) jobban átfogom gondolni a bölcsi vagy itthon meg egy évig dolgot...

2018. aug. 15. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!