Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy vette rá a gyerkőcöt...

Ki hogy vette rá a gyerkőcöt az önálló evésre?

Figyelt kérdés
Kisfiam 19 hós és egyszerűen nem hajlandó önállóan enni. Az ételt kiborítja a tányérból és inkább kézzel eszik evőeszköz helyett.
2018. aug. 14. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Másfél évesen önálló, tiszta evőeszközhasználatot vársz?


:)

2018. aug. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, de etetni kell h egyen. A védőnő meg már piszkál ezzel a dologgal.
2018. aug. 14. 17:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves kora környékén kezdett a fiam önállóan enni evőeszközzel. A leves után fel kellett mosni, meg teljesen átöltöztetni. Januári gyerek, idén nyáron tanult meg evőeszközzel enni. A villával már ügyesen bánik, a leves még megy mellé, de alakul. De nem eszik tisztán most sem, azt nem lehet mondani.
2018. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam szintén 19 hónapos.

Őt úgy vettem rá, hogy hagytam hogy kézzel egyen. Persze nem a főzeléket.. Hagytam neki, hogy kézzel vegye fel a falatokat, főleg olyan ételeknél mint a rántott hús falatok vagy a főtt krumpli. Mindig tartottam a tányérja mellett egy villát és egyet magamnál, hogy azzal adjam ha kell.

Egy idő után elkezdett neki nem tetszeni az, ha én adtam neki. Csak az volt a jó ha ő csipeget. Így hát igen, hagyva volt és lassan felvette az evőeszközt és próbálkozni kezdett. Eleinte csak dísznek volt a kezében, majd megint kis idővel a másik kezével szúrta rá az ételt. Most már egész hatékony, de van hogy segíteni kell neki.

2018. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Természetesen nem olyan ügyes mint egy óvodás, sőt. A levest egyáltalán nem tudja kanalazni.

A kis kanalat, villát szerencsével használja. Szúrni fel tudja szúrni az ételt, kanalazni is kábé tud, de legtöbbször a szájánál még kiesik belőle a cucc. Mármint kanál esetén.

2018. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem rávenni kell. Majd megtanulja. Lányom kb 27-28 hónapos korára èrett meg rá. De ha nyűgös,a mai napig etetem. Nincs ezzel semmi baj,kicsi még...Amúgy meg tud enni magától,csak néha túl fáradt hozzá :)
2018. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A védőnőnek meg bólogass,hogy persze-persze :)
2018. aug. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a védőnőket, főleg a miénket akinek még gyereke sincs és úgy osztja az észt. A gyerekeim 1 éves korában már piszkált azzal, hogy miért nem esznek kanállal, mert nem akartak... Fiam konkrétan 2 éves koráig nem volt hajlandó evőeszközt fogni a kezébe így én etettem állandóan. 2 évesen meg egyik nap kért kanalat és olyan gyönyörűen evett elsőre mintha már fél éve gyakorolná. Lányomnál tapasztalatból már nem is erőltettem de 1.5 évesen ő már akart próbálkozni, lassan haladt de egész szépen evett. Mire 2 évesen bölcsibe ment már rendesen evett kanállal.
2018. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Minel hamarabb megengedni neki, hogy próbálkozzon...

2 kanalas módszer. Egyikkel ő kanalaz, masikkal eteted. Falatkákat lehet kézzel. Egyébként h kézzel eszik, az önálló :D csak nem használ evőeszközt. Egyébként először a fiamnak villa ment jobban, majd a kanál, most a kés a menő, természetesen a vajazó kés. 2,5 éves nagyon szépen eszik, levest is. Egyedül a rizzsel áll hadilábon, azt valahogy lepergeti. :)

2018. aug. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kellene csak azért bármit tenned a gyerekeddel, mert a "védőnő piszkál". Nem kell neki megfeleltetnekd a gyereked, ameddig egészséges és boldog gyerek.
2018. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!